Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

BEZPIECZEŃSTWO W INTERNECIE

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "BEZPIECZEŃSTWO W INTERNECIE"— Zapis prezentacji:

1 BEZPIECZEŃSTWO W INTERNECIE

2 KILKA WAŻNYCH ZASAD

3 UWAŻAJ NA GRY! NIEKTÓRE GRY NIE SĄ PRZEZNACZONE DLA DZIECI W TWOIM WIEKU! JEŻELI ZOBACZYSZ, ŻE GRA NIE JEST PRZEZNACZONA DLA CIEBIE NIE GRAJ W NIĄ, BO MOŻE TO ZASZKODZIĆ TWOJEJ PSYCHICE !

4 CYBERPRZEMOC Cyberprzemoc to przemoc z użyciem mediów elektronicznych – przede wszystkim Internetu i telefonów komórkowych. Do cyberprzemocy zaliczamy: wyzywanie, straszenie poniżanie kogoś w Internecie lub przy użyciu telefonu, robienie komuś zdjęć lub nagrywanie filmów bez jego zgody, umieszczanie w Internecie lub rozsyłanie telefonem zdjęć, filmów lub tekstów, które kogoś obrażają lub ośmieszają, podszywane się pod kogoś w Sieci, włamania na konta internetowe (np. na portalach społecznościowych).

5 !! !! WIRUSY pamiętaj o zainstalowaniu programu antywirusowego i firewall. Niezbędne jest też aktualizowanie programu antywirusowego, aktualizowanie czyli pobieranie najświeższej bazy wirusów. Dzięki temu możesz mieć pewność, że zapewniłeś swojemu komputerowi właściwą ochronę.

6 ZASADY BEZPIECZEŃSTWA
W Internecie posługuj się tylko Nickiem i nigdy nie podawaj swoich danych osobowych, takich jak imię, nazwisko, numer telefonu, adres domowy, czy numer szkoły. W sytuacji kiedy ktoś lub coś Cię w Internecie zaniepokoi opowiedz o tym rodzicom. Możesz zadzwonić pod bezpłatny numer 800 100 100 Nie spotykaj się z nikim zbyt pochopnie w prawdziwym świecie. Jeżeli planujesz spotkanie, zawsze poinformuj o tym rodziców. Powinieneś mieć zainstalowany odpowiedni program antywirusowy, wtedy Twój komputer będzie w pełni zabezpieczony przed atakiem wirusów i hakerów.

7 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ JULIA 6A!


Pobierz ppt "BEZPIECZEŃSTWO W INTERNECIE"

Podobne prezentacje


Reklamy Google