Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Miasta i krainy geograficzne

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Miasta i krainy geograficzne"— Zapis prezentacji:

1 Miasta i krainy geograficzne
Palestyny

2 Palestyna- krainy geograficzne
Palestyna dzieli się na trzy krainy geograficzne. Są to: Galilea Samaria Judea

3 Galilea Galilea- kraina historyczna, między Morzem Śródziemnym a rzeką Jordan. Dzieli się na trzy regiony: Górna Galilea Dolna Galilea Zachodnia Galilea

4 Biblijne Miasta Galilei

5 Kana Galilejska Arabska wioska o nazwie Kafr Kana położona w Dolnej Galilei znana jest w tradycji chrześcijańskiej jako Kana Galilejska.

6 Cud w Kanie Galilejskiej
Właśnie tam Jezus przemienił wodę w wino. Stało się to podczas wesela, na którym był wraz ze swoją matką Maryją.

7 Nazaret Jest to największe arabskie miasto w kraju, i dlatego często jest nazywane "arabską stolicą Izraela". Miasto Nazaret jest położone w Dolnej Galilei, w północnej części Izraela, w odległości 25 km od Jeziora Tyberiadzkiego i 9 km na zachód od góry Tabor.

8 Wydarzenia biblijne w Nazarecie
Nazaret- było to miejsce dorastania Jezusa. Tam również miało miejsce zwiastowanie Maryi. Nazaret odwiedziło trzech papieży: Paweł VI (5 stycznia 1964), Jan Paweł II (25 marca 2000) i Benedykt XVI (14 maja 2009).

9 Samaria Samaria leży między Galileą a Judeą. Od wschodu graniczy z rzeką Jordan. Podczas żydowskiego powstania Machabeuszy w 108 p.n.e. Żydzi zniszczyli miasto Samarię. W 30 p.n.e. król Herod I Wielki zmienił nazwę miasta Samaria na Augustus. Miasto było stopniowo odbudowywane.

10 Biblijne miasta Samarii

11 Samaria Ruiny starożytnego miasta w Samarii. Nazwa pochodzi od hebrajskiego słowa „Szomron”, które oznacza strażnica. Od tego miast wzięła się właśnie nazwa krainy geograficznej Samaria.

12 Judea Górzysta kraina geograficzna położona w historycznej środkowej części Izraela. Na południu Judea przechodzi w pustynię Negew, na której dominują nagie skaliste szczyty oraz potężne płaskowyże poprzecinane głębokimi kanionami.

13 Biblijne miasta Judei

14 Betlejem Miasto jest położone w zachodniej części Judei na wysokości około 775 metrów n.p.m. Według Ewangelii Św. Mateusza i Łukasza miejsce narodzenia Jezusa Chrystusa i Dawida. Pierwotnie Betlejem nazywano Efrata, o czym donosi Księga

15 Jerozolima Największe miasto Izraela (stolica również) Znajduje się tutaj oficjalna siedziba prezydenta, większość urzędów państwowych, sąd najwyższy, parlament i inne. Rocznik statystyczny z 2000 roku wymienia w mieście: 1204 synagogi, 158 kościołów i 73 meczety.

16 Wykonali Michalina Wytrzyszczak Julia Maryasz Kordian Szaprowski
Aleksander Woźnikiewicz Hubert Osypowicz Mikołaj Pawlak


Pobierz ppt "Miasta i krainy geograficzne"

Podobne prezentacje


Reklamy Google