Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Trzymamy formę- zdrowy styl życia

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Trzymamy formę- zdrowy styl życia"— Zapis prezentacji:

1 Trzymamy formę- zdrowy styl życia

2 Prawidłowe odżywianie...
Przez właściwe odżywianie rozumiemy dostarczanie wszystkich potrzebnych składników odżywczych organizmowi w celu zaspokojenia funkcjonowania. Aby organizm został solidnie odżywiony musimy dostarczyć mu niezbędnych witamin, białka, wody oraz składników mineralnych. Pobrany przez organizm pokarm wykorzystywany jest jako materiał budulcowy, zapasowy i energetyczny.

3 Organizmy Każdy poszczególny organizm jest inny, indywidualny dla siebie i wymaga dostarczenia różnych porcji pokarmu. Np. osoby trenujące dany rodzaj sportu potrzebują spożyć większą ilość witamin i składników mineralnych, które zostają spalone podczas ćwiczeń.

4 Odżywianie Niewłaściwe odżywianie może doprowadzić do otyłości i nadwagi bądź do zbyt dużej utraty na wadze. Oczywiście istnieją normy, według których powinniśmy pobierać składniki pokarmowe, ale nie mają one zastosowania do ogółu społeczeństwa. Dobrze dobrana dieta może poprawić działanie naszego organizmu i wpłynąć na sprawność fizyczną, psychiczną, kondycję, jasność umysłu a także na układ immunologiczny chroniący nas przed chorobami i infekcjami.

5 Sport Aktywność fizyczna to jeden z podstawowych elementów zdrowego stylu życia. Brak ruchu lub jego niedostateczna ilość mogą prowadzić do poważnych zaburzeń zdrowotnych. Rozwój cywilizacji nie sprzyja aktywności ruchowej, nowoczesne wynalazki eliminują każdy zbędny ruch. Dzisiaj więcej czynności wykonuje się na stojąco i codzienne życie wymaga od nas coraz mniej wysiłku fizycznego. To powoduje, że nasz styl życia jest coraz mniej zdrowy, a zgodnie ze starym powiedzenie „w zdrowym ciele zdrowy duch”, uprawianie sportu korzystnie wpływa na stan naszego zdrowia, samopoczucia i lepszego wyglądu.

6 Plusy wysiłku Aktywność fizyczna wzmacnia stawy i przyczynia się do wzrostu gęstości kości. Pomoże nam to w przyszłości uniknąć problemów z osteoporozą. Kolejnym czynnikiem przemawiającym za pozytywnym wpływem sportu na zdrowie człowieka jest fakt, że aktywność fizyczna przedłuża życie. Udowodniono, że podczas treningu spowolnione są w organizmie procesy wytwarzania wolnych rodników. Ponadto ruch przyczynia się do zwalczania stanów depresyjnych, odpręża, pobudza ciało i dodaje energii. Aktywność fizyczna i sport ważne są szczególnie dla osób walczących z chorobami serca i układu krwionośnego.

7 Zapotrzebowanie

8

9

10 Koniec Klaudia Guz klasa 3 D


Pobierz ppt "Trzymamy formę- zdrowy styl życia"

Podobne prezentacje


Reklamy Google