Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA Głównym celem szkoły zawodowej jest umożliwienie absolwentowi uzyskania kwalifikacji w wyuczonym zawodzie. Kształcenie trwa.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA Głównym celem szkoły zawodowej jest umożliwienie absolwentowi uzyskania kwalifikacji w wyuczonym zawodzie. Kształcenie trwa."— Zapis prezentacji:

1 ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA Głównym celem szkoły zawodowej jest umożliwienie absolwentowi uzyskania kwalifikacji w wyuczonym zawodzie. Kształcenie trwa trzy lata. Po szkole możesz kontynuować naukę w liceum albo technikum uzupełniającym, które kończą się egzaminem maturalnym.

2 ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA NR1 Elektromechanik pojazdów samochodowych Dynamicznie rozwijający się rynek motoryzacyjny wypycha na drogi coraz to nowe rodzaje i modele samochodów. Zaopatrzona są dziś w skomplikowane elektroniczne i komputerowe układy. Tak więc obraz mechanika jako pana od wszystkiego zanika. Nadążając za nowoczesnymi technologiami, pojawia się konieczność kształcenia mechaników samochodowych w odrębnym zawodzie elektromechanik pojazdów samochodowych z różnymi specjalizacjami. Cykl nauczania zawodu trwa 3 lata. W toku nauki uczeń zdobywa wykształcenie ogólnokształcące oraz kwalifikacje zawodowe, potwierdzone egzaminem z przygotowania zawodowego i dyplom elektromechanika pojazdów samochodowych wraz z suplementem w języku angielskim. W ramach nauki w Zasadniczej Szkole Zawodowej planowane jest nauczanie języka angielskiego i niemieckiego. Nauczane przedmioty zawodowe to: podstawy techniki, podstawy elektrotechniki i elektroniki, pracownia elektrotechniki i elektroniki, konstrukcja pojazdów samochodowych, urządzenia elektryczne i elektroniczne pojazdów samochodowych, specjalizacja W programie nauczania są również zajęcia praktyczne oraz podstawy przedsiębiorczości. Predyspozycje zdrowotno psychofizyczne Kandydat do zawodu powinien charakteryzować się: dobrą sprawnością ruchową i odpornością fizyczną, prawidłowym wzrokiem i słuchem, dobrą koncentracja uwagi i wyobraźnią przestrzenną. Przeciwwskazaniami do wykonywania zawodu są: daltonizm, nieprawidłowy układ kostny, płaskostopie, wady serca i dróg oddechowych, potliwość skóry rąk. O przydatności do zawodu decyduje uprawniony lekarz. Zajęcia praktyczne prowadzone będą w warsztatach szkolnych z wykorzystaniem najnowocześniejszych urządzeń diagnostycznych oraz w najlepszych szczecineckich warsztatach samochodowych

3 ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA NR1 Elektromechanik pojazdów samochodowych Elektromechanik pojazdów samochodowych może podejmować pracę w: zakładach naprawy pojazdów samochodowych ; stacjach obsługi i stacjach kontroli pojazdów samochodowych ; autoryzowanych stacjach obsługi samochodów; zakładach, w których są produkowane pojazdy samochodowe oraz ich części zamienne ( obwody i układy elektryczne oraz elektroniczne ) ; placówkach handlowych; samodzielnie prowadzić działalność gospodarczą. Absolwent uzyskuje kwalifikacje w zakresie: wykonywania montażu i demontażu instalacji oraz urządzeń elektrycznych i elementów układów elektronicznych w pojazdach samochodowych; sprawdzania stanu technicznego, lokalizowania i usuwania uszkodzeń w układach elektronicznych pojazdów samochodowych z wykorzystaniem komputerowych urządzeń diagnostycznych; diagnostyki i naprawy układów zasilania i sterowania pracą silnika; diagnostyki i naprawy układów komfortu (alarm, klimatyzacja, nawigacja, audio-video, sterowane szybami); diagnostyki i naprawy elektronicznych systemów bezpieczeństwa czynnego i biernego pojazdów samochodowych. przeprowadzania konserwacji i przeglądów okresowych zespołów i elementów wyposażenia elektrycznego i elektronicznego pojazdów samochodowych kierowania pojazdami samochodowymi w zakresie kategorii B.


Pobierz ppt "ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA Głównym celem szkoły zawodowej jest umożliwienie absolwentowi uzyskania kwalifikacji w wyuczonym zawodzie. Kształcenie trwa."

Podobne prezentacje


Reklamy Google