Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

To nasz zespół. To nasz opiekun. Nasza szkoła Tu się uczymy i spotykamy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "To nasz zespół. To nasz opiekun. Nasza szkoła Tu się uczymy i spotykamy."— Zapis prezentacji:

1

2

3

4

5

6 To nasz zespół. To nasz opiekun. Nasza szkoła Tu się uczymy i spotykamy

7 Zdrowy i niezdrowy tryb życia …

8 Zdrowy styl życia nie wymaga od nas tak dużego wysiłku jak nam się początkowo wydaje. Do tego, żeby zadbać o własne zdrowie potrzeba trochę samodyscypliny i wiedzy na temat organizmu. Potrzebny jest też czas żeby zmienić nawyki i przyda się również na ćwiczenia fizyczne, które warto uprawiać. Warto zacząć od małych rzeczy a potem dodawać sobie nowe zadania, żeby podtrzymać motywację.

9 Pierwsza sprawa od jakiej powinniśmy zacząć to właściwe odżywianie. Najlepiej przejść na jakąś zdrową dietę, należy ją wcześniej skonsultować ze specjalistą od spraw żywienia. Dostarczanie właściwych elementów do organizmu do podstawa zdrowego funkcjonowania. Poprawia to przemianę materii i zapewnia nam niezbędną energię do funkcjonowania.

10

11 Skutki złego odżywiania się: - Choroby układu krążenia (nadciśnienie tętnicze; miażdżyca i jej powikłania np. udar mózgu i niedokrwienna choroba serca z zawałem włącznie) - Nowotwory - Cukrzyca - choroby jelita grubego - Kamica żółciowa - Próchnica zębów - Osteoporoza - Otyłość - Bulimia, anoreksja Otyłość - czyli nadmierne nagromadzenie tłuszczu w ciele

12

13


Pobierz ppt "To nasz zespół. To nasz opiekun. Nasza szkoła Tu się uczymy i spotykamy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google