Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dzięki niej substancje odżywcze mogą docierać do wszystkich zakątków naszego organizmu, aby ten mógł prawidłowo funkcjonować. Oczyszczanie z toksyn, reakcje.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dzięki niej substancje odżywcze mogą docierać do wszystkich zakątków naszego organizmu, aby ten mógł prawidłowo funkcjonować. Oczyszczanie z toksyn, reakcje."— Zapis prezentacji:

1

2 Dzięki niej substancje odżywcze mogą docierać do wszystkich zakątków naszego organizmu, aby ten mógł prawidłowo funkcjonować. Oczyszczanie z toksyn, reakcje metaboliczne, prawidłowy rozwój to tylko kilka przykładów procesów, w których woda jest niezbędna.

3 Dobowe zapotrzebowanie na płyny obliczone na podstawie metody Hollidaya i Segara wagadobowe zapotrzebowanie na płyny 25 kg1600 ml 30 kg1700 ml 35 kg1800 ml 40 kg1900 ml

4

5 * Mózg * Nerki * Serce

6 Nawodnienie organizmu sprzyja również koncentracji i zdolnościom umysłowym, niewielki spadek wody (około 2%) powoduje problemy z koncentracją i spowolnienie procesów uczenia. Regularne picie wody dodaje energii i chęci do pracy.

7 * Nerki do prawidłowej pracy wymagają odpowiedniej ilości wody, aby mogły skutecznie filtrować produkty przemiany materii. Zbyt mała ilość wody w organizmie prowadzi do zagęszczenia moczu, który może powodować schorzenia dróg moczowych oraz pęcherza.

8 * Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Kalifornii z udziałem kobiet i mężczyzn wykazały, że osoby, które w ciągu dnia spożywają około 2 litrów wody, rzadziej chorują na serce.

9 * Dawaj dobry przykład: bądź wzorem do naśladowania. Dzieci obserwują dorosłych i powielają ich zachowania. Zatem jeśli będziesz pić często wodę, jest duże prawdopodobieństwo, że dziecko przejmie twój nawyk. * Zachęcaj do picia wody: gdy dziecko prosi o coś do picia, zawsze podawaj mu wodę. Tym samym nauczysz je, że to najlepszy napój, który skutecznie gasi pragnienie. * Spraw, by woda była atrakcyjna: dodaj do niej np. plasterek cytryny lub kawałki owoców. Możesz też kupić kolorowe kubki z wizerunkiem ulubionych postaci z kreskówek dziecka lub barwne słomki w zabawnych kształtach. W ten sposób chętniej będzie piło wodę. * Postaw dystrybutor, butelkę, dzbanek wody w kuchni: dzięki niemu Twoje dziecko będzie mogło samodzielnie nalać wodę do kubka. Możliwość wykonywania „dorosłej” czynności sprawi, że pociecha chętniej zacznie sięgać po wodę. * Rozmawiaj o wodzie: dzieci są ciekawe świata i chętnie chłoną wiedzę. Opowiedz swojej pociesze w ciekawy i przystępny sposób, jak woda wpływa nie tylko na jego organizm, ale też na otoczenie, np. środowisko. Oswoisz ją w ten sposób, że woda to coś dobrego, co ma zbawienny wpływ na nasze życie.

10 * http://ciekawe.org/2015/12/06/dlaczego-nalezy- pic-wode-odwodnienie-organizmu-i-jego- negatywne-skutki-dla-zdrowia/ http://ciekawe.org/2015/12/06/dlaczego-nalezy- pic-wode-odwodnienie-organizmu-i-jego- negatywne-skutki-dla-zdrowia/ * http://infografika.wp.pl/title,Dzieci-pija-za-malo- wody,wid,16611088,wiadomosc.html?ticaid=116494 http://infografika.wp.pl/title,Dzieci-pija-za-malo- wody,wid,16611088,wiadomosc.html?ticaid=116494 * http://panoramaopolska.pl/artykul/zdrowie_uroda /470,dzieci-w-polsce-nie-pija-wody http://panoramaopolska.pl/artykul/zdrowie_uroda /470,dzieci-w-polsce-nie-pija-wody * http://pediatria.mp.pl/lista/show.html?id=70761 http://pediatria.mp.pl/lista/show.html?id=70761 * http://www.wodadlazdrowia.pl/pl/5921/0/Strona_ glowna.html http://www.wodadlazdrowia.pl/pl/5921/0/Strona_ glowna.html


Pobierz ppt "Dzięki niej substancje odżywcze mogą docierać do wszystkich zakątków naszego organizmu, aby ten mógł prawidłowo funkcjonować. Oczyszczanie z toksyn, reakcje."

Podobne prezentacje


Reklamy Google