Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jak chronić swoje dane osobowe w Internecie?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jak chronić swoje dane osobowe w Internecie?"— Zapis prezentacji:

1 Jak chronić swoje dane osobowe w Internecie?
Maja Kaczyńska, Paulina Podpora

2 Do czego przestępcy mogą wykorzystać nasze dane osobowe?
Przestępcy mają wiele korzystnych dla nich powodów, dla których wykradają nam nasze dane osobowe. Między innymi mogą się pod nas podszywać, a w końcu – wykraść nam pieniądze z konta. Dlatego niezwykle ważne jest zabezpieczenie swoim danych osobowych. Ale jak to zrobić?

3 Jak zabezpieczyć swoje dane osobowe?
Zabezpiecz dostęp do naszego komputera i kont przez silne hasło. Uważaj na osoby w twoim otoczeniu, które mogą zobaczyć jak wpisujesz hasło. Nie podawaj nikomu swojego hasła, nawet najlepszemu koledze. Możecie się kiedyś pokłócić, a on wykorzysta twoje konto do złych celów. Jako dorosły nigdy nie wykonuj przelewów przez otwartą sieć Wi-Fi.

4 Uważaj na podejrzane wiadomości – niektóre oferty, które wydają ci się nierealne mogą być podesłane przez hakerów, aby wykraść twoje dane. Zachowaj ostrożność podczas robienia internetowych zakupów, ponieważ możesz zostać oszukany.

5 Gdzie można podać swoje dane osobowe?
Dopóki nie jesteśmy pełnoletni, powinniśmy najpierw zapytać rodziców, czy możemy w danym serwisie podać swoje dane. To, na co rodzice powinni zwracać uwagę podczas podawania danych to: Adres strony - zaczyna się od , a nie standardowo – Przy niektórych adresach pojawia się kłódka Pasek może zmienić kolor na zielony, niebieski lub żółty (w zależności od używanej przeglądarki)

6 Co robimy źle? Nie mamy zainstalowanego aktualnego oprogramowania, które ochroni nasz komputer. Ściągamy pliki z podejrzanych stron. Ignorujemy ostrzeżenia o zagrożeniach. Podajemy swoje dane osobowe na stronach i portalach, które nie powinny się tam znaleźć.

7 Dziękujemy!


Pobierz ppt "Jak chronić swoje dane osobowe w Internecie?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google