Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zespół Szkół Nr 5 w Tyszowcach ul. Kościelna 25 22-630 Tyszowce Zapraszamy na naszą stronę internetową

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zespół Szkół Nr 5 w Tyszowcach ul. Kościelna 25 22-630 Tyszowce Zapraszamy na naszą stronę internetową"— Zapis prezentacji:

1

2 Zespół Szkół Nr 5 w Tyszowcach ul. Kościelna 25 22-630 Tyszowce e-mail: admin@zs5-tyszowce.strefa.pl Zapraszamy na naszą stronę internetową www.zs5tyszowce.pl Tutaj znajdują się szczegóły rekrutacji Aktywni jesteśmy także na facebooku www.facebook/zs5tyszowce Zachęcamy również do odwiedzenia fanpage’u MIASTOtyszowce, gdzie znajdziecie Państwo ciekawe wypowiedzi naszych absolwentów i nie tylko, na temat naszej Szkoły.

3 OFERTAEDUKACYJNA

4 W roku szkolnym 2016/2017 proponujemy naukę w klasach o następujących rozszerzeniach:

5 Uczniom lubiącym biologię i chemię, wybierającym się na studia medyczne, przyrodnicze – proponujemy grupę, w której przedmiotami rozszerzonymi są biologia i chemia, a język polski, język angielski lub matematyka do wyboru, chemię można zamienić na informatykę lub wiedzę o społeczeństwie!

6 Uczniom lubiącym geografię i informatykę, wybierającym się na studia politechniczne – proponujemy grupę, w której przedmiotami wiodącymi są geografia i informatyka, a język polski, język angielski lub matematyka jest do wyboru, informatykę można zamienić na chemię lub wiedzę o społeczeństwie!

7 Uczniom wybierającym się na studia humanistyczne, proponujemy grupę rozszerzeniową, w której przedmiotami wiodącymi są historia i wiedza o społeczeństwie, a język polski, język angielski lub matematyka do wyboru, wiedzę o społeczeństwie można zamienić na chemię lub informatykę!

8 trzy przedmioty w zakresie rozszerzonym. Każdy uczeń od klasy II uczy się w grupie, w której realizuje trzy przedmioty w zakresie rozszerzonym. Wybór przedmiotów następuje w dwóch etapach, pozwala to na uniknięcie pochopnych decyzji i efektywne zaplanowanie ścieżki edukacyjnej.

9 Klub sportowy UKS Wiking Klub Przedsiębiorczości Klub Dziennikarski – gazetka szkolna „Szpilka” Koło satyryczno-teatralne Kurs samoobrony Koła zainteresowań i zajęcia wyrównawcze Spływy kajakowe Rajdy szkolne po Roztoczu

10

11 Szkoła współpracuje z XLVI Liceum Ogólnokształcącym z oddziałami dwujęzycznymi im. Stefana Czarnieckiego w Warszawie. W ramach tej współpracy organizowany jest konkurs HETMANY oraz międzyszkolna wymiana młodzieży. Sylwia Wyszyńska (2016 r.) – uczennica klasy II a w rywalizacji indywidualnej zajęła I miejsce i wygrała indeks na wyższą uczelnię. Emil Szachnowski – absolwent naszego Liceum z 2014 r. w rywalizacji indywidualnej zajął miejsce na podium i także wygrał indeks na uczelnię wyższą.

12 Projekt polegał na współpracy wielu szkół z różnych krajów UE: Włoch, Niemiec, Bułgarii, Turcji i Polski, której celem było doskonalenie języka angielskiego, wymiana doświadczeń oraz poznawanie innych kultur i obyczajów

13

14 Podczas pobytu uczniów z zagranicy w Polsce mieliśmy możliwość pokazania naszej pięknej stolicy jaką jest – Warszawa. Poznali naszą kulturę a także historię, którą byli bardzo zainteresowani.

