Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zakładanie konta pocztowego Wysyłanie i odbieranie wiadomości

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zakładanie konta pocztowego Wysyłanie i odbieranie wiadomości"— Zapis prezentacji:

1 Zakładanie konta pocztowego Wysyłanie i odbieranie wiadomości
Poczta elektroniczna Zakładanie konta pocztowego Wysyłanie i odbieranie wiadomości

2 Poczta Elektroniczna służy do przesyłania komunikatów tekstowych, jak również dołączonych do nich informacji nietekstowych - załączników (obraz, dźwięk) pomiędzy użytkownikami różnych komputerów – zarówno w obrębie sieci lokalnej, jak i w sieciach rozległych - w szczególnym przypadku również pomiędzy użytkownikami jednego komputera.

3 Zakładanie konta e-mail
Założenie konta umożliwiają dostawcy usług internetowych. Mogą to być konta płatne lub darmowe o określonej pojemności. Jeżeli założymy konto płatne, unikniemy niechcianych, zbędnych reklam i będziemy mieli możliwość korzystania z pomocy technicznej. Konta bezpłatne charakteryzują się ograniczoną pojemnością, a do otrzymywanych listów elektronicznych są dołączone reklamy, na których treść nie mamy wpływu. Oprócz tego będziemy otrzymywać niepożądane wiadomości reklamowe.

4 Co należy zrobić, aby utworzyć darmowe konto pocztowe?
Nawiązać połączenie z Internetem, Otworzyć stronę umożliwiającą założenie konta pocztowego, na przykład Na stronie wyświetlonej w przeglądarce internetowej wybrać ikonę Poczta

5 Wybierz adres Następnie trzeba kliknąć przycisk
i zdecydować, jaki będzie Nasz adres .

6 Wybierz adres Przycisk Sprawdź umożliwi sprawdzenie, czy wybrany nie jest zajęty. Jeśli jest jeszcze wolny, można przejść do kolejnego etapu, jakim jest wypełnienie i wysłanie formularza.

7 Uwaga! Należy zapamiętać wybrany przez siebie adres i hasło, gdyż dane te będą potrzebne do kolejnego logowania, aby odebrać lub wysłać pocztę. Logowanie to podawanie adresu i hasła w celu uwierzytelnienia posiadacza konta pocztowego.

8 Wysyłanie i odbieranie poczty elektronicznej
Aby wysłać lub odebrać wiadomość za pomocą założonej na portalu Onet.pl własnej skrzynki pocztowej, wykonujemy kolejne czynności: Otwieramy stronę Onet.pl Klikamyj ikonę Poczta Wpisujemy swój adres oraz hasło i klikamy Zaloguj

9 Wysyłanie i odbieranie poczty elektronicznej
Po wyświetleniu okna skrzynki pocztowej można już odbierać i wysyłać wiadomości.

10 Chcąc odczytać wiadomości, które znajdują się w Naszej skrzynce pocztowej, należy:
Kliknąć Odebrane Kliknąć temat wiadomości, aby wyświetlić treść.

11 Odpowiedź Aby odpowiedzieć na list, wystarczy kliknąć Odpowiedź i rozpocząć redagowanie listu. Kliknięcie Opcji Napisz spowoduje otwarcie okna nowej wiadomości pocztowej.

12 Załączniki Do wiadomości można dodawać pliki w formie załączników.
W tym celu klikamy +Dodaj i wybieramy plik do wysłania

13 Ciekawostki Jeden użytkownik może mieć więcej niż jeden adres poczty elektronicznej Zakładając własne konto pocztowe, nie należy posługiwać się imieniem i nazwiskiem. Równie dobrze można użyć pseudonimu. Należy zapamiętać hasło ponieważ będzie ono potrzebne do kolejnych logowań.

14 Ciekawostki Dobrym pomysłem jest tworzenie hasła na podstawie znanej rymowanki lub pierwszych sylab poszczególnych słów w zdaniu, które łatwo zapamiętać np.: na podstawie zdania „Codziennie rano kupuję jedną bułkę i 2 litry soku" możemy stworzyć hasło "CoRaKu1Bu2LiSo". Takie hasło jest łatwe do zapamiętania, a jednocześnie stanowić będzie spore wyzwanie dla osoby próbującej je złamać.

15 Koniec Wykonała: Małgorzata Stryjewska, klasa II c


Pobierz ppt "Zakładanie konta pocztowego Wysyłanie i odbieranie wiadomości"

Podobne prezentacje


Reklamy Google