Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wizyta w Polsce 12.10.2009r. – 16.10.2009r. Projekt Partnerski – Comenius Porosty a zanieczyszczenie powietrza.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wizyta w Polsce 12.10.2009r. – 16.10.2009r. Projekt Partnerski – Comenius Porosty a zanieczyszczenie powietrza."— Zapis prezentacji:

1 Wizyta w Polsce 12.10.2009r. – 16.10.2009r. Projekt Partnerski – Comenius Porosty a zanieczyszczenie powietrza

2 W dniach od 11.10.2009r do 17.10.2009r. przebywała u nas w ramach Wielostronnego Projektu Partnerskiego – Comenius grupa młodzieży wraz z nauczycielami z różnych krajów Europy: Turcji Włoch Hiszpanii Rumunii Bułgarii Francji

3 Młodzież Europejska Nauczyciele zagraniczni

4 Przebieg wizyty w Polsce

5 Wizyta w Polsce rozpoczęła się od wspólnego zwiedzania Trójmiasta. W poniedziałek rano wszyscy uczestnicy wraz z przewodnikami z wielkim zaciekawieniem udali się na odkrywanie zabytków Gdańska i Sopotu.

6

7

8 Wtorek 13 października międzynarodowa grupa zawitała do naszej szkoły. Gości powitała pani Dyrektor Elżbieta Świętoń otwierając jednocześnie młodzieżowe międzynarodowe sympozjum na temat porostów występujących w badanych krajach Europy.

9 Spotkanie rozpoczęło się prezentacją multimedialną o naszej szkole.

10 Następnie swoje prezentacje z wykonanych badań nad porostami dokonali uczniowie z poszczególnych krajów pod kierunkiem swoich nauczycieli.

11 W czasie przerwy kawowej po między prezentacjami multimedialnymi uczniowie a także nauczyciele zagraniczni dokonali pamiątkowych wpisów do Kroniki Szkolnej.

12 Po obradach, które przebiegły w miłej atmosferze Goście zwiedzili naszą szkołę, po czym udali się na lunch (przygotowany przez najlepszych kucharzy czyt. Uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Somoninie)

13 Punktem kulminacyjnym tego dnia był wyjazd do Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku (CEiPR). W wyjeździe uczestniczyli nie tylko nasi Europejscy uczniowie ale także uczniowie goszcząc oraz kółko gastronomiczne.

14 W Szymbarku uczniowie zagraniczni oraz kółko gastronomiczne wypiekali chleb, zwiedzili dom do góry nogami, brali udział w seansie historycznym w zrekonstruowanym schronie, zwiedzili Dom Sybiraka a także zobaczyli najdłuższą deskę świata i wiele innych atrakcji.

15 Wypiek chleba Seans w schronie

16 Dzień zakończyli wieczornym koncertem zespołu Sarcast

17 Wszyscy wspaniale się bawili, a młodzież z Rumunii nawet dała czadu na scenie ;)

18 Środa – kolejny dzień zwiedzania. Dziś zwiedzimy Malbork oraz Muzeum Volkswagena w Pępowie

19 Ze względu na złą czwartkową pogodę nasi Goście nie mogli obejrzeć Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, więc udali się na wycieczkę do Muzeum Stutthofu w Sztutowie.

20 Tego dnia Polscy uczniowie (przede wszystkim Kornel Mierski, który zadbał o to byśmy mieli gdzie potańczyć z naszymi nowymi Europejskimi przyjaciółmi) zorganizowali pożegnalną dyskotekę w Restauracji Image w Kartuzach.

21

22

23 Ostatni dzień wizyty dał możliwość naszym Gościom poznać twórczość ludową Kaszub oraz zaopatrzyć się w pamiątki z naszego regionu.

24

25 Po obejrzeniu występu zespołu kaszubskiego udaliśmy się autokarami na kawę i ciasto do Gospodarstwa Agroturystycznego w Kiełpinie.

26

27

28 Wszyscy goście byli zadowoleni z pobytu u nas, o czym świadczą pamiątkowe wpisy do Kroniki Szkolnej, a przede wszystkim fakt, iż przyjaźnie nawiązane w czasie wizyty są nadal utrzymywane. Dziękujemy uczniom i rodzicom, którzy w czasie wizyty w Polsce przyjęli zagranicznych Gości i zapewnili im niezapomniane wspomnienia. Prezentację przygotowała Aldona Sypion pod kierunkiem p. Wiolety Szwaba


Pobierz ppt "Wizyta w Polsce 12.10.2009r. – 16.10.2009r. Projekt Partnerski – Comenius Porosty a zanieczyszczenie powietrza."

Podobne prezentacje


Reklamy Google