Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Moje i oboWWWiązki” Natalia Gałka II f

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Moje i oboWWWiązki” Natalia Gałka II f"— Zapis prezentacji:

1 „Moje pr@wa i oboWWWiązki” Natalia Gałka II f

2 Większość dzieci już wie i ma świadomość istnienia zagrożeń obecnych w Internecie, ale czy na pewno znamy strategie radzenia sobie z nimi? Pamiętajmy o ważnych zasadach!!! TAK to moja propozycja na bezpieczny kontakt z Internetem, a NIE to zachowania nie godne wzorowania.

3 Nigdy nie podawaj w Internecie swojego prawdziwego imienia i nazwiska, adresu domowego, numeru telefonu i innych ważnych informacji. TAK Imię-Ktoś Nazwisko-Ktoś Adres-Wymyślona ul. Nieznana 0 Nr tel NIE Imię-Weronika Nazwisko-Góźdź Adres-Bieliny ul. Cicha 3 Nr tel

4 Nigdy nie wysyłaj nieznajomym swoich zdjęć
Nigdy nie wysyłaj nieznajomym swoich zdjęć. Nie wiesz, do kogo mogą trafić. TAK Fałszywe zdjęcie Nie Prawdziwe zdjęcie

5 Kiedy coś lub ktoś w Internecie cię przestraszy, szukaj pomocy u rodziców lub innych zaufanych osób dorosłych. NIE Nikomu nie powiem. Zrobię to o co mnie prosisz. TAK Nie boję się Ciebie, mama o wszystkim już wie!

6 Nie wszystkie informacje z Internetu są prawdziwe!
Nie muszę szukać informacji w książkach przecież z Internetu łatwiej i szybciej. TAK Zawsze sprawdzam wiarygodność informacji.

7 Hasła są tajne i nie wolno ich podawać nikomu.
TAK Dbam o swoje hasło! Pamiętam żeby nie było ono łatwe do odgadnięcia ! Nikomu nie zdradzam tego ważnego sekretu! NIE Swoje hasło zapisuję na pulpicie… Do wszystkich kont mam to samo hasło, znajomi o tym wiedzą bo to mój sposób na zapamiętanie haseł…

8 Nie spędzaj całego wolnego czasu przy komputerze.
TAK Ustalam sobie limit czasu przy komputerze i staram się go nie przekraczać, a wolny czas poświęcam na ruch. NIE Nie muszę ustalać limitu czasu, przecież kontroluję to co robię, tylko czasami zasypiam ze zmęczenia przy komputerze

9 Rozmawiaj z rodzicami o Internecie.
TAK Informuję rodziców o wszystkich stronach, które mnie niepokoją, ale i o tych, które mnie interesują. NIE Sam serwuję po Internecie i nie pytam o zgodę rodziców, przecież Oni na niczym się nie znają.

10 Nie kupuj sam w Internecie!!!
TAK Jeśli chcę coś kupić w Internecie, zawsze pytam o zgodę rodziców. Nigdy bez ich wiedzy nie podaję numeru karty kredytowej i nie wypełniam internetowych formularzy. NIE Sam robię zakupy w necie i nie konsultuję tego z rodzicami, nie mam takiej potrzeby.

11 To tylko niektóre z zagrożeń, które czekają na nas w Internecie
To tylko niektóre z zagrożeń, które czekają na nas w Internecie. Internet to kopalnia wiedzy i zabaw, ale jednocześnie to też „śmietnisko”, a kontakt z nim jest dla nas dzieci po prostu szkodliwy. Myślę jednak, że jeśli będziemy korzystać z Internetu ostrożnie i stosować się do zasad bezpieczeństwa będzie Ok.


Pobierz ppt "„Moje i oboWWWiązki” Natalia Gałka II f"

Podobne prezentacje


Reklamy Google