Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Platforma E-learningowa

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Platforma E-learningowa"— Zapis prezentacji:

1 Platforma E-learningowa
Jak się zalogować i przejść swój pierwszy kurs

2 Logowanie Aby się zalogować należy wejść na stronę Okno logowanie znajduje się z prawej strony, należy tam podać swój login – pierwsza litera imienia + nazwisko. Domyślnym hasłem jest Państwa PESEL. Na powyższym przykładzie loguje się Pan Jan Kowalski.

3 Pierwsze logowanie Jeżeli jest to pierwsze logowanie, system poprosi o zmianę hasła. W polu „Bieżące hasło” należy podać aktualne hasło (Państwa PESEL), w polu „Nowe hasło” proszę podać nowe hasło, a następnie je powtórzyć w polu „Nowe hasło (ponownie)” Wszystko zaakceptować przyciskiem „Zapisz zmiany”.

4 Pierwsze logowanie Przy pierwszym logowaniu powitani zostaniemy przez okno z informacjami o naszym końcie. Proszę zweryfikować widoczne informacje, zwłaszcza informacje o Państwa ’u

5 Wybór kursu Aby wybrać kurs należy wybrać zakładkę „KURSY” widoczną na górze strony.

6 Wybór kursu Po przejściu do zakładki zobaczymy wszystkie kursy dostępne na platformie. Proszę wybrać kurs „Pielęgnacja ran przewlekłych i odleżyn”, klikając na niego lewym przyciskiem myszy.

7 Kurs Po wybraniu kursu zostaniemy przeniesieni do strony z informacjami, filmami, prezentacjami i testami. W przypadku tego kursu na początku widzimy uwagi techniczne dotyczące przeglądarki internetowej oraz zasady dotyczące testów w tym kursie

8 Kurs Poniżej uwag widać właściwy kurs. Zaczyna się on od tematu „Rany przewlekłe i odleżyny”. W celu uruchomienia filmu/prezentacji należy kliknąć bezpośrednio na tytułu tematu. Film/prezentacja uruchomione zostaną w nowym oknie przeglądarki internetowej. Jeżeli Państwu nie otworzyło się nowe okno, to najprawdopodobniej przeglądarka zablokowała wyskakujące okno. W zależności od przeglądarki pokaże się informacja o zablokowanym okienku (najczęściej na samy dole lub w pasku adresu z prawej strony). Najlepiej wybrać opcję „zawsze zezwalaj”.

9 Kurs W celu uruchomienia filmu należy kliknąć na guzik „play” widoczny na środku ekranu.

10 Kurs Po obejrzeniu filmu można zamknąć okno. W celu przejścia do widoku kursu należy kliknąć na odnośnik „Pielęgnacja ran przewlekłych i odleżyn” widoczny na górze strony.

11 Test Po obejrzeniu filmu należy zaptaszkować widoczne z prawej strony pole (czerwona strzałka) klikając na nie lewym przyciskiem myszy. Dzięki temu dostępny się stanie pierwszy test (niebieska strzałka). W celu podejścia do testu należy go wybrać. Zaliczenie testu wymagane jest do uzyskania dostępu do kolejnych etapów kursu.

12 Test Aby podejść do testu należy wcisnąć guzik „Spróbuj teraz rozwiązać quiz”

13 Test Należy rozwiązać test zaznaczając po jednej poprawnej odpowiedzi. Wszystko zaakceptować guzikiem na dole strony „Dalej”.

14 Test Cały test należy jeszcze raz zaakceptować guzikiem „Zatwierdź wszystkie i zakończ”

15 Test Następnie zostanie nam pokazane podsumowanie testu wraz z informacją o zdobytych punktach i ocenie. W celu przejścia dalej należy kliknąć guzik „Zakończ ocenianie”.

16 Test Na kolejnej stronie widoczne mamy podsumowanie wszystkich naszych podejść do danego testu z opcją ponownego jego rozwiązania jeżeli nie zdobyliśmy wymaganej ilości punktów lub nie jesteśmy wynikiem usatysfakcjonowani.

17 Kurs W celu powrotu do kursu należy ponownie przejść do zakładki kursy i tam wybrać kurs.

18 Kurs Po poprawnie rozwiązanym teście zostanie on automatycznie zaptaszkowany co umożliwi nam obejrzenie kolejnego filmu „Działania profilaktyczne”. W ten sposób należy obejrzeć filmy i rozwiązać wszystkie testy, aby pomyślnie zakończyć kurs.

19 Koniec Dziękuję za uwagę Mgr Mariusz Małek


Pobierz ppt "Platforma E-learningowa"

Podobne prezentacje


Reklamy Google