Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„ZOBACZYĆ PRZEZ DOTYK - WROCŁAW W MINIATURZE”. Projekt „ZOBACZYĆ PRZEZ DOTYK – WROCŁAW W MINIATURZE” realizowany jest w ramach wspieranej przez Miasto.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„ZOBACZYĆ PRZEZ DOTYK - WROCŁAW W MINIATURZE”. Projekt „ZOBACZYĆ PRZEZ DOTYK – WROCŁAW W MINIATURZE” realizowany jest w ramach wspieranej przez Miasto."— Zapis prezentacji:

1 „ZOBACZYĆ PRZEZ DOTYK - WROCŁAW W MINIATURZE”

2 Projekt „ZOBACZYĆ PRZEZ DOTYK – WROCŁAW W MINIATURZE” realizowany jest w ramach wspieranej przez Miasto Wrocław kampanii społecznej - „Wrocław bez barier” w partnerstwie Wrocławskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych oraz Miasta Wrocław „ZOBACZYĆ PRZEZ DOTYK - WROCŁAW W MINIATURZE”

3 Utworzenie miniatur wrocławskich zabytków wraz z opisem ich historii w alfabecie Braille’a stworzy osobom niewidomym i niedowidzącym niepowtarzalną szansę na własnoręczne przekonanie się o wyglądzie budynku. „ZOBACZYĆ PRZEZ DOTYK - WROCŁAW W MINIATURZE”

4

5 Miniaturowe obiekty pozwolą wszystkim zwiedzającym Wrocław na podziwianie piękna swego pierwowzoru z lotu ptaka, co do tej pory było niemożliwe. „ZOBACZYĆ PRZEZ DOTYK - WROCŁAW W MINIATURZE”

6

7 Każda z powstających zminiaturyzowanych w skali 1:100 budowli, będzie dokładnym odzwierciedleniem swojego pierwowzoru. Miniatury mają wiernie odwzorowywać oryginalne budowle, umożliwiając osobom niewidomym i niedowidzącym wychwycenie najdrobniejszych szczegółów architektonicznych oglądanego obiektu. „ZOBACZYĆ PRZEZ DOTYK - WROCŁAW W MINIATURZE”

8

9 Obiekty ujęte w projekcie: 1. Ratusz 2. Katedra p.w. św. Jana Chrzciciela. 3. Kościół p.w. św. Elżbiety Węgierskiej (garnizonowy). 4. Kościół p.w. św. Krzyża. 5. Kościół p.w. św. Marcina (mały Kościółek XI w.) 6. Hala Stulecia. 7. Most Grunwaldzki. 8. Opera Wrocławska. 9. Uniwersytet Wrocławski. 10. Panorama Racławicka. 11. Muzeum Narodowe. 12. Dworzec główny. 13. Kamieniczki Jaś i Małgosia. 14. Projektowany kompleks Sky Tower. „ZOBACZYĆ PRZEZ DOTYK - WROCŁAW W MINIATURZE”

10 Projekt realizowany będzie w okresie trzech lat, zgodnie z programem na podstawie którego rozpoczęto jego realizację, tj. kampanią społeczną „Wrocław bez barier”. „ZOBACZYĆ PRZEZ DOTYK - WROCŁAW W MINIATURZE”

11 Pierwsza miniatura została odsłonięta 23 czerwca 2008 roku. Jest to zminiaturyzowany Ratusz wykonany przez wrocławskich artystów rzeźbiarzy pod kierownictwem Piotra Makały (wraz z zespołem – „Wytwórnia”). Miniaturowy Ratusz zamontowany jest w pobliżu wejścia do Muzeum Miejskiego na wrocławskim rynku. „ZOBACZYĆ PRZEZ DOTYK - WROCŁAW W MINIATURZE”

12

13 Miniatura została wykonana z brązu i umieszczona na granitowym postumencie o wysokości 60 cm, tak aby równocześnie udostępnić ją dzieciom i osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich. „ZOBACZYĆ PRZEZ DOTYK - WROCŁAW W MINIATURZE”

14

15 Organizatorem uroczystości odsłonięcia miniatury zabytku był Prezes Wrocławskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych Pan Tadeusz Krasoń Patronat honorowy nad uroczystością objęli Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz oraz arcybiskup Marian Gołębiewski. „ZOBACZYĆ PRZEZ DOTYK - WROCŁAW W MINIATURZE”

16 W wydarzeniu tym uczestniczyli także: przewodnicząca Rady Miejskiej Wrocławia – Pani Barbara Zdrojewska, poseł na Sejm RP i przewodniczący Rady Programowej Wrocławskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych – Pan Sławomir Piechota, Dyrektor Dolnośląskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – Pan Marcin Sokołowski oraz przewodniczący okręgu dolnośląskiego Polskiego Związku Niewidomych – Pan Tadeusz Malawski. „ZOBACZYĆ PRZEZ DOTYK - WROCŁAW W MINIATURZE”

17 Wykonanie miniatury Ratusza zostało wsparte finansowo przez sponsorów, w tym m.in.: Polskie Centrum Promocji Miedzi, Polskie Centrum Promocji Miedzi, Agencję Mienia Wojskowego oraz Granit Wiatrak. „ZOBACZYĆ PRZEZ DOTYK - WROCŁAW W MINIATURZE”

18

19 Kwoty wydatków w ramach wykonania poszczególnych elementów zminiaturyzowanej makiety zabytku kształtowały się następująco: · wykonanie modelu miniatury – 6.340,00 zł, · odlew z brązu miniatury wraz z tabliczką formatu A4 z opisem – 10.980,00 zł, · odlew z brązu miniatury wraz z tabliczką formatu A4 z opisem – 10.980,00 zł, · wykonanie granitowego postumentu – 7.320,00 zł, · montaż miniatury w miejscu jej wbudowania wg projektu – 6.100,00 zł, · wykonanie opisu zabytku w alfabecie Braille’a – 5.000,00 zł. „ZOBACZYĆ PRZEZ DOTYK - WROCŁAW W MINIATURZE”

20 Całkowite koszty wykonania miniatury Ratusza zamknęły się w kwocie 31.240,00 zł. Dodatkowe wydatki związane z koordynacją przedsięwzięcia jak np. telefony, transport, etc. - nie zostały uwzględnione w powyższym kosztorysie. „ZOBACZYĆ PRZEZ DOTYK - WROCŁAW W MINIATURZE”

21

22 Dziękuję za uwagę


Pobierz ppt "„ZOBACZYĆ PRZEZ DOTYK - WROCŁAW W MINIATURZE”. Projekt „ZOBACZYĆ PRZEZ DOTYK – WROCŁAW W MINIATURZE” realizowany jest w ramach wspieranej przez Miasto."

Podobne prezentacje


Reklamy Google