Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kacper Pietruszka Miejsce:Częstochowa

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kacper Pietruszka Miejsce:Częstochowa"— Zapis prezentacji:

1 Kacper Pietruszka Miejsce:Częstochowa
ZDROWY STYL ŻYCIA Kacper Pietruszka Miejsce:Częstochowa

2 Jak się uczyć ? Jak odrabiać lekcje
Lekcje odrabiamy o stałej porze dnia, najlepiej około 2 godzin po powrocie ze szkoły. Aby w pełni wykorzystać czas przeznaczony na pracę domową, trzeba rozpocząć od zadań najtrudniejszych, a następnie stopniowo przechodzić do łatwiejszego materiału. Prace pisemne odrabiamy w tym samym dniu, w którym zostały zadane. Wtedy jeszcze możemy wykorzystać wiadomości zapamiętane z lekcji. Podczas wykonywania zadania domowego powinniśmy skupić uwagę tylko na nauce. Co jakiś czas, podobnie jak w szkole, trzeba robić przerwy na odpoczynek. Aby się przekonać, czy materiał został przyswojony, należy powtórzyć go na drugi dzień.

3 Ruch Zalety aktywności ruchowej
Zachowaniu zdrowia i dobrego samopoczucia sprzyja aktywność ruchowa. Powinniśmy wykonywać dostosowane do naszego wieku ćwiczenia gimnastyczne, uprawiać sport, turystykę. Podejmowanie wysiłku fizycznego poprawia pracę płuc, mięśni, wzmacnia układ kostny, zmniejsza ryzyko chorób serca czy układu krążenia. Regularne ćwiczenia, spacery, pozytywnie oddziałują na psychikę i redukują napięcia nerwowe. Ćwiczenia gimnastyczne Ćwiczenia gimnastyczne wykonujemy codziennie, przynajmniej przez kilka minut, najlepiej przy otwartym oknie – jeśli ćwiczymy w domu. Najlepiej ćwiczyć na zewnątrz, na świeżym powietrzu, na przykład w parku. Ćwiczenia gimnastyczne powinniśmy wykonywać w stroju sportowym z tkaniny naturalnej, która wchłania pot. Strój ten musi być czysty. Należy zwracać uwagę na dobór ćwiczeń – muszą one być dostosowane do wieku i możliwości ćwiczącego. Wycieczki piesze i rowerowe Warto z kolegami, koleżankami czy rodziną wybrać się na pieszą lub rowerową wycieczkę. Przechadzka czy rowerowa przejażdżka drogami wśród łąk lub w lesie wpływa na polepszenie samopoczucia. Częsty kontakt z przyrodą służy zdrowiu, ponieważ wszędzie tam, gdzie jest dużo roślin, powietrze jest znacznie czystsze. Piesze czy rowerowe wycieczki nie tylko wpływają korzystnie na zdrowie uczestników, ale dostarczają im wielu wartościowych przeżyć, umożliwiają ponadto bliższe poznanie przyrody. Gry i zabawy ruchowe Jednym z najlepszych sposobów dbania o zdrowie jest uczestnictwo w zabawach i grach ruchowych. Sprzyjają one utrzymaniu ciała w należytej kondycji, zmniejszają napięcia psychiczne i hartują organizm. Ten kto jest wysportowany i zahartowany rzadziej choruje, częściej jest uśmiechnięty. Udział w zabawach i grach ruchowych daje ponadto wiele zadowolenia, pomaga nawiązywać kontakty koleżeńskie, uczy współpracy w grupie, rozwija poczucie własnej wartości. Warto więc biegać, jeździć na rolkach, pływać, grać w koszykówkę czy siatkówkę, a gdy jest śnieg – jeździć na sankach. Ruch Zalety aktywności ruchowej Zachowaniu zdrowia i dobrego samopoczucia sprzyja aktywność ruchowa. Powinniśmy wykonywać dostosowane do naszego wieku ćwiczenia gimnastyczne, uprawiać sport, turystykę. Podejmowanie wysiłku fizycznego poprawia pracę płuc, mięśni, wzmacnia układ kostny, zmniejsza ryzyko chorób serca czy układu krążenia. Regularne ćwiczenia, spacery, pozytywnie oddziałują na psychikę i redukują napięcia nerwowe.

4 Sen Sen Regularny i spokojny sen jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Człowiek musi spać, aby mógł odpocząć i zregenerować siły. Sen spełnia swoje funkcje, gdy przestrzegamy pewnych zaleceń. Kolację spożywamy najpóźniej na dwie godziny przed snem. Posiłek ten powinien być lekkostrawny i niezbyt obfity. Pomieszczenie, w którym śpimy, musi być przewietrzone; temperatura w nim panująca nie może być zbyt niska ani zbyt wysoka. Pościel musi być czysta i lekka, najlepiej z naturalnych surowców. Sen nie powinien być zakłócany hałasem. Pamiętajmy, że sen jest najkorzystniejszy, gdy zasypiamy i budzimy się o regularnych porach. Sen młodzieży w wieku szkolnym nie powinien być krótszy niż średnio 10 godzin na dobę.

5 koniec


Pobierz ppt "Kacper Pietruszka Miejsce:Częstochowa"

Podobne prezentacje


Reklamy Google