15

16

17

18

19

20

21 Nasza Szkoła wielokrotnie brała udział w Europejskim Dniu Języków Obcych, którego organizatorem była Galeria Twierdza w Zamościu. Podczas tego dnia przedstawiane są prezentacje o różnych krajach europejskich, rekordy krajowe oraz ciekawostki językowe. Organizowane są degustacje tradycyjnych potraw z wielu krajów. Przez cały dzień młodzieży towarzyszy znany obcokrajowiec. Jak dotąd gośćmi, a zarazem prowadzącymi byli znani z telewizyjnego show „Europa da się lubić” Hiszpan - Conrado Moreno, Włoch - Paolo Cozza oraz Angilk - Kevin Aiston. Zaproszeni goście opowiadali o swoim kraju z wielką pasją, rozbawiali młodzież, a także prowadzili konkursy, w których nasza młodzież wiodła wielokrotnie prym.

22

23 - Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia w Tyszowcach - Samorządowe Centrum Kultury w Tyszowcach - Nadleśnictwo Mircze - Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Tomaszowie Lubelskim - Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Tomaszowie Lubelskim - Powiatowa Komenda Policji w Tomaszowie Lubelskim - Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Tomaszowie Lubelskim - Urząd Skarbowy w Tomaszowie Lubelskim - Brama Grodzka Teatr NN w Lublinie - Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej w Lublinie - Fundacja DKMS w Warszawie - Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie

24 Nienawiść, jestem przeciw! Młodzi głosują!

25

26

27

28 REALIZACJA PROGRAMÓW PROFILAKTYCZNYCH

29

30

31

32

33

34 Uczniowie Zespołu Szkół Nr 5 biorą czynny udział w pomocy potrzebującym poprzez: Zbiórki darów Wolontariat Przynależność do Ochotniczej Straży Pożarnej w Tyszowcach Koleżeńską pomoc w nauce Akcje typu „Szlachetna paczka” Rejestracja w bazie dawców szpiku Bycie honorowymi dawcami krwi

35

36

37

38

39

40

41

42 Dysponuje znacznym zbiorem uporządkowanym w działy: literatura naukowa, literatura popularno-naukowa, literatura piękna, które można odnaleźć w katalogu komputerowym. Podręczny księgozbiór dostępny w czytelni zawiera encyklopedie, słowniki, leksykony, albumy i atlasy oraz prenumerowane przez szkołę czasopisma.

43 Aktywność biblioteki : Dzień Biblioteki Szkolnej Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych Konkurs - Książka jest dla mnie najważniejsza

44 BEZPIECZEŃSTWO ZDOBYTE INDEKSY NA UCZELNIE WYŻSZE INDYWIDUALIZACJA PROCESU NAUCZANIA INNOWACYJNA FORMA ORGANIZACJI ZAJĘĆ Z PRZEDMIOTÓW ROZSZERZONYCH WYKWALIFIKOWANA KADRA PEDAGOGICZNA KSZTAŁCENIE NA WYSOKIM POZIOMIE (EWALUACJA ZEWNĘTRZNA – 2015 R.) WIELU WYBITNYCH ABSOLWENTÓW WPOSAŻENIE SZKOŁY NA WYSOKIM POZIOMIE NIEPOWTARZALNA ATMOSFERA NISKIE KOSZTY ZWIĄZANE Z UCZĘSZCZANIEM DO SZKOŁY

45 Drodzy Państwo! To Wy budujecie społeczność szkolną! To właśnie Wy macie wpływ na decyzję Waszych dzieci, co do wyboru szkoły ponadgimnazjalnej! To również dzięki Wam szkoła może dalej się rozwijać i odpowiadać na potrzeby edukacyjne kolejnych pokoleń! Zapraszamy do składania podań i dokumentów do naszej szkoły zgodnie z harmonogramem zamieszczonym na ulotkach.

46 DZIĘKUJEMY !!!


Pobierz ppt "Zespół Szkół Nr 5 w Tyszowcach ul. Kościelna 25 22-630 Tyszowce Zapraszamy na naszą stronę internetową"

Podobne prezentacje


Reklamy Google