Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

POLSKA AKADEMIA OTWARTA Rozpoczęcie roku akademickiego 2007/2008.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "POLSKA AKADEMIA OTWARTA Rozpoczęcie roku akademickiego 2007/2008."— Zapis prezentacji:

1 POLSKA AKADEMIA OTWARTA Rozpoczęcie roku akademickiego 2007/2008

2 Ogólne informacje o platformie moodle Program PAO jest realizowany na bazie platformy moodle (Modular Object-Oriented Dynamic Learning Environment). Jest to platforma edukacyjna dająca bardzo dużo możliwości przekazywania wiedzy w sposób interaktywny. Dzięki niej w procesie nauczania wykorzystujemy wszystkie znane technologie którymi obdarzył nas Internet. Studenci platformy mają do dyspozycji wiele narzędzi komunikowania się z prowadzącymi takie jak fora internetowe, czaty, itd..

3 Aby wejść na platformę należy w pasku adresu przeglądarki internetowej wpisać adres http://www.pao.pl/platforma/

4 Aby móc obejrzeć platformę należy się zalogować:

5 W polu Nazwa użytkownika i Hasło należy wpisać swój niepowtarzalny login oraz hasło, który otrzymacie państwo drogą mailową na wskazany przez państwa podczas zapisywania się na studia adres.

6 Po poprawnej autoryzacji zobaczycie państwo stronę podobną do tej ze zrzutu ekranu poniżej. Jeżeli zapisaliście się państwo na więcej niż jeden kurs/kierunek należy wybrać który z kursów państwa interesuje w danym momencie. i kliknąć w jego nazwę.

7 Wygląd głównej strony kursu:

8 Najważniejsze narzędzia na platformie: Forum organizacyjne Czat Udostępnione pliki np. dokumenty Word lub PDF Odnośniki do materiałów umieszczonych w postaci stron internetowych Folder zwrotny służący do oddawania prac do sprawdzenia przez wykładowcę Kalendarz w którym widoczne są terminy kursu np. termin oddania pracy lub termin konsultacji na czacie

9 Forum organizacyjne Forum organizacyjne jest to miejsce w którym każdy uczący się na platformie musi zajrzeć. W tym właśnie miejscu prowadzący zamieszcza najważniejsze informacje np. skale ocen, terminy czatów oraz wszystkie inne przez niego określone obowiązki studenta.

10 Czat Moduł Czat pozwala uczestnikom na przeprowadzanie na żywo dyskusji poprzez sieć. Jest to użyteczny sposób na lepsze zrozumienie się nawzajem oraz tematu, który jest omawiany. Sposób używania czat-pokojów zasadniczo różni się od dyskusji na forum. Moduł Czat zawiera mnóstwo opcji pozwalających na zarządzanie i przeglądanie dyskusji. Jednak jego podstawową zaletą jest możliwość dyskusji w czasie rzeczywistym z prowadzącym jak i innymi studentami. Czaty posiadają również archiwizacje rozmów co umożliwia późniejszą analizę przeprowadzonej dyskusji.

11 Treść kursu Treść kursu jest podzielona na moduły zazwyczaj w ilości około 6. Jest to podstawowe źródło wiedzy z danego przedmiotu dla studenta. Przeznaczeniem tego zasobu jest zastąpienie tradycyjnych wykładów.

12 Przykładowy wygląd treści kursu.

13 Zadania domowe Jest to zasób platformy umożliwiający oddawanie prowadzącemu przygotowanych przez studenta prac. Jest to o tyle wygodne dla obu stron że eliminuje częste problemy z nie dochodzeniem prac wysyłanych drogą poczty elektronicznej. Student ma pewność że jeżeli uda mu się uploadować plik to prowadzący na pewno będzie miał możliwość sprawdzenia jego pracy.

14

15 Fora dyskusyjne Ten zasób może być najważniejszy - właśnie w nim odbywa się większość dyskusji. Fora mogą posiadać różną strukturę i mogą umożliwiać ocenę każdego postu przez prowadzącego. Posty mogą być przeglądane w różnych formatach i mogą zawierać załączniki np. zdjęcia, wykresy. Uczestnicy, którzy są subskrybentami forum otrzymają pocztą elektroniczną kopie każdego nowego postu. Prowadzący może narzucić subskrypcję wszystkim uczestnikom.

16 Kalendarz Jest to zasób w którym widoczne są terminy kursu. Jeżeli najedziemy myszką na jakąś datę pokaże nam się chmurka pokazująca czy w danym dniu jest jakaś praca do oddania lub termin jakiejś dyskusji na czacie.

17 Oceny Jest to zasób pokazujący studentom zdobyte punkty niezbędne do uzyskania zaliczenia i aktualną ocenę na którą już zapracowali.

18 Gdy coś nie działa: W przypadku problemów z działaniem platformy prosimy je zgłosić na adres e-mail lub telefonicznych: pomoc.techniczna@pao.pl (42)664-66-61 W przypadku problemów organizacyjnych: opiekun@pao.pl Sprawy ogólne pao@pao.pl, (42)664-66-57

19 Pytania ?


Pobierz ppt "POLSKA AKADEMIA OTWARTA Rozpoczęcie roku akademickiego 2007/2008."

Podobne prezentacje


Reklamy Google