Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Edukacja W naszej szkole pracują kompetentni i oddani młodzieży nauczyciele, którzy łączą pracę dydaktyczną z wielką pasją działania na rzecz młodzieży.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Edukacja W naszej szkole pracują kompetentni i oddani młodzieży nauczyciele, którzy łączą pracę dydaktyczną z wielką pasją działania na rzecz młodzieży."— Zapis prezentacji:

1

2 Edukacja W naszej szkole pracują kompetentni i oddani młodzieży nauczyciele, którzy łączą pracę dydaktyczną z wielką pasją działania na rzecz młodzieży. Niewątpliwym atutem Gimnazjum nr 6 jest atmosfera pełna ciepła i serdeczności. Wszyscy się znamy, rozumiemy i cieszymy sukcesami; zawsze można też liczyć na pomoc nauczycieli i kolegów. Tworzymy społeczność różnorodną i ciekawą świata. Każdy młody człowiek znajdzie tu swoje miejsce.

3 Edukacja Wierzymy, że to przekona Was, aby wybrać naszą szkołę i dołączyć do grona uczniów,,Szóstki"!, Szczycimy się wieloma sukcesami w nauce, czego dowodem są wysokie wyniki egzaminów gimnazjalnych. Mieliśmy również licznych laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym. Rekordowym okazał się rok 2010. Otrzymaliśmy wtedy Certyfikat Szkoły Przyjaznej Utalentowanym Uczniom. Na co dzień nauczyciele prowadzą różnorodne koła zainteresowań adresowane do wszystkich uczniów. Każdy może, jeżeli tylko zechce, znaleźć coś dla siebie. Na przykład, w ramach rozwijania pasji historycznej uczniowie biorą udział w lekcjach i warsztatach muzealnych organizowanych przez Muzeum Okręgowe w Rzeszowie. W czasie tych zajęć poznają historię miasta i ludzi, dyskutują o mniejszościach narodowych i wyznaniowych. Gimnazjaliści chętnie uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych. Dużym zainteresowaniem cieszy się cykl spotkań,,Prawda i fikcja w filmach historycznych". Zawsze pojawia się dyskusja na temat aktualnych wydarzeń, postaci historycznych, mody, obyczajów, a punktem odniesienia są obejrzane filmy. Jesteśmy organizatorami cyklicznych konkursów humanistycznych. Na mapie edukacyjnej województwa zaznaczyły się konkursy: Polscy Nobliści i Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej. W tym roku odbywa się druga edycja konkursu literackiego Rzeszów słowem i obrazem malowany. Adresowane są one do młodzieży szkół podstawowych i gimnazjów, nie tylko rzeszowskich szkół; bardzo chętnie uczestniczy w nich młodzież z podrzeszowskich placówek edukacyjnych. Uczniowie szkół podstawowych corocznie biorą udział w konkursie języka angielskiego Big-Ben, którego pomysłodawcą i organizatorem są nauczyciele języka angielskiego naszej szkoły. Konkurs uczy, bawi i popularyzuje wiedzę o krajach anglojęzycznych.

4 Działalność artystyczna Wizytówką szkoły jest zespół instrumentalno-wokalny, który uświetnia wszystkie uroczystości nie tylko szkolne, ale także te odbywające się na terenie miasta. Nasze uczennice co roku biorą udział w Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej organizowanym przez Instytut Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, na którym przedstawiają swój dorobek artystyczny, włączając się tym samym w życie kulturalne Rzeszowa. Prace plastyczne naszych uczniów nie pozostają w pracowni, lecz wszyscy możemy podziwiać je na korytarzach gimnazjum. Prężnie i twórczo działają koła plastyczne. Owocem tej pracy są nagrody i wyróżnienia w różnorodnych konkursach plastycznych. W szkole działa też kółko robótek ręcznych, na które przychodzą nie tylko dziewczęta. Uczestnicy robią różnorodne ozdoby świąteczne, stroiki, uczą się nowoczesnych technik zdobnictwa i dekoratorstwa. Obecnie uczniowie zgłębiają sztukę decoupag'u.

5 Sport Nie sposób opisać tego, co dzieje się na co dzień na sali gimnastycznej otwartej dla uczniów do późnych godzin popołudniowych. Wymieńmy tylko to, co się wydarzyło w ostatnim czasie: niezwykła i tajemnicza noc siatkarska, turniej tenisa stołowego, wyjazdy narciarskie pod opieką wykwalifikowanej kadry, w czasie których można było nauczyć się jeździć na nartach oraz doskonalić swoje umiejętności, Walentynkowy turniej piłki siatkowej organizowany corocznie dla uczniów szkół podstawowych.

