Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wyszukiwanie materiałów z różnych źródeł na temat wybranego zawodu

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wyszukiwanie materiałów z różnych źródeł na temat wybranego zawodu"— Zapis prezentacji:

1 Wyszukiwanie materiałów z różnych źródeł na temat wybranego zawodu
MECHANIK SAMOCHODOWY

2 Mechanik samochodowy to specjalista zajmujący się naprawą aut, dokonuje niezbędnych regulacji w pojeździe, kontroluje jego stan techniczny oraz stopień zużycia podzespołów i układów.

3 Osoba chcąca pracować jako mechanik samochodowy powinna być cierpliwa, dokładna, opanowana i otwarta na ciągłe zdobywanie wiedzy, gdyż cechy te charakteryzują sukces i powodzenie w tym zawodzie.

4 Ze względu na to, że dynamicznie rozwija się rynek motoryzacyjny i na drogach pojawiają się nowe rodzaje samochodów, mechanik, chcąc sprostać konkurencji musi ciągle się uczyć, poznawać nowe modele, rozwiązania i technologie. Musi nadążać za nowoczesnymi technologiami, bo większość pojazdów zaopatrzona jest dziś w skomplikowane elektroniczne i komputerowe układy. Funkcjonujący przez lata obraz mechanika jako „pana od wszystkiego”, który jest w stanie naprawić wszystko przy użyciu podstawowych narzędzi, coraz bardziej odchodzi do przeszłości.

5 Mechanik powinien ukończyć przynajmniej szkołę zawodową, najlepiej o profilu samochodowym. Jednakże w dzisiejszych czasach, nowoczesne rozwiązania, z którymi styka się mechanik, wymagają często większej wiedzy niż ta, którą można zdobyć w zawodówce. Dlatego chętniej zatrudniane są osoby z wykształceniem średnim. Wykonując ten zawód należy liczyć się zatem z koniecznością ciągłego rozwoju, doszkalania, zapoznawania się z nowymi modelami i technologiami. Mechanik może pracować w fabryce samochodów, jednak najczęstszym miejscem jego pracy jest warsztat lub serwis samochodowy.

6 Mechanicy zwykle zarabiają dobrze
Mechanicy zwykle zarabiają dobrze. Fachowcy z doświadczeniem bez trudu znajdują pracę, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Wynagrodzenie jest uzależnione od stażu i doświadczenia i kształtuje się na poziomie od 1350 do 2500 zł netto. Dobrym interesem jest założenie własnego warsztatu – wtedy nawet zatrudniając pracowników - 3 mechaników plus osoba do obsługi biura - można liczyć na zarobek w granicach 15 tysięcy miesięcznie.

7 Mechanik samochodowy to wymarzony dla mnie zawód
Mechanik samochodowy to wymarzony dla mnie zawód. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości spełni się moje marzenie i będę mógł majsterkować przy pojazdach.

8 Pracując nad projektem przeprowadziłem wywiad z mechanikiem samochodowym. Zadałem następujące pytania:

9 Pytania do mechanika 1 Czym zajmuje się mechanik ?
Odp.: Mechanik jak sama nazwa mówi zajmuje się naprawianiem pojazdów i maszyn mechanicznych oraz przeglądami , wymianie opon i olejów w pojazdach. 2 Czy trudna jest pana praca ? odp. Tak,jest trudna i odpowiedzialna gdyż, polega na odpowiednim założeniu , wymianie różnych części Oraz sprawdzaniu czy samochód nadaje się do jazdy.

10 3 Czy pan lubi swój zawód. odp
3 Czy pan lubi swój zawód? odp. Sądzę że, lubię ponieważ jest ciekawy jest codziennie cos innego do zrobienia. Mogę się wykazac inteligencją i dośœwiadczeniem . Bardzo lubię szperac w samochodach i szukac usterki.   4 Jaką szkołę pan ukończył ? odp. Technikum Mechaniczne 5 Ile pan pracuje dziennie ile pan zarabia ? odp. Pracuje dziennie 9 godzin a moja pensja miesięczna wynosi około 2200 zł .Nie jest to zbyt dużo ale taka jest stawka dla każdego mechanika.  

11 Dziękuję za uwagę Artur Dudek


Pobierz ppt "Wyszukiwanie materiałów z różnych źródeł na temat wybranego zawodu"

Podobne prezentacje


Reklamy Google