Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Laureaci konkursu: „NAJAKTYWNIEJSZY CZYTELNIK BIBLIOTEKI”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Laureaci konkursu: „NAJAKTYWNIEJSZY CZYTELNIK BIBLIOTEKI”"— Zapis prezentacji:

1 Laureaci konkursu: „NAJAKTYWNIEJSZY CZYTELNIK BIBLIOTEKI”

2 Kategoria I Julia Urbańska Weronika Dytlow Julita Piotrowska

3 Kategoria II Anna Ostrowska

4 Kategoria III Katarzyna Malinowska Ewa Siwek Mirosława Jaroszewska

5 Gminna Biblioteka Publiczna w Załuskach

6 Małgorzata Karolina Piekarska

7 Urodziła się 24 lipca 1967 roku w Warszawie. Ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Jest członkiem warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

8 Twórczo ść pisarki KLASA PANI CZAJKI KLASA PANI CZAJKI LO–TERIA LO–TERIA TROPICIELE TROPICIELE DZIKA DZIKA DZIEWIĘTNASTOLETNI MARYNARZ DZIEWIĘTNASTOLETNI MARYNARZ WZROCKOWISKO WZROCKOWISKO

9 „ Klasa pani Czajki” Klasa pani Czajki w licznych plebiscytach prowadzonych przez biblioteki, znalazła się na liście najchętniej czytanych pozycji. Klasa pani Czajki w licznych plebiscytach prowadzonych przez biblioteki, znalazła się na liście najchętniej czytanych pozycji.

10 Bohaterami książki są gimnazjaliści. Spotykają się w pierwszej klasie, a rozstają wraz z końcem szkoły, kiedy ich drogi rozchodzą się, bo trafiają do rozsianych po całej Warszawie szkół średnich. Różni ich wiele – zainteresowania, stan majątkowy, uroda, charakter i temperament. Łączy jedno – wszyscy są uczniami klasy, której wychowawczynią jest polonistka, Barbara Czajka – osoba surowa, ale bardzo sprawiedliwa.

11 „LO – TERIA” Piekarska pisze wciągająco i wprost o niełatwym, pełnym napięć życiu nastolatków. Z talentem, właściwym gigantom literatury młodzieżowej, potrafi oddać radości i smutki udręczonej nastoletniej duszy, nie moralizując przy tym i nie nudząc. To właśnie najbardziej cenią entuzjaści jej prozy.

12 Ksi ąż ka to prawdziwa gratka dla fanów pisarstwa Małgorzaty Karoliny Piekarskiej. LO-teria to kontynuacja bestsellerowej Klasy pani Czajki. Dalsze losy paczki przyjaciół wci ą gaj ą równie mocno. Po miło sp ę dzonych wakacjach uczniowie pani Czajki musz ą zmierzy ć si ę z now ą szkoln ą rzeczywisto ś ci ą. A ta od pocz ą tku nie zapowiada si ę ró ż owo. Ju ż pierwszego dnia okazuje si ę, ż e liceum to nie przelewki, a na wspomnienie gimnazjum łezka kr ę ci si ę w oku. Nowa polonistka to diabeł wcielony, przy którym surowa pani Czajka jawi si ę jako ideał nauczyciela. Do szkolnych problemów dochodz ą te ż te najwa ż niejsze: miło ść, zdrada i wielkie ambicje towarzysz ą ce bolesnemu wej ś ciu w dorosło ść. Emocje buzuj ą w intensywnym kotle uczu ć, podnosz ą c temperatur ę powie ś ci. LO-TERIA to kontynuacja bestsellerowej Klasy pani Czajki. Po miło spędzonych wakacjach uczniowie pani Czajki muszą zmierzyć się z nową szkolną rzeczywistością. Już pierwszego dnia okazuje się, że liceum to nie przelewki, a na wspomnienie gimnazjum łezka kręci się w oku. Nowa polonistka to diabeł wcielony, przy którym surowa pani Czajka jawi się jako ideał nauczyciela. Do szkolnych problemów dochodzą też te najważniejsze: miłość, zdrada i wielkie ambicje towarzyszące bolesnemu wejściu w dorosłość.

13 „Tropiciele” Tropiciele to powieść dla młodzieży, której niemymi bohaterami są postacie pocztówki Wacława Chodkowskiego...

