Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zalety i wady Internetu

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zalety i wady Internetu"— Zapis prezentacji:

1 Zalety i wady Internetu
Opracowała: Adrianna Zalewska kl. VI A

2 Zalety

3 zalety Poczta elektroniczna, czyli umożliwia szybką i darmową wymianę wiadomości oraz plików pomiędzy użytkownikami Internetu.

4 zalety Komunikatory internetowe, takie jak Gadu-Gadu, Skype czy ICQ pozwalają na bezpłatną rozmowę z wieloma osobami równocześnie lub z każdą osobno; dają możliwość poznawania osób z różnych stron świata oraz wymiany plików.

5 zalety Przeglądarki internetowe oraz wyszukiwarki,
takie jak Google umożliwiają szybkie znalezienie potrzebnych nam informacji. Możemy znaleźć tam wyczerpujące dane na każdy temat.

6 zalety Aukcje internetowe dają możliwość legalnej
sprzedaży i kupna najróżniejszych przedmiotów: od książek i ubrań po samochody, działki, domy. Jest to bardzo wygodne, ponieważ pozwala kupować i sprzedawać wiele rzeczy bez wychodzenia z domu.

7 zalety Bankowe konta internetowe umożliwiają płacenie rachunków, wykonywanie przelewów, sprawdzanie salda konta bez potrzeby wizyty w banku.

8 zalety Strony internetowe (aktualnie ok. 8 miliardów!) umożliwiające znalezienie każdej interesującej nas informacji (Wikipedia), obejrzenie filmów (YouTube), słuchanie muzyki (MySpace), poznawanie nowych ludzi, blogowanie, granie w gry, pomoc przy rozwiązywaniu dowolnego problemu (fora internetowe) i tysiące innych możliwości.

9 wady

10 WADY Poznawanie niewłaściwych ludzi jest bardzo
powszechnym problem wśród dzieci i młodzieży. Nigdy nie mamy pewności, kto siedzi po drugiej stronie. Dlatego niektórzy wykorzystują to, podając się za rówieśnika osoby, z którą korespondują. W dalszych etapach znajomości namawiają na spotkanie, co bywa przyczyną tragedii.

11 WADY Wirusy, wysyłane przez sieć uszkadzają komputer lub wykradają dane.

12 WADY Phishing to wyłudzanie poufnych informacji
osobistych (np. haseł lub szczegółów karty kredytowej) przez podszywanie się pod godną zaufania osobę lub instytucję.

13 WADY Spam możemy porównać do otrzymywania niechcianych ulotek zostawianych pod drzwiami lub za wycieraczkami samochodów. Przychodzi on na skrzynkę pocztową jako wiadomość , w której znajdują się reklamy i ogłoszenia. Utrudnia to znalezienie oczekiwanego listu, może też zawierać szkodliwe treści i wirusy.

14 WADY Włamania mogą zdarzyć się, gdy ktoś odgadnie lub wykradnie hasło do poczty internetowej lub komunikatora. Wtedy może podawać się za posiadacza danego konta czy numeru i wysyłać niepożądane wiadomości lub pliki. By zapobiec włamaniom należy wymyślać trudne i skomplikowane hasła.

15 wady Szkodliwe treści to nielegalne teksty, zdjęcia
lub nagrania. Kontakt z nimi może być przykry, mogą przestraszyć, zawstydzić lub spowodować złe samopoczucie. Warto informować dorosłych o szkodliwych treściach, aby skontaktowały się z dyżurnet.pl. Osoby odpowiadające za usuwanie niewłaściwych zdjęć lub nagrań zlikwidują napotkane treści, by nikomu więcej nie zagrażały.

16 wady Uzależnienie od Internetu staje się poważnym problemem społecznym. Dotyka głównie osoby samotne, lecz coraz młodsi internauci bywają ofiarami uzależnienia. Spędzanie sporo czasu w Internecie powoduje, że zaczyna go brakować na inne sprawy – na pracę, naukę, odpoczynek, życie rodzinne czy kontakty towarzyskie.

17 podsumowanie Internet jest skarbnicą ogromnej ilości informacji i możliwości, jednak ważne jest, by właściwie z niego korzystać.

18 koniec Źródła:


Pobierz ppt "Zalety i wady Internetu"

Podobne prezentacje


Reklamy Google