Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Człowiek jest wielki nie przez to, co ma nie przez to kim jest, lecz przez to czym dzieli się z innymi Jan Paweł II Człowiek jest wielki nie przez to,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Człowiek jest wielki nie przez to, co ma nie przez to kim jest, lecz przez to czym dzieli się z innymi Jan Paweł II Człowiek jest wielki nie przez to,"— Zapis prezentacji:

1

2

3 Człowiek jest wielki nie przez to, co ma nie przez to kim jest, lecz przez to czym dzieli się z innymi Jan Paweł II Człowiek jest wielki nie przez to, co ma nie przez to kim jest, lecz przez to czym dzieli się z innymi Jan Paweł II

4 Przed rokiem 90-tym partia mia- ła absolutną władzę. Do czasu stanu wojennego krajem rządziła PZPR. Był to czas nakazów. Kie- rownicza rola partii PZPR to władza absolutna. Wszystko było planowane odgórnie. Partia de- cydowała o wszystkim. W Piasecznie miesz- kam od 1945 roku, czyli 65 lat. Kiedyś wieś była bardziej zżyta. Była szkoła, Ochotnicza Straż Po- żarna… Wieś świeciła przykładem na całą gminę. …dzisiaj nie ma ko- lejek i kartek na żyw- ność. Wszystko jest dostępne. O…, teraz żyje się o wiele lepiej, dzięki obecnej władzy mamy kom- pleks boisk Orlik 2012, lepszą nawierzchnię dróg, wyremonto- wane szkoły… Bezrobocie, to duży problem naszej gminy, ale posiadamy bardzo do- bre walory agroturystyczne, które należy wykorzystać… Dawniej w naszej miejscowości istniał PGR, dzięki któremu bardzo dużo ludzi miało pracę, mieszkanie. Pracownicy otrzymywali z zakładu różnego rodzaju deputaty (ziemniaki, mleko). Był też klub, stołówka, boisko, a nawet CPN. Dłużyna należała więc do wiosek gospodar- czych. Posiadała zwierzęta np. krowy, świnie… Niestety dzisiaj w naszej miejscowości mieści się duża pustka.

5

6 Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Człowiek jest wielki nie przez to, co ma nie przez to kim jest, lecz przez to czym dzieli się z innymi Jan Paweł II Człowiek jest wielki nie przez to,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google