Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

TRZYMAJ FORME.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "TRZYMAJ FORME."— Zapis prezentacji:

1 TRZYMAJ FORME

2 Sport to zdrowie! Jeśli twój młody organizm jest zdrowy i sprawny, to masz wystarczająco dużo siły, aby przez jakiś czas biegać bez uczucia zmęczenia.

3 Aktywnie i zdrowo! Sport to jedno z ważniejszych rzeczy, o których nie powinniśmy zapomnieć! Długi brak ruchu powoduje zastanie się kości i potem trudno wrócić do formy…

4 Jak wypoczywać? Ćwiczenia ruchowe przynoszą pożytek każdemu człowiekowi. Dzięki aktywnemu wypoczynkowi, zwłaszcza na świeżym powietrzu, organizm staje się silniejszy i znacznie sprawniejszy.

5 Wypoczynek! Wypoczywać zawsze powinniśmy aktywnie! Pamiętaj, że każdy ruch zarówno bieganie jak i gra zespołowa wzmacnia wszystkie mięśnie.

6 "Z przyjaciółmi" Z przyjaciółmi można się wybrać na spacer po parku lub na jogging. Jest to lepsza forma wypoczynku niż siedzenie przy komputerze.

7 "Nad morzem" Pracujące mięśnie sprawiają, że krew w organizmie krąży szybciej i zapewnia komórkom ciała odpowiednie zaopatrzenie w tlen i składniki odżywcze.

8 Granie i spacerowanie to kondycji poprawianie!
Wysiłek fizyczny jest najtańszym i najlepszym „lekarstwem” na choroby współczesnej cywilizacji.

9 Bezpieczne ćwiczenia! Aktywny ruch wpływa na rozwój mięśni, zmusza płuca do intensywnego oddychania i kształtuje sylwetkę.

10 "W zdrowym ciele zdrowy duch"
Zdrowie według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) to stan dobrego samopoczucia fizycznego, psychicznego i społecznego, a nie tylko brak choroby, kalectwa czy niepełnosprawności.

11 Sport wiosną! Wiosną można uprawiać różne sporty jak np. baseball. Jest to bardzo ciekawa i interesująca dyscyplina sportowa.

12 Sport latem! Latem całą rodziną można wybrać się na spływ kajakowy. Jest to świetna i przyjemna zabawa.

13 Sport jesienią! Jesienią można iść na siłownie. Trochę ruchu nikomu nie zaszkodzi =)

14 Sport zimą! Żeby umilić sobie czas w zimę, można wybrać się na narty.
Z górki na pazurki =]

15 Sen jest codzienną formą wypoczynku!
W ciągu dnia, gdy jesteśmy zmęczeni, możemy się zdrzemnąć, nasze siły regenerują się w tedy bardzo szybko. Koniec!


Pobierz ppt "TRZYMAJ FORME."

Podobne prezentacje


Reklamy Google