Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Centrum Logistyczne w Łosośnej

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Centrum Logistyczne w Łosośnej"— Zapis prezentacji:

1 Centrum Logistyczne w Łosośnej

2 Dane firmy Nazwa: CENTRUM LOGISTYCZNE W ŁOSOŚNEJ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Adres www: Siedziba: Województwo mazowieckie, ul. Zielona 34, Warszawa

3 Dane firmy Forma prawna: Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Oferta: magazynowanie, składowanie i przechowywanie towarów. krajowy i międzynarodowy przewóz ładunków obsługa celna i załatwianie formalności związanych z odbiorem wagonów zza Wschodniej granicy przeładunki towarów z wagonów szerokotorowych na wagony normalnotorowe i odwrotnie oraz na samochody

4 Dane firmy kompleksowe usługi logistyczne w zakresie kolejowych przewozów towarów sortowanie towarów w zależności od potrzeb i wymagań klientów kompleksowa obsługa bocznicy kolejowej czyszczenie oraz zwrot wagonów odbiór, wypełnianie i przekazywanie listów przewozowych SMGS załadunek samochodów osobowych na wagony typu lex załadunek wagonów krytych ważenie samochodów na własnej wadze samochodowej

5 Dane firmy Klienci Największym klientem jest PKP Cargo. Przewoźnik korzysta ze stacji, wożąc towary na Wschód. Firma świadczy usługi przeładunkowe dla towarów przewożonych ze wschodu ( Rosja, Chiny, Korea, itp.) o aktualnych możliwościach do 2 mln ton rocznie i kierowanie ich dalej do polskich portów i na zachód. Przeładunek wspólnych, uzgodnionych ładunków od producentów i dostawców z Polski i UE w kierunku Republiki Białoruskiej oraz Federacji Rosyjskiej, lub do innych republik i krajów na Wschodzie i Azji (i na odwrót).

6 2. Historia firmy i oferta
Kiedy powstała, dlaczego, kto ją założył? Spółka z o.o. „Centrum Logistyczne w Łosośnej”powstała w 2005r. w celu budowy przygranicznej stacji przeładunkowej w miejscowości Łosośna Wlk. Pomysłodawcą stworzenia stacji przeładunkowej przy wschodniej granicy kraju był Tadeusz Wilamowski, właściciel gruntów wykorzystanych pod budowę centrum. Terminal przeładunkowy w Łosośnej rozpoczął działalność 15 stycznia 2010r. Jak zmieniała się oferta? Systematycznie wzrasta liczba torów zarówno normalnych jak i szerokich. Dodatkowo zbudowano magazyn do przechowywania ładunków oraz uruchomiono przeładunek kontenerów. Firma przeładowuje towary zarówno na export jak i import - w obie strony. Obsługuje ładunki przewożone ze wschodu (Rosja, Białoruś,Chiny, Korea) oraz ładunki od producentów i dostawców z Polski i UE. Od listopada 2012 roku firma realizuje przewozy kolejowe ze Wschodu po torze szerokim (1520 mm).

7 2. Historia firmy i oferta
Jak firma uzasadnia te zmiany? Np. czy powołują się na własne badania, doświadczenia, trendy rynkowe? Rozwój firmy spowodowany jest dążeniem do bycia jednym z najważniejszych punktów przeładunkowych z Rosją, krajami bałtyckimi, Białorusią, Polską i zachodnią Europą. Według prognoz, transport będzie sukcesywnie rósł. Zwłaszcza że coraz częściej są nawiązywane kontakty spedytorów i przewoźników z krajów Unii z kontrahentami ze Wschodu. Rozbudowa infrastruktury logistycznej z pewnością przyczyni się do zwiększenia wielkości przewozów Strona białoruska wyraża zainteresowanie dalszym rozwojem terminala, a jego długo oczekiwane uruchomienie spotkało się z wręcz entuzjastycznym przyjęciem.

8 2. Historia firmy i oferta
Czy firma pisze że ma strategię rozwoju? Jeśli tak to jaką? Firma planuje dalszy rozwój. Na stronie www znajdują się informacje, że opracowano dokumentację i uzyskano pozwolenie na budowę pięciu torów normalnych i pięciu torów szerokich (rosyjskich). Przedstawia również plany dotyczące budowy następnych terminali specjalistycznych (chemicznego, samochodowego, materiałów sypkich).

