Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

II część szkolnej elektronicznej „gazetki” przedstawiającej najnowsze osiągnięcia techniki zapraszamy… Mateusz Gaździcki i Kamil Kremer z klasy III B.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "II część szkolnej elektronicznej „gazetki” przedstawiającej najnowsze osiągnięcia techniki zapraszamy… Mateusz Gaździcki i Kamil Kremer z klasy III B."— Zapis prezentacji:

1 II część szkolnej elektronicznej „gazetki” przedstawiającej najnowsze osiągnięcia techniki zapraszamy… Mateusz Gaździcki i Kamil Kremer z klasy III B

2 Chińscy żołnierze będą wyposażeni w karabiny, których zadaniem jest oślepianie przeciwnika w sposób trwały. Zielona wiązka lasera dużej mocy padając na twarz człowieka, potrzebuje od 10 do 60 sekund, aby trwale uszkodzić wzrok przeciwnika.

3 Historia zaczęła się od pierwszego filmu w 3D – „Avatar’a”. Ukazał się on w 2009 roku. Później zaczęto tworzyć coraz nowsze technologie filmów – full hd, 4k, itp. Wszystkie filmy wymagały specjalnych okularów. Niedawno ukazała się technologia pozwalająca na oglądanie filmów w jeszcze lepszej jakości bez użycia okularów.

4 Okulary wspomagają kierowców do jazdy w nocy. Rozjaśniają wzrok oraz dzięki nim kierowca po zmroku nie jest oślepiany przez innych uczestników ruchu.

5 Najnowszy głośnik firmy Boynq. Ten oto głośnik unosi się w powietrzu dzięki wadze grawitacyjnej. Aby uruchomić głośnik wystarczy poruszyć go 45 stopni. Niestety moc tego urządzenia to tylko 5W.

6 Facebook wprowadził nowe sposoby wyrażania opinii na dany temat. Po za klasycznym „lubię to” dodano różne emotikonki.

7 Boston Dynamics, należąca do Google firma, która zajmuje się produkcją zaawansowanych, humanoidalnych robotów, przedstawiła nową generację maszyn o nazwie Atlas. Robot potrafi przenosić różne przedmioty, chodzić po nierównościach i utrzymywać równowagę.

8 Firma Microsoft planuje stworzyć PC, który może złożyć każdy. Poszczególne podzespoły są w kształcie klocków, które możemy dowolnie składać. Otrzymujemy nowy komputer.

9 Badacze z ORC wynaleźli sposób zapisywania i odczytu pięciowymiarowych danych za pomocą zapisywania femtosekundowym (ultrakrótkim) laserem. Stworzony z nanostrukturalnego szkła dysk pozwala na zapisywanie do 360 terabajtów danych, jest stabilny termicznie (do 1000 stopni Celsjusza) i ma nieskończoną żywotność w temperaturze pokojowej (do 13,8 miliarda lat w 190 stopniach Celsjusza).

10 Jeszcze telewizory z rozdzielczością 4K nie zdążyły zagościć we wszystkich naszych domach, a już LG ma odpowiedź. Flagowym produktem ma być 55- calowy ekran o rozdzielczości 7680x4320 (8K) o gęstości 160 pikseli na cal i jasności 500 cd/m 2.

11 Apple iPad Air 2 – o nim właśnie mowa. Gadżet ma zaledwie 6,1 milimetra grubości. Wyposażono go w m.in. : procesor A8X, 8 mpx’lowy aparat oraz moduł LTE.

12 Konstrukcja pięciosuwowa posiada dwie zalety. Po pierwsze, z wyrzucanych spalin do cylinderka tworzyłaby się dodatkowa energia, którą można później wykorzystać. Spaliny, które wydostawałyby się na zewnątrz byłyby "czystsze" - to drugi atrybut. Pierwszy koncept takiego rozwiązania pojawił się cztery lata temu, jednak pomysł od Brytyjczyków to o wiele bardziej zaawansowana myśl. Mimo, że trwają już testy, nieznana jest data wprowadzenia nowego silnika na rynek.

13 Nowy sposób obsługi radia pokazali niedawno inżynierowie BMW. W najnowszym modelu serii 7 zastosowano radio które oprócz klasycznej obsługi może być sterowane poprzez gesty i mowę.

14 KONIEC


Pobierz ppt "II część szkolnej elektronicznej „gazetki” przedstawiającej najnowsze osiągnięcia techniki zapraszamy… Mateusz Gaździcki i Kamil Kremer z klasy III B."

Podobne prezentacje


Reklamy Google