Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jak utrzymać formę.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jak utrzymać formę."— Zapis prezentacji:

1 Jak utrzymać formę

2 Jak utrzymać dobrą formę
Aby utrzymać dobrą formę powinno się ustalić odpowiednią dietę oraz zacząć przeznaczać więcej czasu na ćwiczenia. Musimy pamiętać aby nowe nawyki wprowadzać powoli a przede wszystkim musimy pamiętać o odpoczynku. Powinniśmy wykonywać ćwiczenia które lubimy, aby uniknąć rutyny.

3 Jak utrzymać formę Naszą aktywność możemy zacząć od spacerów po około 30 minut. Spacerując, wzmacniamy kości, obniżając znacznie ryzyko wystąpienia osteoporozy. Chodzenie dodatkowo nie nadwyręża naszych stawów i ścięgien, nie grozi więc wystąpieniem urazów i innych przykrych dolegliwości. Staraj się stopniowo zwiększać dystans i tempo kroku.

4 Jak utrzymać formę Regularnie spacerując, szybko osiągniesz moment, w którym nabierzesz chęci na bardziej intensywny trening – naturalnym rozwiązaniem jest w tym wypadku bieganie. Stopniowo zwiększając tempo biegu, a następnie dystans, szybko doprowadzisz do wzrostu wydajności serca i płuc, nie nadwerężając przy tym przesadnie stawów i ścięgien. Poza tym bieganie – jak każdy wysiłek – poprawi twój nastrój na resztę dnia. Dzięki bieganiu nie tylko najwydajniej zwiększysz sprawność płuc i serca, ale także spalisz najwięcej tłuszczu.

5 Jak utrzymać formę Pływanie jest to sport, który rozwija większość grup mięśni, a przy tym wymaga od serca i płuc wytężonej pracy, zwiększając znacznie ich wydajność. Niewiele jest form aktywności fizycznej, które tak całościowo wpływałyby na kondycję. Ponadto pływanie nie grozi urazami stawów, a często wręcz pomaga wiele kontuzji leczyć – woda, otaczając ciało, działa ochronnie.

6 Jak utrzymać formę Jazda na rowerze jest to kolejna forma aktywności, która zwiększa wydajność serca i płuc, rozwijając dodatkowo mięśnie nóg i pośladków. Rower pozwala na przyjemne spędzenie czasu na wolnym powietrzu i umożliwia odbywanie nawet wielokilometrowych wędrówek. Jeśli nie masz roweru, być może zainteresuje cię oferta wielu siłowni wyposażonych w rower treningowy – urządzenie to nie tylko pozwoli ci ćwiczyć kondycję, nie oddalając się zbytnio od domu, ale także kontrolować poziom twojego tętna.

7 Jak utrzymać formę Oprócz ćwiczeń powinniśmy pamiętać również o diecie. Powinniśmy spożywać produkty bogate w węglowodany ,które są podstawowym i najbardziej wydajnym źródłem energii. Tłuszcze oraz błonnik również są niezbędne do prowadzenia zdrowej diety. W naszej diecie powinniśmy unikać ostrych potraw oraz spożywać małe ilości soli.

8 Tłuszcze można podzielić na:
Jak utrzymać formę Tłuszcze można podzielić na: wielonienasycone tłuszcze, które znajdują się w rybach oleistych i w niektórych olejach roślinnych, takich jak olej słonecznikowy, i margarynach, takich jak Flora. Jednonienasycone tłuszcze znajdują się w oliwie, oleju rzepakowym, niektórych orzechach i awokado. Udowodniono, że tłuszcze wielonienasycone obniżają poziom cholesterolu, pomagając w zachowaniu dobrego zdrowia serca.

9 Jak utrzymać formę Witaminy to podstawowe składniki odżywcze, których małe ilości są niezbędne dla poprawnego funkcjonowania organizmu. Istnieją dwa rodzaje witamin. Witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, które występują głównie w tłuszczach zwierzęcych, tłuszczach roślinnych, produktach mlecznych, wątrobie oraz rybach oleistych, oraz witaminy rozpuszczalne w wodzie, które nie są odkładane w organizmie, a występują w owocach, warzywach i zbożach. Szczególnie witaminy rozpuszczalne w wodzie są kluczowe dla utrzymania zdrowego serca. Zdrowa, pełnowartościowa dieta zawierająca co najmniej pięć porcji warzyw i owoców pomoże utrzymać dobrą formę . Wzbogacone płatki śniadaniowe, ryba, w tym łosoś i tuńczyk, mięsa, takie jak wieprzowina oraz kurczak, fasola i masło orzechowe oraz wiele warzyw zawierają witaminę B6. Witamina B12 może znajdować się w posiłkach składających się z wątroby, wołowiny, mleka, jogurtów oraz jajek.

10 Jak utrzymać dobrą formę
Aby utrzymać dobrą formę musimy spożywać duże ilości wody. Nie tylko powoduje, że czujesz nasycenie, ale także nawadnia organizm a odwodniony organizm ma niższy metabolizm - procesy życiowe zwalniają.


Pobierz ppt "Jak utrzymać formę."

Podobne prezentacje


Reklamy Google