9 3. Ustrój firmy Czy firma zmieniała formę prawną? Czy ma spółki-córki? Filie zagraniczne? Oddziały? Jak to wszystko działa? Nie ma żadnych informacji dotyczących zmian formy prawnej. Firma nie posiada również spólek-córek oraz filii zagranicznych. Czy firma określa się jako „firma rodzinna”? Co na ten temat pisze i czy cos z tego wynika? Firma nie określa się jako rodzinna, ale wśród udziałowców znajduje się małżeństwo: Dorota Wilamowska i Tadeusz Władysław Wilamowski.

10 3. Ustrój firmy Jakie były źródła finansowania firmy na początku, a jakie są teraz? Jakie to ma przełożenie na decyzyjność w firmie (kto rządzi, kto decyduje)? Przy zakładaniu firmy źródłami finansowania byli dwaj inwestorzy i założyciel firmy, któty posiadał grunty, na których obecnie znajduje się centrum. Ze względu na ponadregionalne znaczenie terminali w Łosośnej dla handlu polskiego i unijnego ze Wschodem inwestycja ta jest szczególnie uzasadniona do objęcia jej finansowaniem ze środków UE.

11 4. Konkurencja W tym rejonie istnieją stacje przeładunkowe:
graniczna w Kuźnicy, która jednak nie ma możliwości rozwoju i nie jest w stanie przyjmować do przeładunku całych pociągów, w Sokółce (normalnotorowa), gdzie przebudowa stacji dla potrzeb Rail Baltica ograniczy możliwości przeładunku. W Małaszewiczach/Terespolu- terminal ten jest przeciążony i nie doinwestowany w obecnej skali potrzeb Odmienna szerokość torów kolejowych na terenie b. ZSRR zmusza do korzystania ze stacji przeładunkowych na granicy Polski z Rosją, Białorusią i Ukrainą. Atuty firmy: posiadanie dwutorowego (szerokiego i normalnego) szlaku kolejowego przyjmowanie pociągów towarowych o maksymalnej dopuszczalnej długości składów, jakie mogą być formowane przeładunek towarów zarówno na export jak i import - w obie strony

12 5. Zasoby Zasoby firmy to: Grunty Infrastruktura Magazyny
Środki transportowe, przeładunkowe

13 6. Założyciele Założycielem firmy był Tadeusz Wilamowski, właściciel gruntów wykorzystanych pod budowę centrum, specjalista z dziedziny budownictwa. Później do przedsięwzięcia dołączyło jeszcze dwóch prywatnych inwestorów. Obecnie Tadeusz Wilamowski wraz z żoną Dorotą jest udziałowcem Centrum Logistycznego w Łosośnej. Zarząd firmy składa się z dwóch osób: Zenona Kulenko i Bożeny Gawędzkiej.

14 7. Własna ocena Skuteczności działań firmy, perspektyw
Moim zdaniem ciągły rozwój firmy świadczy o jej skutecznym działaniu i rosnącym zapotrzebowaniu na usługi wykonywane przez Centrum Logistyczne w Łosośnej. Firma ma przed sobą dużą przyszłość. Jest zlokalizowana w bardzo dobrym miejscu komunikacyjnym w stosunku do świadczonych usług oraz budzi coraz większe zaufanie u klientów.

15 7. Własna ocena Strony www
Strona jest przejrzysta i wygodna w obsłudze. Warto dodać, że funkcjonuje aż w 3 dodatkowych językach (angielskim, rosyjskim i niemieckim). Minusem strony jest zdecydowanie za mało informacji o historii firmy, założycielach i ustroju firmy.

16 Źródła http://www.cllososna.pl/

17 INFOR – Centrum Usług Dystrybucyjnych

18 Dane firmy Nazwa: INFOR – Centrum Usług Dystrybucyjnych Adres www :
Siedziba: ul. Okopowa 58/72, Warszawa

19 Dane firmy usługi w zakresie obsługi sprzedaży; działania promocyjne;
Forma prawna: Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Oferta: usługi w zakresie obsługi sprzedaży; działania promocyjne; dystrybucja;

20 Dane firmy obsługa kolportażu;
obsługa klienta w ruchu przychodzącym i wychodzącym; obsługa magazynowo-ekspedycyjna; konfekcjonowanie i pakowanie; obsługa akcji promocyjnych; obsługa produkcji ; prowadzenie i zarządzanie bazą danych; telemarketing.

