Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sprawozdanie z wyjazdu studyjnego do Zwickau (Niemcy – Saksonia) W terminie od 7-11.02.2010 r. W ramach projektu nr WND-POKL-03.04.03-00-018/08 „Nauczyciel.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sprawozdanie z wyjazdu studyjnego do Zwickau (Niemcy – Saksonia) W terminie od 7-11.02.2010 r. W ramach projektu nr WND-POKL-03.04.03-00-018/08 „Nauczyciel."— Zapis prezentacji:

1 Sprawozdanie z wyjazdu studyjnego do Zwickau (Niemcy – Saksonia) W terminie od r. W ramach projektu nr WND-POKL /08 „Nauczyciel w przedsiębiorstwie” Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt realizowany przez Uniwersytet Opolski pn. „Nauczyciel w przedsiębiorstwie ”

2 Uczestnicy wyjazdu studyjnego:
Mirosław Barski Czesław Cebulla Jan Gaczkowski Ryszard Junka Andrzej Kochańczyk Piotr Krzywda Renata Łazarz Henryk Minier Grzegorz Nadolski Zygmunt Rakoczy Roland Kulig – tłumacz Grażyna Dębicka-Ozorkiewicz – opiekun Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt realizowany przez Uniwersytet Opolski pn. „Nauczyciel w przedsiębiorstwie ”

3 Program wizyty studyjnej
– niedziela Wyjazd z Opola nastąpił o godzinie Po drodze firma transportowa zabrała również 5 osób z województwa dolnośląskiego. Ok. godziny 13 zjedliśmy obiad jeszcze przed granicą. Do Zwickau dotarliśmy na godzinę O godzinie odbyła się w restauracji hotelowej kolacja, w której uczestniczyli również przedstawiciele Izby Przemysłowo-Handlowej w Zwickau. W czasie kolacji przedstawiliśmy się sobie. Po kolacji zapoznałam uczestników z programem wyjazdu studyjnego, a niemieccy goście opowiedzieli nam o regionie. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt realizowany przez Uniwersytet Opolski pn. „Nauczyciel w przedsiębiorstwie ”

4 Program wizyty studyjnej
– poniedziałek Po śniadaniu udaliśmy się do Izby Przemysłowo-Handlowej w Zwickau gdzie od godziny 9.00 do trwało spotkanie informacyjne dotyczące kształcenia zawodowego w Niemczech. Sprawami szkolnictwa w Niemczech zajmują się poszczególne kraje federalne- Bundeslandy ( polski odpowiednik :województwa). Następnie uczestnicy wyjazdu studyjnego zwiedzili Saksońskie Centrum Transferu Technologii, które wspiera wymianę informacji oraz krajowy i międzynarodowy transfer rozwiązań innowacyjnych we wszystkich dziedzinach nauki i przemysłu. Informuje o prawnej ochronie własności intelektualnej i ochronie własności przemysłowej. Swoją ofertę kieruje zarówno do przedsiębiorstw, jak i instytucji naukowo-badawczych. Kolejną instytucją, którą nasza grupa odwiedziła było centrum kształcenia praktycznego w zawodach technicznych im. Augusta Horacha. Wieczorem podczas kolacji odbyło się spotkanie z przedstawicielami Wyższej Szkoły Zawodowej w Zwickau. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt realizowany przez Uniwersytet Opolski pn. „Nauczyciel w przedsiębiorstwie ”

5 Izba Przemysłowo-Handlowa w Zwickau
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt realizowany przez Uniwersytet Opolski pn. „Nauczyciel w przedsiębiorstwie ”

6 Centrum kształcenia praktycznego w zawodach technicznych im
Centrum kształcenia praktycznego w zawodach technicznych im. Augusta Horacha Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt realizowany przez Uniwersytet Opolski pn. „Nauczyciel w przedsiębiorstwie ”

7 Program wizyty studyjnej
r. - wtorek O godzinie 9.00 rozpoczęła się wizyta w salonie samochodowym Autohaus Huster. Wizyta ta trwała do godziny Podczas spotkania z właścicielem mieliśmy okazję zwiedzić jego zakład oraz uzyskać wiele ciekawych informacji na temat pracy oraz parku maszynowego zakładu. O godzinie 11 rozpoczęło się spotkanie informacyjne oraz zapoznanie się z infrastrukturą Centrum Kształcenia Praktycznego Koncernu VW w Zwickau. Program spotkań i wizyt w tym dniu był bardzo napięty i kolejnym jego punktem była wizyta w muzeum motoryzacji im. Horacha, w którym zgromadzone są różne modele Trabanta. Ostatnim punktem była wizyta w firmie Johnson Controls w Zwickau. Firma ta produkuje fotele do aut marki VW. Mieliśmy możliwość zwiedzenia całej taśmy produkcyjnej tej firmy. Niestety na terenie firmy nie wolno było robić zdjęć. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt realizowany przez Uniwersytet Opolski pn. „Nauczyciel w przedsiębiorstwie ”

8 Centrum Kształcenia Praktycznego Koncernu VW w Zwickau
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt realizowany przez Uniwersytet Opolski pn. „Nauczyciel w przedsiębiorstwie ”

9 Wizyta w firmie Johnson Controls w Zwickau
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt realizowany przez Uniwersytet Opolski pn. „Nauczyciel w przedsiębiorstwie ”

10 Program wizyty studyjnej
, środa Do południa zwiedzaliśmy centrum Szklanej Manufaktury VW w Dreźnie, gdzie dzięki aranżacji wnętrza klient może obserwować budowę swego samochodu Po południu zwiedzaliśmy miasto Zwickau wraz z przewodnikiem, który opowiadał bardzo ciekawą historię miasta oraz pokazywał najpiękniejsze i najważniejsze zabytki oraz ciekawostki. Wieczorem, po kolacji, wymieniliśmy się adresami oraz zdjęciami zrobionymi podczas wizyty studyjnej i rozpoczęliśmy podsumowanie wyjazdu studyjnego. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt realizowany przez Uniwersytet Opolski pn. „Nauczyciel w przedsiębiorstwie ”

11 Centrum Szklanej Manufaktury VW w Dreźnie
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt realizowany przez Uniwersytet Opolski pn. „Nauczyciel w przedsiębiorstwie ”

12 Program wizyty studyjnej
, czwartek Po śniadaniu podsumowaliśmy naszą wizytę studyjną, wizytę która każdemu bardzo się podobała. Wiele zobaczyliśmy i nauczyliśmy się w zakresie przygotowania i zorganizowania praktycznej nauki zawodu, wyposażenia pracowni szkolnych, warsztatów pracy, systemów i kierunków kształcenia. Każdy z uczestników już myślał jak niektóre pomysły przetransferować do swojej codziennej pracy. Jeszcze podczas powrotu do Polski w busach trwały intensywne dyskusje na temat kształcenia zawodowego w Niemczech i w Polsce. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Projekt realizowany przez Uniwersytet Opolski pn. „Nauczyciel w przedsiębiorstwie ”


Pobierz ppt "Sprawozdanie z wyjazdu studyjnego do Zwickau (Niemcy – Saksonia) W terminie od 7-11.02.2010 r. W ramach projektu nr WND-POKL-03.04.03-00-018/08 „Nauczyciel."

Podobne prezentacje


Reklamy Google