Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nie jest bogatym ten, kto dużo ma, lecz ten, kto dużo daje.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nie jest bogatym ten, kto dużo ma, lecz ten, kto dużo daje."— Zapis prezentacji:

1 Nie jest bogatym ten, kto dużo ma, lecz ten, kto dużo daje.
Erich Fromm

2 Gimnazjum nr 3 w Tychach

3 Już od trzech lat Gimnazjum nr 3
im. Jana Pawła II w Tychach może się pochwalić działaniem szkolnego wolontariatu.

4 Działalność wolontariatu cieszy się dużą popularnością w naszym gimnazjum. Organizowane są różnorodne akcje charytatywne, dzięki czemu z roku na roku liczba chętnych do pomocy wzrasta.

5 Co daje nam wolontariat?
Czym jest dla nas?

6 Wolontariat jest dla mnie możliwością poprawienia życia innych
Wolontariat jest dla mnie możliwością poprawienia życia innych. To bezinteresowna pomoc ludziom, którzy tego potrzebują. Uważam, że wolontariat stwarza możliwość samokształcenia i samorealizacji wolontariuszy. Pomaga zdobyć doświadczenie. Uświadamia, jakie są prawdziwe realia naszego współczesnego życia. Wolontariusz Wolontariuszem warto być przede wszystkim ze względu na satysfakcję z własnych działań. Najlepsze jest to, że poznajemy ludzi czasem mniej, czasem bardziej interesujących, ale te znajomości często zostają na całe życie. Otwierają się coraz to nowe drzwi czy to przyjaźń, czy nawiązanie współpracy. Dzięki tego rodzaju pracy można poczuć, że człowiek naprawdę żyje i jest potrzebny. Chętny do pomocy

7 Wolontariat to pomoc bez żadnych korzyści
Wolontariat to pomoc bez żadnych korzyści. Wolontariusz powinien być odpowiedzialny, swój wolny czas poświęcać innym. Mieć poczucie zadowolenia ze swojej „misji”. Amanda Wolontariat jest przede wszystkim pomocą dla ludzi, którzy jej potrzebują. Niezależnie od tego, jaka by ona była, może wspomóc rozwój ludzi chorych lub ułatwić im życie. Ola

8 Działalność naszego wolontariatu

9 Nasz wolontariat głównie wspiera budowę Domu Hospicyjnego, który zostanie wybudowany w Tychach przy ul. Żorskiej. Dom ten budowany jest jako wotum wdzięczności za Pontyfikat Jana Pawła II.

10 X PUBLICZNA KWESTA NA RZECZ BUDOWY DOMU HOSPICYJNEGO W TYCHACH
W roku 2009 przy bramach Cmentarzy na Wartogłowcu i Świerczyńcu kwestowało łącznie 246 wolontariuszy: młodzież szkolna z rodzicami, nauczycielami, wolontariusze hospicyjni z rodzinami, rodziny osierocone, sojusznicy i przyjaciele hospicjum oraz inni zainteresowani pomocą mieszkańcy miasta. Podczas kwesty udało się zebrać 45.387,13 zł.

11

12 ` W 2010r. podczas kwesty pieniędzy na cmentarzu Wartogłowiec, zebrano
67 347,62 zł. Z czego nasi wolontariusze ok zł. Rekord puszki w naszym gimnazjum zdobyła Dominika Ratajczak, która zebrała 811,78 zł.

13 na którym sprzedawane są kartki
Na Święta Wielkanocne i Bożego Narodzenia w naszej szkole odbywa się kiermasz świąteczny, na którym sprzedawane są kartki i ozdoby świąteczne, robione przez uczniów naszej szkoły. Część pieniędzy jest przeznaczana na budowę Domu Hospicyjnego.

14

15 r. Podczas inauguracji VII kampanii edukacyjno-społecznej "Hospicjum to też Życie" braliśmy udział w kweście na rzecz osieroconych. r. Przyszliśmy do hospicjum im. Św. Kaliksta I w Tychach i zapoznaliśmy się z pracą wolontariuszy.

16 r. Spotkaliśmy się z misjonarzem pracującym w Meksyku. 11 i r. Zbieraliśmy w szkole pieniądze na Dzień Papieski 2010 pod hasłem: "Jan Paweł II - droga do świętości". 03, 04 i r. Wzięliśmy udział w zbiórce pieniędzy w supermarkecie Kaufland. Współpracowaliśmy z Fundacją "Dziewczynka z zapałkami”.

17 Zorganizowaliśmy także zbiórkę zabawek, które następnie zanieśliśmy do przedszkola.

18 Na początku 2011r. odwiedziliśmy dzieci w przedszkolu, gdzie zorganizowaliśmy im lekcje muzyki i gry na instrumentach.

19 Cieszyliśmy się dużym zainteresowaniem dzieci, które chętnie poznawały grę na instrumentach.

20 Dziękujemy za cierpliwość i zaangażowanie naszej kochanej opiekunce wolontariatu, pani mgr Joannie Brzoskiewicz.

21 Prezentację przygotowała
Koniec Prezentację przygotowała Amanda Kempista Wszystkie zdjęcia zamieszczone w prezentacji są objęte prawami autorskimi.


Pobierz ppt "Nie jest bogatym ten, kto dużo ma, lecz ten, kto dużo daje."

Podobne prezentacje


Reklamy Google