Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Budki lęgowe dla ptaków

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Budki lęgowe dla ptaków"— Zapis prezentacji:

1 Budki lęgowe dla ptaków
Szkoła Podstawowa nr 4 im. Jana Matejki w Bolesławcu Budki lęgowe dla ptaków Paulina Kozeracka Marta Sarkowicz Daria Michalska

2 wstęp Jest bardzo dużo sposobów, których wykonanie pomoże naszym latającym kolegom, są to m.in. karmniki i budki lęgowe. Dziś pokażemy wam, jak zbudować taką budkę lęgową, w której ptaszki bezpiecznie będą mogły złożyć w lecie jajka . 

3 rozwinięcie Dnia 28 listopada i 12 grudnia wykonywaliśmy budki lęgowe dla ptaków z naszej okolicy. Nasza grupa zainteresowała się sikorką. Najpierw wykonaliśmy spód (12 cm x 12 cm), a następnie boki (30cm x 12cm x 28cm) i tył(30 cm x 28cm), z którymi był mały problem z powodu ich kształtu. Potem zajęliśmy się przodem (12cm x 28cm) i wywierceniem otworu, aby ptak o danej wielkości mógł wlecieć. Dach(20cm x 20cm) zostawiliśmy na koniec, ponieważ był on najtrudniejszy do wykonania. Później całą grupą zrobiliśmy przymiarkę. Kolejnym naszym zadaniem było ułatwienie ptakom wyjścia z budki, wycięliśmy kawałki deski, które następnie przykręciliśmy do bocznych części budki. Następnie przywierciliśmy je do boków. Na koniec połączyłyśmy wszystko razem.

4 zakończenie Budki lęgowe powstały z myślą o ptakach. Wycinanie elementów z deski poszło naszej grupie doskonale. Zbudowane budki oddaliśmy do nadleśnictwa, aby zawiesili je na drzewie. Jesteśmy z tego dumni, że możemy zrobić taką piękną rzecz dla ptaków. Bibliobrafia:

5 rysunki

6 zdjęcia

7 KONIEC


Pobierz ppt "Budki lęgowe dla ptaków"

Podobne prezentacje


Reklamy Google