Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wizyta w ramach projektu Comenius Uczenie się przez całe życie Wizyta w ramach projektu Comenius Uczenie się przez całe życie SPRAWOZDANIE.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wizyta w ramach projektu Comenius Uczenie się przez całe życie Wizyta w ramach projektu Comenius Uczenie się przez całe życie SPRAWOZDANIE."— Zapis prezentacji:

1 Wizyta w ramach projektu Comenius Uczenie się przez całe życie Wizyta w ramach projektu Comenius Uczenie się przez całe życie SPRAWOZDANIE

2 W dniach 12 – 16 października 2009 roku w naszym Gimnazjum miała miejsce wizyta nauczycieli ze szkół partnerskich uczestniczących w projekcie Comenius. W ramach wizyty odbyły się m.in.: Europejski Dzień Języków, spotkania projektowe, wycieczki do Kielc i Krakowa, spotkanie z Burmistrzem Końskich.

3 Poniedziałek 12.10.2009r. Wizyta partnerska rozpoczęła się w poniedziałek w późnych godzinach popołudniowych, kiedy to goście przylecieli do Krakowa skąd zostali odebrani przez panią Jadwigę Bernat i Dorotę Kanię i przewiezieni do Końskich. Po zakwaterowaniu w hotelu goście przeszli na powitalną kolację, w której uczestniczyły: pani dyrektor Elżbieta Kowal i pani dyrektor Ewelina Malasińska oraz p. Jadwiga Bernat, p. Dorota Kania, p. Dorota Parszewska i p. Sylwia Świercz.

4 Wtorek 13.10.2009r. We wtorek nasi goście zostali powitani w gabinecie pani dyrektor Elżbiety Kowal, gdzie złożyli na ręce pani dyrektor upominki, a następnie udali się na zwiedzanie naszej szkoły. Na 3 i 4 godzinie lekcyjnej nauczyciele szkół partnerskich uczestniczyli w Europejskim Dniu Języków, w realizację którego zaangażowali się wszyscy nauczyciele naszego gimnazjum i większość uczniów.

5 W ramach Europejskiego Dnia Języków odbył się przegląd piosenki obcojęzycznej, wierszy i tańców

6 Uczniowie naszego gimnazjum zaprezentowali walca angielskiego

7 Dodatkową atrakcją były stoiska państw partnerskich z informacjami o danym kraju oraz stoiska z jedzeniem.

8 Dużym zainteresowaniem wśród gości cieszyło się stanowisko Polski

9 Następnie nauczyciele udali się na spotkanie projektowe.

10 Nasi goście uczestniczyli również w akademii z okazji Dnia Nauczyciela, na której był również obecny pan burmistrz Krzysztof Obratański.

11 Po akademii nauczyciele spotkali się z panem dyrektorem Jarosławem Drzazgą oraz panią dyrektor Beatą Kowalczyk i panią dyrektor Dorotą Ziółkowską.

12 Środa 14.10.2009 r. W środę odbyła się wspólna wycieczka do Kielc, w której uczestniczyli również dyrekcja i nauczyciele naszego gimnazjum. Po drodze do Kielc gościom zaprezentowano w Zagdańsku dąb Bartek. W Kielcach obejrzeliśmy pałac biskupów krakowskich oraz kamienice przy ulicy Sienkiewicza.

13 W zimowej scenerii podziwialiśmy dąb Bartek

14 Czwartek 15.10.2009 r. W czwartek nauczyciele uczestniczyli w spotkaniu w Urzędzie Miasta i Gminy Końskie z burmistrzem Krzysztofem Obratańskim. Po którym udali się na spotkanie projektowe do naszej szkoły.

15

16 Spotkanie projektowe

17 Piątek 16.10.2009 r. Piątek był ostatnim dniem pobytu w Polsce naszych gości. Wraz z grupą 31 uczniów udaliśmy się do Krakowa by pokazać uczestnikom projektu miasto królów Polski i Wisłę.

18

19 Na pożegnanie każdy z gości otrzymał z rąk pani dyrektor Elżbiety Kowal drobne upominki

20 Szkoły uczestniczące w projekcie Comenius SŁOWACJA - Základná škola Bratislava – główny koordynator projektu SŁOWENIA - Osnovna šola Prežihovega Voranca Bistrica Srednja Bistrica AUSTRIA - Hauptschule Langenlois NIEMCY - Veit – Höser – Gymnasium Bogen

21 Grundschule Veternicová 20, Bratislava Slowakei Slowakei

22 Unsere Schule auf der Landkarte

23 INFORMATIK Schwerpunkte

24 FREMDSPRACHEN Schwerpunkte

25 Schwerpunkte Ö KOLOGIE

26 Slowenien Prekmurje

27 OŠ PREŽIHOVEGA VORANCA BISTRICA

28

29

30 Wiederverwendung

31

32

33 Hauptschule Langenlois

34 Moderne Ausstattung Schulbibliothek 7000 Bücher und Medien stehen kostenlos zur Verfügung Neue Räume für Technisches Werken und Textiles Werken Neue Räume für Technisches Werken und Textiles Werken große Sporthalle große Sporthalle

35 Workshops

36 1 Physiksaal und 1 Chemiesaal

37 Musiksaal mit 3 Proberäumen jedes Jahr – 2 Konzerte mit den Schülern des Musikzweiges

38 Podsumowanie spotkania w Polsce w niemieckiej prasie.

39 Opracowała Sylwia Świercz


Pobierz ppt "Wizyta w ramach projektu Comenius Uczenie się przez całe życie Wizyta w ramach projektu Comenius Uczenie się przez całe życie SPRAWOZDANIE."

Podobne prezentacje


Reklamy Google