Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Lublin, Świdnik, Kozłówka

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Lublin, Świdnik, Kozłówka"— Zapis prezentacji:

1 Lublin, Świdnik, Kozłówka
ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA

2 Ogród Botaniczny Ogród płożony jest w północno-zachodniej części Lublina w dzielnicy Sławin. Idea utworzenia Uniwersyteckiego Ogrodu Botanicznego w Lublinie  zrodziła się w 1944 roku. Początkowo, w oczekiwaniu na akceptację lokalizacji ogrodu, w ramach Planu Wielkiego Lublina, utworzono na terenie miasteczka uniwersyteckiego ,,Ogród dendrologiczny" tzw. "stary botanik", a dzisiejszy park. Uczelnia w 1958 roku uzyskała prawo własności do powierzchni liczącej 13 hektarów . Za początek istnienia ogrodu uznaje się 23 lutego1965 roku.

3 Skansen W 1960  roku utworzony został w Muzeum Okręgowym w Lublinie Oddział Budownictwa Ludowego.  1 stycznia  1970 oddział został przekształcony w autonomiczne Muzeum Wsi Lubelskiej.

4 LUBLIN to stolica województwa lubelskiego. Ma 348 tysięcy mieszkańców.
Oto jego herb.

5 Lublin ma piękną starówkę. Jest to najstarsza , historyczna dzielnica miasta. Do najważniejszych zabytków należą: Brama Krakowska , Brama Grodzka , Baszta Gotycka , Brama Rybna , Wieża Trynitarska , Plac po Farze , Trybunał Koronny , Kamienice Staromiejskie i Zamek Lubelski.

6 ZAMEK Jedną z najpiękniejszych budowli
w Lublinie jest zamek zbudowany w XII wieku. W XIII wieku dobudowano romański donżon (wieżę mieszkalno-obronną). Zamek wielokrotnie był przebudowywany. Podczas okupacji niemieckiej mieściło się tam więzienie. Obecnie stanowi jedną z głównych atrakcji turystycznych Lublin wraz ze Starym Miastem ubiegał się o miano Europejskiej Stolicy Kultury w 2016r.

7 Świdnik

8 Informacje Świdnik – miasto i gmina w południowo-wschodniej Polsce, w województwie lubelskim, w powiecie świdnickim, ok. 10 km na wschód od centrum Lublina. Miasto jest szerzej znane z wytwórni śmigłowców.

9 Fontanna w Świdniku

10 Mapa

11 Helikopter

12 Herb Świdnika

13 Port lotniczy Lublin- Świdnik
-Oficjalnie budowa lubelskiego portu lotniczego rozpoczęła się w dniu 10 listopada 2010. -1 grudnia 2012 roku w porcie lotniczym odbył się "dzień otwarty„ -Pierwszy lot odbył się 17 grudnia 2012 roku. Tego dnia Ryanair uruchomił połączenie do Londynu i Dublina.

14 Kozłówka leży tam gdzie ta kropka  

15 Pałac w Kozłówce – zespół pałacowo-parkowy rodziny Zamoyskich, która leży w północnej części województwa lubelskiego we wsi Kozłówka

16 Wnętrza Pałacu

17 Fontanna w Parku

18 , W Kozłówce znajduje się Muzeum Zamojskich

19 Dziękujemy za uwagę!


Pobierz ppt "Lublin, Świdnik, Kozłówka"

Podobne prezentacje


Reklamy Google