Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Czy autorytety są nam potrzebne

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Czy autorytety są nam potrzebne"— Zapis prezentacji:

1 Czy autorytety są nam potrzebne
Autorytet - wyrocznia, fachowiec, znawca, mistrz, powaga, arbiter, alfa i omega

2 Współczesne życie staje się z dnia na dzień coraz trudniejsze
Współczesne życie staje się z dnia na dzień coraz trudniejsze. W mediach coraz częściej słyszy się o napadach, kradzieżach, zabójstwach. Wśród młodzieży szerzy się agresja, brakuje jej autorytetów, rodzice, zapracowani, nie zdają sobie sprawy z tego, jak istotna jest każda chwila spędzona z dziećmi. Ludzie, zmagając się z trudami codziennego życia, stają się coraz bardziej obojętni, nieprzyjaźni i pozbawieni optymizmu. Do tego przestali dawać, coraz więcej biorąc i żądając od życia.

3 Uważamy, że to właśnie w dzisiejszych czasach, bardziej niż kiedykolwiek, autorytety osobowe są niezwykle potrzebne. Mają one bardzo duży wpływ na życie każdego człowieka. Pomagają odnaleźć wartości dotąd zapomniane, determinują do osiągnięcia wyznaczonych, życiowych celów i pogłębiają wiarę we własne możliwości. Autorytetu można szukać w drugim człowieku, dorobku literatury, czy w określonej kulturze.

4 Silna w wieku młodzieżowym potrzeba akceptacji ze strony rówieśników i znajomych sprawia że często to oni zaczynają w życiu młodego człowieka pełnić role autorytetu. Autorytetem stają się także liderzy grup młodzieżowych, popularnych zespołów, sportowcy bądź inne wyróżniające się postaci.

5 Naszym zdaniem autorytety są potrzebne, a powinni być nimi np
Naszym zdaniem autorytety są potrzebne, a powinni być nimi np. rodzice, dziadkowie, działacze społeczni, osoby dając dobry przykład swoim zachowaniem, a nie osoby zupełnie na miano autorytetów nie zasługujące

6 Dziękujemy za oglądanie 
Pracę wykonali: Kajetan Wojtaszczyk & Konrad Rutkowski


Pobierz ppt "Czy autorytety są nam potrzebne"

Podobne prezentacje


Reklamy Google