Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Oferta edukacyjna na rok szkolny 2016/2017 Gimnazjum nr 6 w Rzeszowie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Oferta edukacyjna na rok szkolny 2016/2017 Gimnazjum nr 6 w Rzeszowie."— Zapis prezentacji:

1 Oferta edukacyjna na rok szkolny 2016/2017 Gimnazjum nr 6 w Rzeszowie

2 Aby nauka była komfortowa... …nasze gimnazjum oferuje dobrze wyposażone pracownie przedmiotowe, sale do nauki języków obcych, nowoczesną pracownię komputerową z szerokopasmowym dostępem do Internetu, salę gimnastyczną, boisko ziemne i asfaltowe, bibliotekę z czytelnią multimedialną, gabinet higienistki i gabinet pedagoga. Nauka odbywa się w systemie jednozmianowym w godzinach 8 00 – 14 55.

3 W naszej szkole uczniowie mają możliwość nauki języka angielskiego oraz jednego wybranego z dwóch dodatkowych języków obcych: niemieckiego i hiszpańskiego.

4 Naukę języków łączymy z zabawą oraz wymianą międzynarodową. W ramach projektów unijnych realizowana jest wymiana dwustronna z młodzieżą włoską z LiceoBanfi z Vimercate znajdującym się w pobliżu Mediolanu. Nasi uczniowie wraz z nauczycielami kilkakrotnie byli goszczeni przez włoskich licealistów i razem z nimi zwiedzali Mediolan, Wenecję oraz inne miasta we Włoszech.

5 Utalentowani artystycznie i zainteresowani sztuką mogą rozwijać swoje uzdolnienia biorąc udział w : konkursach plastycznych i muzycznych zajęciach zespołu wokalno-instrumentalnego konkursach recytatorskich szkolnych przedstawieniach teatralnych wyjazdach do teatrów warszawskich.

6 Zainteresowanym przedmiotami przyrodniczymi oferujemy : możliwość bliskich spotkań z techniką na Politechnice Rzeszowskiej, Uniwersytecie Rzeszowskim i na lotnisku w Jasionce udział w konkursach na doświadczenie fizyczne lub chemiczne otwartość na inicjatywy uczniów związane z ich zainteresowaniami.

7 Aby nauka była ciekawsza... …organizujemy: spotkania z podróżnikiem jako formę lekcji geografii, edukację filmową w kinie – prezentacje aktorów na temat sztuki filmowej, lekcje tematyczne.

8 Oferujemy różnorodne formy wsparcia rozwoju fizycznego : program „Trzymaj formę" poświecony zdrowemu odżywianiu i aktywności fizycznej udział w turniejach i zawodach sportowych górskie rajdy jesienne Klub Sportowy UKS „SZÓSTKA”, w ramach którego młodzież bierze udział w zajęciach z piłki koszykowej, piłki siatkowej, tenisa stołowego i uczy się tańca w zespołach cheerleaderek.

9 Umożliwiamy udział w konkursach rejonowych i ogólnopolskich. Uczniowie Gimnazjum nr 6 osiągają corocznie liczne sukcesy w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Możemy pochwalić się licznymi laureatami i finalistami z: matematyki, fizyki, chemii, geografii, biologii, historii, języka polskiego, angielskiego i niemieckiego. Nasi wychowankowie są także laureatami ogólnopolskich konkursów z matematyki – „Alfik", „Kangur Matematyczny”, języka angielskiego - „Olimpus„ oraz w konkursie projektów z fizyki - „Feniks". Nasze gimnazjum w 2010 r. otrzymało tytuł „Szkoły przyjaznej utalentowanym uczniom".

10 Poza nauką zapewniamy szkolne imprezy integracyjne otrzęsiny dyskoteki wycieczki krajowe i zagraniczne wyjścia do kina, na kręgle, itd.

11 Gimnazjum nr 6 mieści się na osiedlu Dąbrowskiego i dojechać do nas można liniami autobusowymi o numerach: 0, 3, 4, 11, 15, 16, 18, 23, 28, 30, 35, 36, 39. ul. Wincentego Pola 1 35-021 Rzeszów tel.: (017) 748 26 85 faks: (017) 748 26 95 sekretariat@gm6.resman.pl http://www.gim6-rzeszow.pl/ Dane kontaktowe

12 Serdecznie zapraszamy !!!


Pobierz ppt "Oferta edukacyjna na rok szkolny 2016/2017 Gimnazjum nr 6 w Rzeszowie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google