Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Lekcja nr 1 Temat: Lekcja organizacyjna. Bhp w pracowni komputerowej i przy pracy z komputerem.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Lekcja nr 1 Temat: Lekcja organizacyjna. Bhp w pracowni komputerowej i przy pracy z komputerem."— Zapis prezentacji:

1 Lekcja nr 1 Temat: Lekcja organizacyjna. Bhp w pracowni komputerowej i przy pracy z komputerem.

2 CO TO JEST INFORMATYKA ?

3 JEST TO NAUKA……

4 ….. ……metodach i technice Pobierania informacji
Przetwarzania informacji Przesyłania informacji Efektywnego ich wykorzystania w życiu codzienny w każdej dziedzinie ludzkiej działalności

5

6 …. a do czego służy……. ?

7 Prawda że proste?….. Komputer służy do….. Przecież to proste……
Pobierania informacji Przetwarzania informacji Przechowywania informacji

8 Czy KOMPUTER MOŻE BYĆ NIEBEZPIECZNY?

9 EWOLUCJA ROZWÓJ WSTECZNY :(

10 INNE ZAGROŻENIA …….. pole elektrostatyczne; pole elektromagnetyczne;
Dłuższa praca przy komputerze niesie ze sobą duże zagrożenie dla naszego zdrowia. Wiele osób zatrudnionych przy komputerach skarży się na bóle głowy, kręgosłupa, łzawienie oczu, napięcie mięsni, ogólne rozdrażnienie. Należy zdawać sobie sprawę, że pracujący monitor komputerowy emituje: pole elektrostatyczne; pole elektromagnetyczne; promieniowanie nadfioletowe powodujące zapalenie spojówek; śladowe promieniowanie rentgenowskie.

11 …. a poza tym: odbicie oświetlenia zewnętrznego od ekranu monitora, które zmusza do nadmiernego wytężania wzroku, migotanie obrazu, rozmycie kolorów i brak ostrości, powoduje szybkie zmęczenie wzroku.

12 CO DECYDUJE O BEZPIECZNEJ PRACY Z KOMPUTEREM?........
odpowiednie meble z krzesłem o regulowanej wysokości oraz kącie nachylenia oparcia; duży blat pozwalający zachować właściwą odległość monitora od oczu, odpowiednie oświetlenie; odpowiedni mikroklimat: temperatura °C, wilgotność powietrza %, lekki ruch powietrza; używanie bezpiecznych monitorów; zachowanie maksymalnej odległości monitora od oczu; wykonywanie ćwiczeń relaksujących wzrok stosowanie częstych przerw w pracy z komputerem.

13 Regulamin pracowni komputerowej
W pracowni można przebywać tylko w obecności nauczyciela. Nie wolno włączać i wyłączać zasilania bez zgody nauczyciela. Komputer uruchamiamy po uzyskaniu zgody nauczyciela. Na stanowisku pracy należy zachować czystość i porządek. Każdy uczeń zajmuje wyznaczone miejsce. Na lekcjach uczniowie pracują na dyskietkach przeznaczonych tylko do użytku szkolnego. Zauważone nieprawidłowe działanie lub usterki sprzętu należy natychmiast zgłosić nauczycielowi. Nie wolno otwierać ani usuwać nie swoich zbiorów istniejących na dysku. Nie wolno rozkręcać komputerów i manipulować przy nich. Po zakończeniu pracy uczeń zobowiązany jest do uporządkowania swojego stanowiska pracy. Do uczniów nie stosujących się do przepisów oraz poleceń nauczyciela zostaną zastosowane kary określone w regulaminie szkoły.

14 KONIEC……


Pobierz ppt "Lekcja nr 1 Temat: Lekcja organizacyjna. Bhp w pracowni komputerowej i przy pracy z komputerem."

Podobne prezentacje


Reklamy Google