Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Hamburg.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Hamburg."— Zapis prezentacji:

1 hamburg

2 Hamburg (niem. Freie und Hansestadt Hamburg)– miasto w północnych Niemczech na prawach kraju związkowego niedaleko ujścia Łaby do Morza Północnego. Wolne miasto i zarazem związkowy kraj niemiecki (pow. 755 km², ludność 1,74 mln – drugie po Berlinie). Największy port morski kraju, wielki ośrodek przemysłowy finansowy.

3 historia Pierwsza osada na terenie dzisiejszego Hamburga pochodzi z IV w. p.n.e. Od IV do VI w. n.e. tereny te zostały zasiedlane przez Sasów. W 810 Karol Wielki wybudował kościół, żeby misjonować pogańską północ. Dla obrony tego Kościoła został zbudowany gród warowny, który nazwano Hammaburg, w 983 zdobyty i spalony przez Słowian.

4 PODZIAŁ ADMINISTRACYJNY
Hamburg-Mitte Altona Eimsbüttel Hamburg-Nord Wandsbek Bergedorf Harburg

5 Hamburg-Mitte Hamburg-Mitte to jeden z siedmiu okręgów administracyjnych Hamburga, położony w centralnej jego części. W okręgu znajduje się historyczne centrum Hamburga składające się ze starego (niem. Hamburg-Alstadt) i nowego miasta (niem. Hamburg-Neustadt).

6 ALTONA Nazwa Altona wg legendy wywodzi się stąd, że tu wokół pewnej gospody osiedlali się rzemieślnicy i rybacy, co dla Rady Miejskiej Hamburga all to nah (niem. allzu nah - za blisko) było za blisko granic miasta (Hamburga). Altona była przez wiele stuleci odrębnym miastem obok Hamburga, a przez jakiś czas należała nawet do państwa duńskiego.

7 Eimsbüttel Eimsbüttel - okręg administracyjny w północno-zachodniej części Hamburga. Na jego terenie znajduje się Uniwersytet Hamburski, jak również miasteczko uniwersyteckie w dzielnicy Rotherbaum. Eimsbüttel jest ważnym ośrodkiem przemysłu medialnego i reklam w Niemczech.

8 Hamburg-Nord Hamburg-Nord to jeden z siedmiu okręgów administracyjnych Hamburga, położony w jego północnej części. W jego skład wchodzi 13 dzielnic. Hamburg-Nord otoczone jest od północy krajem związkowym Szlezwik-Holsztyn, od wschodu okręgiem Wandsbek, od południa centralnym okręgiem Hamburga Hamburg-Mitte i od zachodu Eimsbüttel.

9 Wandsbek Wandsbek - okręg administracyjny w północno-wschodniej części Hamburga. Z ponad 400 tysiącami mieszkańców jest najliczniejszym okręgiem Hamburga. W jego skład wchodzi 18 dzielnic.

10 Bergedorf Bergedorf – okręg administracyjny Hamburga, położony na południowy wschód od centrum miasta. 1 stycznia 1938 wcielony do miasta Hamburg na podstawie tzw. Ustawy o Dużym Hamburgu

11 Harburg Hamburg-Harburg - okręg administracyjny Hamburga położony na południe od Łaby w odróżnieniu od całego Hamburga, który leży na północ od Łaby. Główną częścią dzielnicy jest Harburg, który od 1 kwietnia 1938 został wcielony do Hamburga

12 Ratusz hamburski

13 Kanał w Hamburgu

14 teatr Deutsches Schauspielhaus

15 Binnenalster

16 Binnenalster "Blaue Stunde"

17 Centrum handlowe Europa Passage

18 Port


Pobierz ppt "Hamburg."

Podobne prezentacje


Reklamy Google