Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sprawozdanie z programu Bezpieczne Przedszkole Program realizowany jest w latach 2014/2017. Uczestnikami programu „Bezpieczne przedszkole” są dzieci w.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sprawozdanie z programu Bezpieczne Przedszkole Program realizowany jest w latach 2014/2017. Uczestnikami programu „Bezpieczne przedszkole” są dzieci w."— Zapis prezentacji:

1 Sprawozdanie z programu Bezpieczne Przedszkole Program realizowany jest w latach 2014/2017. Uczestnikami programu „Bezpieczne przedszkole” są dzieci w wieku 3-6 r. ż., ich rodzice oraz nauczyciele i personel administracji oraz obsługi. Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo dziecka Przedszkole nasze przystąpiło do programu „Bezpieczne Przedszkole”, Już od najmłodszych lat staramy się uświadamiać dzieciom grożące im niebezpieczeństwa, które mogą wystąpić w ich najbliższym otoczeniu. Bardzo ważne jest zapoznanie dzieci ze sposobem radzenia sobie w sytuacjach trudnych, zagrażających zdrowiu i bezpieczeństwu, wzbudzenie w nich czujności w celu zapobiegania powstawaniu zagrożeń, a zatem pragniemy wyposażyć dzieci w wiedzę, umiejętności i nawyki bezpiecznego postępowania w życiu codziennym. Bardzo ważnym elementem codziennej edukacji dzieci jest także ruch, higiena osobista dzieci, higiena jamy ustnej oraz zdrowe nawyki żywieniowe. W związku z tym, pragniemy przedstawić Państwu działania, które podjęła nasza placówka realizując treści programu „Bezpieczne Przedszkole”.

2 We wrześniu Dzieci zostały zapoznane z rozkładem pomieszczeń oraz zasadami bezpiecznego poruszania się w przedszkolu, poznały i utrwalały zasady bezpieczeństwa i higieny. Nauczycielki zapoznały Przedszkolaków z ogrodem, placem zabaw i ich przeznaczeniem, zasadami bezpiecznej zabawy w przedszkolnym ogrodzie. Sala zabaw Plac zabaw Stołówka Sala komputerowa Sala gimnastyczna

3 Wszystkie grupy aktywnie tworzyły „Kodeks Bezpiecznego Przedszkolaka”, w którym znalazły się normy zachowania i postępowania dla Dzieci. Odbyło się spotkanie informacyjne dla Rodziców, w czasie którego Nauczycielki zapoznały wszystkich z dokumentami (procedurami) dotyczącymi bezpieczeństwa Dziecka w Przedszkolu, w czasie spacerów i wycieczek. Po wprowadzeniu „Kodeksu Bezpiecznego Przedszkolaka” nastąpiło praktyczne zastosowanie i utrwalanie zasad bezpiecznej zabawy w sali, Sali gimastycznej, Sali komputerowej, stołówce, ogrodzie przedszkolnym i w czasie spacerów.

4 Nauczycielki realizowały tematy kompleksowe poruszające tematykę bezpieczeństwa. Omówiłyśmy również zasady ruchu drogowego, zasady poruszania się pieszych po ulicy oraz właściwe przechodzenie przez jezdnię. Dzieci poznały podstawowe znaki drogowe. Znają zasady działania sygnalizacji świetlnej, wiedzą w jakich miejscach można bezpiecznie przejść na drugą stronę jezdni. W związku z tym odbyła się wycieczka do Komendy policji w Turku. Odbyły się także wycieczki do Nadleśnictwa oraz Straży Pożarnej.

5 O zasadach zdrowego odżywienia oraz higieny uświadamiali nas: lekarz, stomatolog, trenerka fitness, górnicy, ratownicy pogotowia ratunkowego, dogoterapeuta, dietetyk, pielęgniarka. Zajęcia fitnessSpotkanie z lekarzem Spotkanie ze stomatologiem Spotkanie z dogoterapeutą

6 Spotkanie z górnikiem Spotkanie z pielęgniarką Pogotowie ratunkowe Zagroda młynarska

7 Nasze przedszkolaki zdobywały wiadomości podczas cyklu zajęć i zabaw nt. zdrowego odżywiania, wspólnie stworzyliśmy piramidę żywieniową. Zachęcaliśmy dzieci do zdrowego odżywiania. Co miesiąc dzieci biorą udział w zajęciach z gotowania.

8 Wzięliśmy udział w wielu wycieczkach, w których pojawiały się elementy bezpieczeństwa oraz kultury. Wioska Indiańska Aeroklub Konin Agroturystyka Ania i Filip Biblioteka Szkoła podstawowa nr 1 w Turku

9 Imprezy i wydarzenia sprzyjające bezpieczeństwu oraz higienie. Światowy dzień mycia rąkDzień ziemi Wizyta w warzywniaku Wizyta w kwiaciarni Wizyta w mleczarniWizyta w piekarni

10 Biliśmy rekord Guinessa wraz z Akademią Aquafresh, a także bierzemy udział w programie Kubusiowi Przyjaciele Natury.

11 Współpraca z rodzicami również była owocna. Rodzice angażowali się podczas spotkań i zebrań, brali udział w imprezach okolicznościowych, wycieczkach a także odegrali własny spektakl teatralny. Piknik rodzinnyTeatrzyk rodziców Dzień babci i dziadkaSpotkanie wielkanocneJasełka

12 W roku szkolnym 2014-2015 wykorzystane zostały w procesie edukacji różnorodne działania profilaktyczne, odbyły się: - warsztaty prowadzone przez psychologa dla rodziców oraz nauczycieli pt: „Wpływ TV, Internetu i gier komputerowych na rozwój dzieci” - przy współpracy z psychologiem opracowana została psychologiczna analiza poszczególnych filmów oraz propozycje dla rodziców do kontynuowania zajęć w domu. - odbyły się liczne teatrzyki, wizyty w szkołach podstawowych - Każda grupa stworzyła swój kodeks zasad korzystania z telewizji i komputera. - udział w realizacji ogólnopolskiego programu „Kubusiowi przyjaciele natury” w roku szkolnym 2014-2015 - zorganizowaliśmy cykl zajęć o tematyce ekologiczne oraz zdrowym żywieniu udział w ogólnopolskim programie „Akademia Aquafresh”, w ramach którego realizowaliśmy z dziećmi w przedszkolu zagadnienia dotyczące higieny jamy ustnej oraz zdrowego żywienia, a także kontroli stomatologicznej - realizowaliśmy programy profilaktyczne współpracując ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną tj.: „Czyste powietrze wokół nas”, „Moje dziecko idzie do szkoły”


Pobierz ppt "Sprawozdanie z programu Bezpieczne Przedszkole Program realizowany jest w latach 2014/2017. Uczestnikami programu „Bezpieczne przedszkole” są dzieci w."

Podobne prezentacje


Reklamy Google