Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt Comeniusa Spotkanie partnerów w mieście Konya w Turcji 11-15 października 2010.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt Comeniusa Spotkanie partnerów w mieście Konya w Turcji 11-15 października 2010."— Zapis prezentacji:

1 Projekt Comeniusa Spotkanie partnerów w mieście Konya w Turcji 11-15 października 2010

2 W spotkaniu uczestniczyli 4 uczniów i 4 nauczycieli z Wielkiej Brytanii 4 uczniów i 4 nauczycieli z Wielkiej Brytanii 3 uczniów i 2 nauczycieli z Litwy 3 uczniów i 2 nauczycieli z Litwy 1 nauczyciel z Polski 1 nauczyciel z Polski Uczniowie i nauczyciele z Portugalii i Włoch odwiedzili szkołę w Konya w kwietniu 2010. Obecne spotkanie było zorganizowane dla tych uczestników projektu, którzy nie mogli dotrzeć do Turcji z powodu pyłu wulkanicznego, jaki w kwietniu unosił się nad Europą.

3 W poniedziałek 11 października wizytowaliśmy szkołę partnerską w Konya

4 Szkoła jest bardzo zatłoczona Jest w niej około 2000 uczniów w wieku 7-14 lat. Jest w niej około 2000 uczniów w wieku 7-14 lat. Przeciętna klasa liczy 50-55 uczniów. Przeciętna klasa liczy 50-55 uczniów. Niektóre klasy przychodzą do szkoły na drugą zmianę. Niektóre klasy przychodzą do szkoły na drugą zmianę.

5 Po południu zwiedzaliśmy miasto W Konya mieszkał starożytny filozof Mevlana W Konya mieszkał starożytny filozof Mevlana Konya słynie tez z Derwiszów – tancerzy w białych płaszczach, którzy mogą tańczyć kręcąc się wkoło nawet przez 2 godziny Konya słynie tez z Derwiszów – tancerzy w białych płaszczach, którzy mogą tańczyć kręcąc się wkoło nawet przez 2 godziny

6 Konya ma około 1 miliona miszkańców W mieście nowoczesność przeplata się z tradycją

7 We wtorek 12 października w szkole pokazywaliśmy prezentacje PP Przedstawialiśmy w nich w jaki sposób reklamujemy projekt w naszych krajach i jak rozpowszechniamy informacje o nim.

8 Po południu odwiedziliśmy kilka małych miejscowości w okolicy miasta Konya

9 W środę 13 października pojechaliśmy do Kapadocji

10 Kapadocja słynie z form skalnych nazywanych bajkowymi kominami

11 Wielki Kanion w Kapadocji

12 W czwartek 14 paździerbika Najpierw zwiedziliśmy dużą, nowoczesną cukrownię. Najpierw zwiedziliśmy dużą, nowoczesną cukrownię. Potem oglądaliśmy pola i szklarnie, gdzie uprawia się warzywa. Potem oglądaliśmy pola i szklarnie, gdzie uprawia się warzywa. Po południu byliśmy na terenie wykopalisk, pokazujących jak żyli i mieszkali ludzie w dalekiej przeszłości. Po południu byliśmy na terenie wykopalisk, pokazujących jak żyli i mieszkali ludzie w dalekiej przeszłości.

13 Nowoczesna cukrownia

14 W szklarni, gdzie uprawia się pomidory W szklarni, gdzie uprawia się pomidory

15 Wykopaliska – domy ludzi sprzed naszej ery

16 Piętek 15 października Omawialismy szczególy dotyczące kolejnych spotkań partnerów naszego projektu we Włoszech i w Wielkiej Brytanii. Omawialismy szczególy dotyczące kolejnych spotkań partnerów naszego projektu we Włoszech i w Wielkiej Brytanii. Wiczorem, w czasie pożegnalnej kolacji wszyscy otrzymali certyfikaty uczestnictwa w spotkaniu. Wiczorem, w czasie pożegnalnej kolacji wszyscy otrzymali certyfikaty uczestnictwa w spotkaniu.

17 Podzcas ostatniej wspólnej kolacji

18 Każdy otrzymał certyfikat uczestnictwa

19 W sobotę rano wszyscy partnerzy wyjechali z Konya Podczas drogi powrotnej zatrzymałam się na jeden dzień w Istambule. Podczas drogi powrotnej zatrzymałam się na jeden dzień w Istambule. Dzięki temu mogłam zobaczyć najpiękniejsze zabytki tego miasta. Dzięki temu mogłam zobaczyć najpiękniejsze zabytki tego miasta. Do Polski wróciłam w niedzielę wieczorem. Do Polski wróciłam w niedzielę wieczorem.

20 Hagia Sophia w Istambule

21 Hagia Sophia wewnątrz

22 Błękitny Meczet

23 Wielki Bazar

24 Bazar z przyprawami

25 Most na Cieśninie Bosfor łaczący Europę z Azją

26 Istambuł widziany z lotu ptaka

27 Następne spotkanie partnerów Odbędzie się w mieście Formia we Włoszech w kwietniu 2011. Odbędzie się w mieście Formia we Włoszech w kwietniu 2011. Temat spotkania: Dzielenie się kulturą pomiędzy krajami – partnerami projektu. Temat spotkania: Dzielenie się kulturą pomiędzy krajami – partnerami projektu. Z naszej szkoły w spotkaniu będzie brało udział 2 uczniów i 2 nauczycieli. Z naszej szkoły w spotkaniu będzie brało udział 2 uczniów i 2 nauczycieli.

28 Dziękuję za uwagę


Pobierz ppt "Projekt Comeniusa Spotkanie partnerów w mieście Konya w Turcji 11-15 października 2010."

Podobne prezentacje


Reklamy Google