Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

To jest bardzo proste  Lekcja nr 3

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "To jest bardzo proste  Lekcja nr 3"— Zapis prezentacji:

1 To jest bardzo proste  Lekcja nr 3
Temat: Podstawowe nośniki informacji. Foldery i pliki ich tworzenie i nazwa. To jest bardzo proste 

2 Nośniki informacji…. Dyski twarde magnetyczne – HD umożliwiające wielokrotny zapis ….. Są niezbędnym elementem każdego komputera……(?) CD-ROM (Compact Disk Real Only Memory) DVD – dysk optyczny umożliwiający jednokrotny zapis; Pendrive -urządzenie przenośne zawierające pamięć nieulotną z możliwością wielokrotnego zapisu… Dyskieki 3,5 calowe (nośniki obecnie używane bardzo rzadko)

3 Folder logiczna struktura organizacji danych na nośnikach pamięci. Katalog może zawierać pliki i kolejne katalogi. Można powiedzieć, że katalog to pojemnik na pliki (i/lub inne katalogi), pozwalający je katalogować, zamiast składować bezpośrednio w katalogu głównym systemu plików.

4 Tak wygląda folder….. Składa się on z dwu elementów …graficznego, czyli ikony….. …tekstowego, czyli nazwy

5 To zbiór informacji będących ze sobą w logicznej zależności ……
PLIK To zbiór informacji będących ze sobą w logicznej zależności …… Komputer wyświetla na monitorze graficzny obraz pliku……

6 Część graficzna pliku Tzw. „ikona” Część tekstowa pliku czyli jego nazwa

7 rozszerzenie nazwa własna
Rozszerzenie nadawane jest automatycznie przez program w którym ten plik został utworzony….. Jednocześnie informuje użytkownika o tym jakim lub jakimi programami można ten plik otworzyć….. Obsługiwać…… ))))))) nazwa własna Nazwa własna nadawana jest przez użytkownika programu … w tym przypadku programu word….. W nazwie własnej nie można używać /|{[ itp…. aby zmienić nazwę pliku lub folderu, należy wejść w edycję jego nazwy poprzez tempowe dwukrotne kliknięcie, lub wciśnięcie F2, wówczas w oknie nazwy pokaże się migający znak kursora i jest to znak możliwości modyfikacji nazwy z klawiatury……..

8 Istnieje możliwość schowania (jeżeli jest widoczne), lub pokazania (jeżeli jest niewidoczne) rozszerzenia nazwy pliku…… …. A jak to zrobić???? Otwórz „mój komputer” ….. Rozwiń zakładkę „Narzędzia”

9 Kliknij na „Opcje folderów”
Pokaże się okno dialogowe …………..

10 Wybierz widok…….

11 Wedle potrzeby zaznacz, albo odznacz…..:)

12 ŻYCZĘ WAM….. UŚMIECHU….. ))))))) PRZY NAUCE INFORMATYKI


Pobierz ppt "To jest bardzo proste  Lekcja nr 3"

Podobne prezentacje


Reklamy Google