14 …Chcąc wyciągnąć je z mroków zapomnienia wplotła historię jego obrazów we współczesną powieść młodzieżową. Zmieniła wprawdzie ich autorowi życiorys, a i same obrazy zyskały nowe elementy za sprawą rysownika Roberta Trojanowskiego, ale wszystko po to, by zachęcić młodych ludzi do zajęcia się historią i… zmusić do rozwiązania kilku rebusów.

15 D z i k a Egzotyczne zwierzęta w środku Warszawy, karteczki z tajemniczymi cyframi i znikająca jaszczurka z filofuna!

16 „ Dzika” to kryminalna opowieść dla młodzieży, której głównymi bohaterami są gimnazjaliści – Rafał i Alicja. To opowieść o tolerancji, a także o przyjaźni i pierwszej miłości. W powieści dzika jest także przyroda, która już od dawna na całym świecie jest zagrożona.

17 „Dziewiętnastoletni marynarz” To specyficzna pozycja na rynku literatury faktu. To dwie jakby przeplatające się ze sobą opowieści. Pierwszą stanowią szkolne i morskie przeżycia ucznia Szkoły Morskiej w Tczewie opisane w jego listach do rodziców. Drugą jest opowieść jego stryjecznej wnuczki o tropieniu losów ich autora.

18 Zbigniew Piekarski autor listów to chłopak wesoły, dowcipny i bardzo wrażliwy. Jego listy, w których opisuje codzienne życie w szkole, podróże na Lwowie. Czyta się jednym tchem. Także dlatego, że nie brak w nich opisywanych postaci znanych z książek Borhardta. Całość wzbogacona została fragmentami jego drobnej twórczości literackiej pokazującej właśnie te cechy charakteru. Małgorzata Karolina Piekarska – stryjeczna wnuczka Zbigniewa odkryła też przed czytelnikami, oraz przed sama sobą, tragiczną historię jego śmierci. Zbigniew Piekarski autor listów to chłopak wesoły, dowcipny i bardzo wrażliwy. Jego listy, w których opisuje codzienne życie w szkole, podróże na Lwowie. Czyta się jednym tchem. Także dlatego, że nie brak w nich opisywanych postaci znanych z książek Borhardta. Całość wzbogacona została fragmentami jego drobnej twórczości literackiej pokazującej właśnie te cechy charakteru. Małgorzata Karolina Piekarska – stryjeczna wnuczka Zbigniewa odkryła też przed czytelnikami, oraz przed sama sobą, tragiczną historię jego śmierci.

19 „WZROCKOWISKO”„WZROCKOWISKO”„WZROCKOWISKO”„WZROCKOWISKO” Przeprowadzając wywiady, jeżdżąc na koncerty, spotykając się z ludźmi związanymi z muzyką Piekarska mniewa różnego rodzaju przemyślenia.

20 Dotyczą one zarówno samej muzyki, jej gatunków i odcieni, ludzi ją tworzących, kulis jej powstawania, ale nie tylko, czasem te przemyślenia dotyczą spraw spoza muzyki. Nie każdy problem można poruszyć przeprowadzając wywiad lub pisząc reportaż z koncertu.

21

22 Nie tylko pisarka.. … ale równie ż dziennikarka.

23 Detektyw warszawski. Czyli… na tropie miejskich tajemnic. Autork ą i pomysłodawc ą cyklu jest dziennikarka i pisarka Małgorzata Karolina Piekarska – Warszawianka z dziada-pradziada. W Detektywie warszawskim szuka odpowiedzi na najprostsze pytania, pokazuj ą c widzom – mieszka ń com stolicy to, co maj ą pod nosem, a czego w zagonionym ś wiecie z reguły nie dostrzegaj ą.

24 Jest autork ą kilkudziesi ę ciu reporta ż y o tematyce warszawskiej. Była wydawc ą Kuriera Mazowieckiego. Jest reporterk ą Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego, w którym specjalizuje si ę w tematach historycznych. Z pasj ą komentuje wydarzenia rocznicowe zwi ą zane z powstaniami narodowymi, bo w ka ż dym przelali krew jej przodkowie.

25


Pobierz ppt "Laureaci konkursu: „NAJAKTYWNIEJSZY CZYTELNIK BIBLIOTEKI”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google