Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WITAM I ZAPRASZAM NA PREZENTACJĘ

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WITAM I ZAPRASZAM NA PREZENTACJĘ"— Zapis prezentacji:

1 WITAM I ZAPRASZAM NA PREZENTACJĘ
Mirosław Turlej kl.IIIT 2006/2007

2 Pamięci przenośne

3 W dobie XXI wieku pamięć przenośna stanowi bardzo dogodny i korzystny środek przenoszenia informacji. Przede wszystkim jest bardzo pojemna co pozwala przenosić ogromne ilości danych. Można na nią wrzucić dowolny typ informacji od plików tekstowych po całe filmy. Jest pamięcią zewnętrzną o niewielkich rozmiarach i coraz niższych cenach co sprawia że ma bardzo duże powodzenie wśród użytkowników komputerów.

4 Pamięci USB

5 Pamięć przenośna jest różnie nazywana, ale najczęściej chodzi o tę samą pamięć. Zwykle używa się następujących nazw: PenDrive, FlashDrive, pamięć USB lub USB Flash Disk

6 PenDrive Mówiąc potocznie to dysk o wielkości długopisu (pen-długopis, driver-dysk). Jest to pamięć zewnętrzna o niewielkich rozmiarach. Stanowi idealne rozwiązanie jeśli chodzi o przenoszenie i przekazywanie danych. Podłącza się go do komputera za pomocą portu USB.

7 Takie podłączenie sprawia, że nie wymaga on dodatkowego zasilania
Takie podłączenie sprawia, że nie wymaga on dodatkowego zasilania. Poza tym można go podłączyć i odłączyć nie powodując przerwy w pracy komputera dzięki zastosowaniu technologii Plug&Play (podłącz i używaj). Inną cechą PenDrive jest łatwość obsługi. Po podłączeniu do komputera widziany jest jako kolejny dysk, więc można swobodnie przesyłać na niego informacje. Ponadto większość nowych systemów operacyjnych nie wymaga wgrywania sterowników do obsługi napędu PenDrive.

8 Zaletą pamięci PenDrive, poza niewielkimi rozmiarami, jest ciekawy design. Szeroka gama pojemności począwszy od 64 megabajtów, a kończąc na kilku gigabajtach sprawia, że każdy użytkownik znajdzie model dostosowany do swoich potrzeb.

9 Na rynku dostępne są również tzw
Na rynku dostępne są również tzw. PenDrive funkcjonalne, czyli posiadające dodatkowe funkcje jak np. odtwarzacz MP3, radio FM czy dyktafon. Wkrótce powinny się ukazać także PenDrive z innymi możliwościami, np. aparatu cyfrowego.

10 Karty Flash

11 Karty Flash stanowią oddzielną grupę pamięci przenośnych
Karty Flash stanowią oddzielną grupę pamięci przenośnych. Są to małe moduły, a ściślej rzec biorąc to chipy pamięci zamknięte w małych plastikowych obudowach. Potrafią utrzymać zapisaną w nich informację po wyjęciu z urządzenia. Stosowane są głównie w aparatach cyfrowych, palmtopach, laptopach, a także w telefonach komórkowych. Wyróżnia się następujące typy kart Flash: Compact Flash, Smart Media, PCMCIA, Small Form Factor Flash Card oraz wiele innych.

12 Karty Secure Digital

13 Karty te, zwane w skrócie SD, są pamięciami typu Flash
Karty te, zwane w skrócie SD, są pamięciami typu Flash. Wywodzą się z wcześniejszego standardu Multi Media Card (MMC) opracowanego przez firmę Toshiba. W kartach SD zawarto funkcję ochrony wymiany danych. Informacje zapisane na tych nośnikach mogą być zabezpieczone np. przed naruszeniem praw autorskich. Karty SD są z reguły szybsze od kart MMC i porównywalne szybkością z kartami CF (Compact Flash). Standard SD jest bardzo precyzyjny gdyż nie pozwala napędom nie mającym wykupionej licencji patentowej na odczyt tych kart.

14 Karty Compact Flash I i II

15 Karta Compact Flash zwana CF to pamięć typu Flash
Karta Compact Flash zwana CF to pamięć typu Flash. Przeznaczona jest do przechowywania fotografii w aparatach cyfrowych, czasem wykorzystuje się ją również w przenośnych odtwarzaczach muzyki. Istnieją dwa rodzaje kart CF: Typ I o grubości 3.3 mm oraz Typ II mający 5 mm grubości. Standard CF umożliwia uzyskanie maksymalnej pojemności dla kart CF do 137 gigabajtów.

16 Multi Media Card

17 Karty Multi Media Card (MMC) są pamięciami typu Flash
Karty Multi Media Card (MMC) są pamięciami typu Flash. Karty te są rozwinięciem idei kart Compact Flash i Smart Media, są jednak znacznie mniejsze, a dokładnie mają wymiar znaczka pocztowego: 24 mm x 32 mm x 1,5 mm. Karty MMC znalazły zastosowanie w takich urządzeniach elektronicznych jak: telefony komórkowe, aparaty cyfrowe, odtwarzacze MP3. Pojemność kart Multi Media wynosi od 16 megabajtów do 2 gigabajtów.

18 Karty xD

19 Karty xD (xD-Picture Card) to urządzenia pamięci Flash wprowadzone na rynek przez firmy Olympus i Fuji w lipcu 2002 roku. Przeznaczone są na rynek fotograficzny. Mają być konkurencją dla innych kart do aparatów: Compact Flash oraz Memory Stick. Charakterystyczną cechą kart xD jest bardzo mały rozmiar (20 x 25 x 1,78 mm), mały ciężar (2,8 g) oraz niskie zużycie energii. Karty xD są w większości przypadków szybsze od kart CF. Dostępne pojemności zaczynają się od 16 megabajtów, a kończą aż na 8 gigabajtach.

20 Memory Stick

21 Karta Memory Stick (MS) jest przenośną pamięcią typu Flash
Karta Memory Stick (MS) jest przenośną pamięcią typu Flash. Stworzona została przez firmę Sony jako alternatywa dla kart Compact Flash i Smart Media. Początkowo używana była tylko przez tą firmę jako pamięć w ich urządzeniach. Standardowa karta MS ma wymiary 50 mm x 21,5 mm. Istnieje także inny rodzaj karty MS o nazwie DUO. Jej wymiary to 31 mm x 20mm x 1,6 mm. Karty MS wyposażono w system blokujący przenoszenie informacji do więcej niż jednego komputera. System ten nosi nazwę MagicGate. Dzięki temu można zapobiec nielegalnemu przenoszeniu informacji.

22 Na tym kończy się moja prezentacja.
Dziękuję za poświęcony czas. Literatura: strona internetowa


Pobierz ppt "WITAM I ZAPRASZAM NA PREZENTACJĘ"

Podobne prezentacje


Reklamy Google