Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SEKTA grupa czy ruch religijny, wyodrębniony z jakiejś religii lub związek wyznaniowy, który oderwał się od któregoś z kościołów czy wspólnot religijnych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SEKTA grupa czy ruch religijny, wyodrębniony z jakiejś religii lub związek wyznaniowy, który oderwał się od któregoś z kościołów czy wspólnot religijnych."— Zapis prezentacji:

1 SEKTA grupa czy ruch religijny, wyodrębniony z jakiejś religii lub związek wyznaniowy, który oderwał się od któregoś z kościołów czy wspólnot religijnych i przyjął własne zasady doktrynalne, kultyczne oraz struktury organizacyjne.

2 Komitet Pokoju Sri Chinmoya
Nauki ruchu: bogini Kali jest Maryją, Matką Chrystusa, Sri Chinmoy jest tym samym, co Chrystus, bożki indyjskie są to istoty nazywane na Zachodzie aniołami Chrystus nigdy nie udziela pełnego przebaczenia, Sri Chinmoy przyjmuje na siebie grzechy swych uczniów i cierpi fizycznie, wybawiając ich od kary za złe czyny, obowiązuje wiara w reinkarnację, Bóg wielokrotnie w historii przyjmował ciało ludzkie i zstępował na ziemię jako mistrz duchowy (np. Kriszna, Budda, Chrystus, Sri Chinmoy i inni), uczniowie - chrześcijanie nie muszą się modlić do Chrystusa, gdyż "Chrystus i Sri Chinmoy są tym samym", wystarczy więc medytacja.

3

4

5

6 Wspólnota Niezależnych Zgromadzeń Misyjnych "Rodzina"
Nauki ruchu: Członkowie są jedynymi prawdziwymi chrześcijanami. Zbawienie można osiągnąć tylko w ruchu; poza nim wszystko jest obłudne, diabelskie, grzeszne i należy to niszczyć wszelkimi dostępnymi sposobami. Członkowie sekty muszą być gotowi do wyrzeczeń i cierpień w walce z szatanem, której przejawem są wszelkie prześladowania ze strony osób nie należących do sekty.

7 Międzynarodowe Towarzystwo Świadomości Kryszny
Hare Kryszna Hare Kryszna Kryszna Kryszna Hare Hare Hare Rama Hare Rama Rama Rama Hare Hare

8

9 Świadkowie Jehowy

10

11 Kościół Zjednoczenia

12

13 Kościół Scjentologiczny

14 Lucyferianizm, Kościół Szatana, Świątynia Seta

15

16 Świątynia Słońca


Pobierz ppt "SEKTA grupa czy ruch religijny, wyodrębniony z jakiejś religii lub związek wyznaniowy, który oderwał się od któregoś z kościołów czy wspólnot religijnych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google