Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dzień Bezpiecznego Internetu

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dzień Bezpiecznego Internetu"— Zapis prezentacji:

1 10.02.2009 -Dzień Bezpiecznego Internetu
`

2 Zagrożenia w sieci : Wirusy oraz włamania Włączaj komputer tylko wtedy, gdy ktoś dorosły jest w domu Nie ufaj osobie poznanej przez Internet Nie zdradzaj nikomu swojego imienia ani adresu Wymyśl sobie jakiś fajny nic czyli internetowy pseudonim Używaj komunikatów tylko do kontaktów ze znajomymi O których wiedzą twoi rodzice Długie korzystanie z komputera szkodzi zdrowiu i może Być przyczyną wielu innych problemów np.: w szkole.

3 Co to jest Internet ? Wiecie że jak każdy ma komputer w domu to powinien wiedzieć Co to jest Internet? Obecnie Internet stał się codziennością --- jest prawie tak powszechny jak telewizja . Czym jest Internet ? Otóż jeśli Połączymy z sobą co najmniej dwa komputery, tak że będą mogły Wymieniać się informacjami (np. kopiować pliki ), to stworzymy małą Sieć komputerową . Historia światowej sieci komputerowej rozpoczęła. Się na uczelniach i w wojsku . Naukowcy chcieli szybko wymieniać. Się swoimi pracami , a wojskowi … No cóż , to tajemnica. Internet to międzynarodowa sieć komputerowa stworzona w celu wymiany informacji . Strony internetowe są po prostu plikami udostępnianymi wielu użytkownikom (klientom) . W tym wszystkim. Jednak komputery nie są najważniejsze --- ważniejsi są ludzie, którzy je Obsługują , oraz swoboda wymiany informacji i wiedzy. Internet znosi barierę odległości i umożliwia szybki kontakt ludziom na całym świecie.

4 Jak zabobiegać wirusom
Wirus komputerowy to program który przykłada się do innych programów i jest wraz Z nimi przenoszony pomiędzy komputerami. Instaluje się bez wiedzy użytkownika , najczęściej poprzez pirackie programy lub gry. Wirusy komputerowe: -robaki -konie trojańskie -bomby logiczne -arka-vir

5 Najwięcej wirusów dostaje się do systemu podczas pracy w Internecie.
Wirusy komputerowe i programy antywirusowe Wirus komputerowy jest to niewielki program , który instaluje się bez wiedzy użytkownika i najczęściej utrudnia lub uniemożliwia pracę na komputerze . Najczęstszym źródłem wirusów są pirackie programy oraz gry . Niestety , nic nie jest doskonałe , zdarza się , że komputer z całkowicie legalnym oprogramowaniem zawiera wirusy, które przedostały się na przykład poprzez pocztę elektroniczną otrzymaną od kolegi . Najwięcej wirusów dostaje się do systemu podczas pracy w Internecie.


Pobierz ppt "Dzień Bezpiecznego Internetu"

Podobne prezentacje


Reklamy Google