6 Rajdy i wycieczki Każda szkoła to nie tylko nauka, ale również wyjścia, wyjazdy i wycieczki integracyjne. Celem jest przybliżenie uczniom miejsc o bogatej historii, kulturze, a także integracja naszej młodzieży szkolnej. Tradycją naszej szkoły stały się trzydniowe górskie rajdy jesienne, organizowane dla wszystkich chętnych uczniów. W każdym roku szkolnym przedstawiamy uczniom sporą ofertę wycieczek szkolnych krajowych i zagranicznych.

7 Życie kulturalne Poloniści organizują wyjazdy do teatrów warszawskich i krakowskich oraz wyjścia do rzeszowskich kin i teatru na spektakle i lekcje filmowe. Szczególnie lekcje filmowe są planowane w taki sposób, aby dostarczyć młodzieży nie tylko rozrywki, ale przede wszystkim porcję solidnej wiedzy w zakresie edukacji filmowej. Uczniowie mają też możliwość udziału w spotkaniach z podróżnikami i innymi ciekawymi ludźmi, którzy dzielą się z młodzieżą swoimi życiowymi doświadczeniami.

8 Wymiana międzynarodowa Przez ostatnie lata w naszym gimnazjum realizowany był projekt Comenius. Nasi gimnazjaliści mieli możliwość wyjazdu do Rumunii, Włoch, Hiszpanii i Szwecji. Uczestniczyli w spotkaniach partnerskich, zwiedzali piękne miejsca, doskonalili swoje umiejętności językowe i wiedzę dotyczącą Unii Europejskiej. Wspólnie ze swoimi rówieśnikami opracowywali różnorodne publikacje. W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła rozpoczęła współpracę z liceum z LiceoBanfi w Vimercate pod Mediolanem. Kilkunastu uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami odwiedziło Włochy. Wraz z uczniami z Włoch, Danii i Szwecji zwiedzali Mediolan i spędzali aktywnie czas, biorąc udział w lekcjach prowadzonych przez nauczycieli języka włoskiego, fizyki i chemii. Grupy włoskiej w naszym gimnazjum spodziewamy się w kwietniu.

9 Atuty naszej szkoły 1.Szkoła bezpieczna i przyjazna. 2.Nauka w systemie jednozmianowym. 3.Opieka pedagoga szkolnego. 4.Dogodny dojazd. 5.Aktywnie działający klub sportowy UKS Szóstka. 6.Innowacje pedagogiczne. 7.Monitoring szkolny. 8.Dyskoteki na terenie szkoły.

10 Samorząd uczniowski Celem Samorządu Uczniowskiego jest reprezentowanie całej społeczności uczniowskiej szkoły. Zgodnie z własnymi możliwościami i zainteresowaniami, w ramach swej działalności organizuje różnorodne imprezy. Samorząd Uczniowski pobudza i organizuje różne form aktywności uczniów w porozumieniu z Radą Pedagogiczną i Dyrektorem Szkoły, współdziała w rozwijaniu – w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych - zainteresowań naukowych, kulturalnych, turystyczno – krajoznawczych, organizuje wypoczynek i rozrywkę naszej młodzieży szkolnej: organizujemy dyskoteki okolicznościowe – Otrzęsiny dla klas pierwszych Andrzejki, Walentynki, Dzień Dziecka aktywnie bierzemy udział w akcjach charytatywnych – Góra Grosza – celem jest pomoc dzieciom wychowywanym poza rodziną, – Kundelek – zbieranie żywności dla bezdomnych zwierząt w schronisku – zbierając nakrętki od butelek pomagamy potrzebującym bawimy się z uczniami w podczas imprez okolicznościowych – 6 grudnia Naszą Szkołę odwiedza Mikołaj – wesoło obchodzimy Dzień Wiosny kolorowo poprzebierani – Dzień Dziecka jest okazja do wspaniałej zabawy i sportowych imprez pamiętamy, że szkoła to nie tylko nauka :0 losujemy SzCzĘśLiWy NuMeReK zwalniający od niezapowiedzianych kartkówek i pytania


Pobierz ppt "Edukacja W naszej szkole pracują kompetentni i oddani młodzieży nauczyciele, którzy łączą pracę dydaktyczną z wielką pasją działania na rzecz młodzieży."

Podobne prezentacje


Reklamy Google