Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

RUMUNIA 13-20.2012. z nocy 13-14 październik wyjechalismy do Rumunii w ramach projektu Comenius. Po bardzo długiej 18 godzinnej drodze wreszczie dotarliśmy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "RUMUNIA 13-20.2012. z nocy 13-14 październik wyjechalismy do Rumunii w ramach projektu Comenius. Po bardzo długiej 18 godzinnej drodze wreszczie dotarliśmy."— Zapis prezentacji:

1 RUMUNIA 13-20.2012

2 z nocy 13-14 październik wyjechalismy do Rumunii w ramach projektu Comenius. Po bardzo długiej 18 godzinnej drodze wreszczie dotarliśmy na miejsce

3 następnego dnia mieliśmy powitanie w szkole. Na sam początek poczęstowano nas chlebem z solą – jest to tradycyjne powitanie rumuńskie, które ku mojemu zdziwieniu jest takie same jak w Polsce

4 Podczas powitania nie zabrakło śpiewów oraz występów

5 Po przywitaniu oprowadzono nas po klasach i mieliśmy warsztaty, na których wykonywaliśmy obrazek z nasion fasoli i innych.

6 Potem pojechaliśmy do Biblioteki Narodowej aby obejrzeć prezentacje,,Tradycyjne stroje, tańce ludowe i tradycje.

7 We wtorek zwiedzaliśmy muzea : skanseny wsi rumuńskiej, muzeum ludowe z kolekcją tkanin i strojów. Pomiędzy zwiedzaniem byliśmy na lanczu w,,18 czyli w 18 –sto piętrowym budynku z panoramą na miasto.

8

9

10 ŚRODA zapowiadała się bardzo ciekawie, ponieważ mieliśmy zwiedzać bardzo słynny na całym świecie zamek Draculi. Niestety nie zdążyliśmy na czas i zamek mogliśmy podziwiać jedynie z zewnątrz. Poza tym zwiedziliśmy piękną rezydencję króla Karola I.

11

12 W czwartek praktycznie nic nie zwiedzaliśmy. Do południa tańczyliśmy na warsztatach. Po południu byliśmy w centrum handlowym na koniec dnia zostaliśmy zaproszeni na kolację pożegnalną. Nie zabrakło oczywiście dobrej muzyki i superowego nastroju, który towarzyszył wszystkim.

13 No i niestety nadszedł piątek - czas powrotu i podsumowania całego naszego wyjazdu. Ogółem jestem bardzo zadowolona i zachęcam wszystkich do brania udziału w takich projektach. Można poznać naprawdę fajne osoby. Ja poznałam Femkę - moją koleżankę z Belgii, z którą utrzymuję ciągły kontakt.

14

15 Na koniec zwiedziliśmy parlament rumuński, który jest największym parlamentem na świecie

16 Rumunia choć nie jest krajem bardzo bogatym, ale za to przyjaznym i serdecznym - za to pokochałam ten kraj, i chętnie bym go znowu odwiedziła. Podawano nam bardzo smaczne posiłki i desery.

17 Jeszcze raz zachęcam wszystkich do brania udziału w takich programach. Dziękuję za wysłuchanie mam nadzieję że się podobało.


Pobierz ppt "RUMUNIA 13-20.2012. z nocy 13-14 październik wyjechalismy do Rumunii w ramach projektu Comenius. Po bardzo długiej 18 godzinnej drodze wreszczie dotarliśmy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google