Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

JAN PAWEŁ II 01.05.2011.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "JAN PAWEŁ II 01.05.2011."— Zapis prezentacji:

1 JAN PAWEŁ II

2

3 1. Pan kiedyś stanął nad brzegiem, Szukał ludzi gotowych pójść za Nim; By łowić serca Słów Bożych prawdą. Ref.: O Panie, to Ty na mnie spojrzałeś, Twoje usta dziś wyrzekły me imię. Swoją barkę pozostawiam na brzegu, Razem z Tobą nowy zacznę dziś łów Jestem ubogim człowiekiem, Moim skarbem są ręce gotowe Do pracy z Tobą I czyste serce.

4 „Ojciec Święty jest dla mnie wzorem do naśladowania
„Ojciec Święty jest dla mnie wzorem do naśladowania. Dobro innych ludzi było dla niego najważniejsze. Nawet w ostatnich dniach swojego życia trwał w modlitwie z wiernymi. Pochodzenie ludzi nie miało dla niego znaczenia i każdy był dla niego równy.”

5

6 „Jan Paweł II pokazał, że świętość nie jest pojęciem abstrakcyjnym, więc nie jest zarezerwowana dla wybranych, ale jest zadaniem i powołaniem każdego człowieka. Ojciec Święty nauczył nas wolności przez wiarę i realizował świętość w swoim życiu”

7

8 „Ojciec Święty był jest i będzie ważną postacią w moim życiu
„Ojciec Święty był jest i będzie ważną postacią w moim życiu. Zawsze mnie inspirował. Papież zawsze kochał wszystkich ludzi, młodzież i dzieci. Mam nadzieję, że gdzieś „tam” go spotkam.”

9

10 „Dla mnie był autorytetem. Bardzo podobało mi się Jego postępowanie
„Dla mnie był autorytetem. Bardzo podobało mi się Jego postępowanie. Pomagał całemu światu. Był bardzo dobry. Kochali Go mali i duzi. Ja też Go bardzo kochałem.”

11

12 „Jan Paweł II dla mnie jest wzorem do Naśladowania
„Jan Paweł II dla mnie jest wzorem do Naśladowania. Jego miłość i troska wobec ludzi była niespotykana na co dzień. Chciałabym tak jak On kochać i pomagać ludziom. Papież był niesamowitym człowiekiem”

13

14 „Jan Paweł II jest dla mnie wzorem i przykładem do naśladowania
„Jan Paweł II jest dla mnie wzorem i przykładem do naśladowania. Jego nauka prowadziła mnie i dalej będzie przez kolejne etapy życia. Słowa wypowiadane z Jego ust pocieszają i pouczają mnie w wesołych i smutnych chwilach. W moim sercu sercu uwielbiany i kochany, zawsze Ojciec Święty.”

15

16 „Jan Paweł II był człowiekiem, który pokazał całemu światu co to znaczy miłość do drugiego człowieka, bez względu na pochodzenie czy wyznanie. Był wielkim człowiekiem, autorytetem, osobą bardzo skromną, ceniącą swój kraj.”

17

18 „Ojciec Święty Jan Paweł II był według mnie najlepszym dotychczasowym papieżem, wielkim człowiekiem oraz oddanym patriotą.”

19

20 „Ja z Janem Pawłem II nie mam zbyt wiele wspomnień
„Ja z Janem Pawłem II nie mam zbyt wiele wspomnień. W dzieciństwie Go nie doceniałem, lecz po latach tak. Teraz Go słucham. Był mentorem. Oddaję mu szacunek.”

21

22 „Jan Paweł II jest dla mnie Świadkiem nadziei
„Jan Paweł II jest dla mnie Świadkiem nadziei. Sama myśl o Nim dodaje mi otuchy, że nie wspomnę o słuchaniu i czytaniu. Papież jest dla mnie osobliwością obecnych czasów, Staje się znakiem przemian, nadziei i miłości.”

23

24 „Jan Paweł II jest wzorem do naśladowania dla współczesnego człowieka
„Jan Paweł II jest wzorem do naśladowania dla współczesnego człowieka. Ojciec Święty solidaryzował się z tymi zawsze, których doświadczył los. Papież robił co mógł, by wspomóc potrzebujących.”

25

26 „Jan Paweł II jest dla mnie wzorem do naśladowania
„Jan Paweł II jest dla mnie wzorem do naśladowania. Jest wielkim człowiekiem potrafiącym wszystkim pomóc i przebaczyć.”

27

28 „Jan Paweł II jest wzorem do naśladowania
„Jan Paweł II jest wzorem do naśladowania. To człowiek który akceptował wszystkich bez względu na pochodzenie. Nigdy już nie będzie takiego człowieka jak On.”

29

30 „ Jan Paweł II jest wzorem do naśladowania, symbolem wierności Bogu i miłości do ludzi. Kochał wszystkich ludzi bez względu na kolor skóry, wiek, religię.”

31

32 „ Jan Paweł II jest dla mnie wielkim człowiekiem
„ Jan Paweł II jest dla mnie wielkim człowiekiem. Dawał przykład całemu krajowi i całemu światu, jak postępować i wybaczać innemu człowiekowi. Najlepszy przykład dał wybaczając Ali- Agacy człowiekowi który go postrzelił.”

33

34 „ Jan Paweł II był dla mnie wzorem dobrego człowieka
„ Jan Paweł II był dla mnie wzorem dobrego człowieka. Kochał wszystkich ludzi bez względu na kolor skóry, wiek, religię, którą wyznawali. Był dobrym, kochającym, ciepłym człowiekiem. Drugiego takiego człowieka nigdy nie spotkamy.”

35 JAN PAWEŁ II - nasza wdzięczność i zobowiązanie

36 3. Ty, potrzebujesz mych dłoni, Mego serca młodego zapałem Mych kropli potu I samotności. Ref.: O Panie, to Ty na mnie spojrzałeś, Twoje usta dziś wyrzekły me imię. Swoją barkę pozostawiam na brzegu, Razem z Tobą nowy zacznę dziś łów Dziś wypływamy już razem Łowić serca na morzach dusz ludzkich Twej prawdy siecią I słowem życia.


Pobierz ppt "JAN PAWEŁ II 01.05.2011."

Podobne prezentacje


Reklamy Google