Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

NORWESKA WIZYTA WE WROCŁAWIU

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "NORWESKA WIZYTA WE WROCŁAWIU"— Zapis prezentacji:

1 NORWESKA WIZYTA WE WROCŁAWIU
Prezentacja kraju Recenzje z realizowanego przez studentki z Norwegii projektu naukowego w jednostkach OHP

2 Marie Gedde Fraurud Tine Berg Knudsen Randi Otterstad z Univercity College Oslo, Norwegia

3 Studentki realizowały projekt w Dolnośląskiej Szkole Wyższej w ramach programu EU ERASMUS od 26 sierpnia do 25 listopada. Pisały pracę naukowo-badawczą na temat możliwości rozwoju zawodowego polskiej młodzieży od 13 do 18 roku życia. W Dolnośląskiej Komendzie Wojewódzkiej OHP we Wrocławiu grupę norweską gościła p. Dyrektor Lucyna Majdecka. Zaangażowanie, otwartość i życzliwość p. Dyrektor umożliwiły realizację prac projektowych; odbyły się spotkania z wychowawcami; studentki zaznajomiły się z działaniami statutowymi Hufca, a wszystko to odbyło się w bardzo życzliwej i miłej atmosferze.

4 Tematem spotkań był motyw przewodni pracy pisanej przez studentki z Norwegii pod nadzorem i przy wsparciu naukowym wykładowców z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. Podczas wizyty w Komendzie studentki uzyskały wyczerpujące informacje o funkcjonowaniu ośrodków szkoleniowych OHP, typach podejmowanych działań, planach na przyszłość, problemach.

5 Wizyta w Ośrodkach OHP Dzięki temu, że spotkanie w Komendzie OHP wzbudziło wiele pozytywnych emocji oraz dzięki uzyskanej tam pomocy i sugestiom, studentki wyraziły chęć pogłębienia wiedzy o działalności Hufca, i udało się zorganizować kolejne spotkanie, tym razem w Ośrodku Szkoleniowym OHP w Ząbkowicach Śląskich. Poniżej zdjęcie z ośrodka w Ząbkowicach Śląskich.

6 Ośrodek Szkoleniowy w Ząbkowicach Śląskich
W Ośrodku w Ząbkowicach gościła p. Dyrektor OSiW OHP, p. Ewa Stadnik.

7 Podczas zorganizowanych spotkań gości z pracownikami i młodzieżą z placówki  przekazane zostały niezbędne informacje w zakresie : zasad funkcjonowania  ośrodka; usytuowania  placówki w państwowym systemie opieki i edukacji młodzieży; realizowanych  zadań  mających na celu osiąganie przez  młodzież sukcesu szkolnego; podejmowanych działań terapeutycznych w stosunku do wychowanków wymagających szczególnej opieki; sposobów organizowania i zagospodarowania  czasu wolnego młodzieży; osiągnięć szkolnych, sportowych i artystycznych  uczestników ośrodka;  efektów  wychowawczych i dydaktycznych osiąganych przez placówkę.

8 Pracownia Krawiecka w Ząbkowicach Śl.
Podczas wizyty goście zwiedzili pracownie krawiecką, salon fryzjerski i bardzo dobrze wyposażoną kuchnie.

9 Zakład fryzjerski służący doskonaleniu fryzjerskich umiejętności

10 Perfekcyjnie wyposażona kuchnia.
Nowe sprzęty kuchenne, które pomagają w nauce, zostały wygrane w różnego rodzaju konkursach przez wychowanków.

11

12 Studentki dziękują serdecznie za spotkanie i za cenne informacje!
W Ząbkowicach Śląskich studentki zostały przyjęte z ogromna życzliwością, a prowadzona w przyjemnej atmosferze rozmowa sprzyjała zbieraniu materiałów do pracy. Wszystkie nabyte informacje dotyczące polskich działań w dziedzinie, którą się interesowały i zostaną wykorzystane w przygotowywanej przez nie pracy badawczej. Serdeczny nastrój, spontaniczność i szczerość  wypowiedzi młodzieży  oraz  tradycyjna polska gościnność - wywarły duże wrażenie na przebywających w ośrodku gościach,  umożliwiając  im także osiągnięcie zamierzonych celów. Studentki dziękują serdecznie za spotkanie i za cenne informacje!

13 Nagrody zdobyte przez uczniów OHP z jednostki w Ząbkowicach, podczas różnorodnych konkursów. P. Dyrektor opowiedziała historie związane z tymi pięknymi pucharami. Wywarło to na gościach wrażenie i podziw. Pozostaje nam tylko pogratulować mnóstwa sukcesów i życzyć dalszego rozwoju i wygranych w konkursach

14 Norweskim gościom zależało także na bezpośredniej rozmowie z wychowankami ośrodka.
Wychowankowie ośrodka wyrazili swoje opinie dotyczące  pobytu w placówce, przemian zachodzących w ich zachowaniu i stosunku do obowiązków szkolnych. Rozmawiały m.in. z Januszem, 18-letnim uczniem rozwijającym swoje umiejętności i hobby w zakresie fryzjerstwa i kucharstwa.

15 Dziewczęta w towarzystwie Janusza, który zgodził się udzielić nam wywiadu

16 Internat OHP w Ząbkowicach Śląskich
To właśnie tu zamieszkują wychowankowie OHP. Miejsce bardzo przyjazne, z serdeczną atmosferą i co ważne – ze śmiechem, który słyszy się na korytarzach.

17 W czasie wizyty w Ząbkowicach Śląskich zagranicznym gościom towarzyszyła studentka DSW, Kamila Juda, która jako opiekun studencki pomogła w tłumaczeniu treści spotkania na j. angielski. Pomogło to w sprawnej wymianie informacji.

18 Marie, Tine, Randi i Kamila przed jednostką OHP w Ząbkowicach Śląskich.


Pobierz ppt "NORWESKA WIZYTA WE WROCŁAWIU"

Podobne prezentacje


Reklamy Google