21 Dane firmy Klienci: Gazeta Prawna; Monitor Księgowego;
Personel i Zarządzanie; Gazeta Samorządu i Administracji; Rachunkowość Budżetowa; Prawo Przedsiębiorcy.

22 2. Historia firmy i oferta
Kiedy powstała, dlaczego, kto ją założył? Została założona w 1987 roku przez Ryszarda Pieńkowskiego. Z małej firmy początkowo mieszczącej się w jednym z domów w podwarszawskich Łomiankach wyrosła Grupa Wydawnicza INFOR, obecnie Grupa INFOR PL, składająca się z 13 spółek. Jak zmieniała się oferta? Pierwotnie zajmowano się zakupem Dzienników Ustaw i Monitorów Polskich, które były wydawane jako „Prawo Rzemieślnika”. Po 1991 roku skoncentrowano się na wydawaniu czasopism dla księgowych, przedsiębiorców, dodając do swoich tytułów dyskietki, a potem płyty CD z materiałami użytkowymi i programami dla księgowych.

23 2. Historia firmy i oferta
Czy firma pisze że ma strategię rozwoju? Jeśli tak to jaką? Strategia rozwoju firmy opiera się na inwestowaniu w rozwój technologii oraz rozwiązań informatycznych.

24 3. Ustrój firmy Czy firma zmieniała formę prawną? Czy ma spółki-córki? Filie zagraniczne? Oddziały? Jak to wszystko działa? Firma składa się z 13 spółek. Nie posiada filii zagranicznych. Oddział I: ul. Okólna 40, Marki Czy firma określa się jako „firma rodzinna”? Co na ten temat pisze i czy cos z tego wynika? Firma nie określa się jako „rodzinna”.

25 3. Ustrój firmy Czy firmą zarządzają właściciele czy menedżerowie? Jakie i jak zachodziły zmiany w systemie zarządzania firmą? Prezes Zarządu - Piotr Łuczak Wiceprezes Zarządu - Krzysztof Murkociński Dyrektor Biura Kolportażu - Mirosława Kotlenga Dyrektor Biura Logistyki i Produkcji - Mariola Burdecka Dyrektor Biura Sprzedaży - Krzysztof Murkociński Jakie były źródła finansowania firmy na początku, a jakie są teraz? Jakie to ma przełożenie na decyzyjność w firmie (kto rządzi, kto decyduje)? Brak informacji o źródłach finansowania firmy.

26 4. Konkurencja „Puls Biznesu” „Rzeczpospolita”
„Konkurentami są tak naprawdę wszystkie koncerny światowe, na czele z Wolters Kluwer czy Beckiem, ale walczymy z nimi jak równy z równym.” Atuty firmy: duża elastyczność – możliwość dostosowania się do każdego rodzaju zlecenia współpraca na bazie ścisłej kooperacji, integracja wzajemnych procedur

27 5. Zasoby Zasoby firmy to:
Urządzenia do wytwarzania masowych ilości dokumentów; Rozbudowane bazy danych; Nowoczesne centrum magazynowe; Środki transportowe

28 6. Założyciele W 1987 roku przez Ryszarda Pieńkowskiego zostało założone Biuro Informacji Organizacyjno-Prawnej INFOR.

29 6. Założyciele Ryszard Pieńkowski jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego, a także studiów podyplomowych na Wydziale Zarządzania UW oraz w Szkole Głównej Handlowej.

30 7. Własna ocena Skuteczności działań firmy, perspektyw:
Firma bardzo rozbudowana; Umożliwia dostęp do obszernej ilości informacji o swojej działalności oraz o sukcesach; Rozległy wachlarz usług; Nieustający rozwój i inwestowanie w firmę.

31 7. Własna ocena Strona internetowa:
obszernie rozbudowana, ale jednocześnie przyjazna w obsłudze; zawiera dużo informacji o firmie oraz o oferowanych usługach; ułatwia kontakt poprzez okienko rozmowy z konsultantem. Minusem strony jest brak możliwości wyboru innego języka niż język polski.

32 Źródła 1. http://dystrybucja.infor.pl/index.html
1. 2.


Pobierz ppt "Centrum Logistyczne w Łosośnej"

Podobne prezentacje


Reklamy Google