Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

IMPREZY I UROCZYSTOŚCI. SPRZĄTANIE ŚWIATA Jak co roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji sprzątania świata. 15 września 2011 na wytyczonych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "IMPREZY I UROCZYSTOŚCI. SPRZĄTANIE ŚWIATA Jak co roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji sprzątania świata. 15 września 2011 na wytyczonych."— Zapis prezentacji:

1 IMPREZY I UROCZYSTOŚCI

2 SPRZĄTANIE ŚWIATA Jak co roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji sprzątania świata. 15 września 2011 na wytyczonych terenach uczniowie poszczególnych klas próbowali posprzątać chociaż małą część naszego miasta.

3 DZIEŃ PAPIESKI W dniu 12 października 2011 mgr Henryk Kubasiak przygotował multimedialny apel upamiętniający Dzień Papieski. Piękne obrazy wzbogacone podkładem muzycznym w niezmiernie wzruszający sposób przywołały wspomnienia o Janie Pawle II. Na koniec wspólnie odśpiewano Arkę – ulubioną pieśn oazową papieża Polaka.

4 spektakl "Życie za Życie " wystawiony przez grupę teatralna "Parawan 2" działającą w Szkole Podstawowej nr 2 w Suchej Beskidzkiej. Spektakl miał miejsce 20 października 2011 roku w Domu Katolickim, uświetniając tradycyjnie spotkanie nauczycieli suskich szkół z księżmi pracującymi w naszej parafii.

5 Widowisko przybliżało postać i życie św. Maksymiliana Marii Kolbego, z uwagi na "rok kolbiański". Ponieważ temat był trudny wybrano formę "żywych obrazów". W połączeniu z właściwą narracją, światłem i muzyką przyniosło oczekiwany efekt. Na scenie występowali uczniowie z klas IV - VI, którzy zagrali swoje role w sposób bardzo profesjonalny.

6

7

8 ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W dniu 10.11.2011 r. w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się apel z okazji Święta Niepodległości przygotowany przez klasę VI b. Dzieci zobaczyły przedstawienie pokazujące w jaki sposób nasz kraj utracił niepodległość oraz jaka droga doprowadziła do jej odzyskania.

9 Odśpiewaliśmy pieśni

10 Wyrecytowaliśmy wiersze

11 Wszystko razem z naszym wychowawcą

12 ZABAWA ANDRZEJKOWA

13 Jak co roku samorząd uczniowski wraz z opiekunem mgr Barbarą Kubieniec przygotowali zabawę andrzejkową dla klas IV-VI. Były tańce, niektórzy uczniowie barwnie się przebrali, a głównym atutem tej zabawy były wróżby i konkursy

14 TAŃCE

15 PRZEBIARŃCE

16 I WRÓŻBY

17 Kiermasz ozdób świątecznych W okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia odbył się w naszej szkole kiermasz ozdób świątecznych. Uczniowie z naszej szkoły przygotowali różnorodne ozdoby przeznaczone do sprzedaży na kiermaszu, nad wszystkim czuwała mgr Bożena Stanaszek.

18 Kiermasz na cele misyjne W tym roku nasza szkoła wspomogła misje poprzez zakup drobnych ozdób o tematyce świątecznej. W okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia mgr Henryk Kubasiak rozprowadzał wśród uczniów ozdoby, by wspomóc najuboższych oraz działalność misyjną Kościoła Katolickiego.

19 JASEŁKA Reżyserem świątecznego przedstawienia była pani Jolanta Kubieniec. W tym roku w role bohaterów bożonarodzeniowego święta wcielili się uczniowie z klasy IV. Sala zamieniona została na ten dzień w wyjątkowe miejsce. Niebo było pełne gwiazd, była : choinka, stajenka, w której narodził się Jezus.

20 STAJENKA

21 A DO STAJENKI PRZYBYLI…

22 ANIOŁOWIE

23 PASTUSZKOWIE

24 TRZEJ KRÓLOWIE

25 A CZARCI Z HERODEM SIĘ ROZPRAWILI


Pobierz ppt "IMPREZY I UROCZYSTOŚCI. SPRZĄTANIE ŚWIATA Jak co roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji sprzątania świata. 15 września 2011 na wytyczonych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google