Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pracę rozpoczynamy od wzmocnienia dna pudełka taśmą klejącą i przyszycia mocną nitką (najlepiej szewską dratwą lub kordonkiem) elementów dna do siebie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pracę rozpoczynamy od wzmocnienia dna pudełka taśmą klejącą i przyszycia mocną nitką (najlepiej szewską dratwą lub kordonkiem) elementów dna do siebie."— Zapis prezentacji:

1 Pracę rozpoczynamy od wzmocnienia dna pudełka taśmą klejącą i przyszycia mocną nitką (najlepiej szewską dratwą lub kordonkiem) elementów dna do siebie. Po pierwsze wzmocni to konstrukcję, po drugie zabezpieczy styropian przed ciekawością kociaka. To samo robimy z górną częścią pudełka. Po obklejeniu taśmą, wycinamy w bocznej ściance otwór o wymiarach 15 na 14 cm, z klapką o wysokości równej grubości styropianu. Dopiero wtedy mamy możliwość zszycia elementów górnego dna.

2

3 Ocieplanie rozpoczynamy od zgromadzenia odpowiedniej ilości styropianu
Ocieplanie rozpoczynamy od zgromadzenia odpowiedniej ilości styropianu. Można go kupić - najlepiej styropian o grubości 4-5 cm. Nadaje to konstrukcji odpowiednią sztywność i przyjemną „masywność” budowli. Równocześnie, co najważniejsze zapewnia dobrą ochronę kociaka przed zimnem. Z kupionego robi się najprzyjemniej, bo łatwo jest duże płyty na odpowiedniej wielkości kawałki, ale ma to jedną wadę. Styropian jest dość drogi. Ok. 200 zł/m3. Jeżeli się chce zrobić tylko jedną budkę to koszt jest w sumie niewielki, ale przy dużej „produkcji” to szybko przestaje być zabawne. Można zbierać wyrzucane przez sklepy AGD opakowania po przychodzącym towarze, ale są to elementy różnego, nieraz dziwnego kształtu z których wycięcie odpowiednich kawałków jest dość kłopotliwe i strasznie się papra mieszkanie, bo styropian się kruszy i ciężko się go usuwa, bo się elektryzuje i przywiera do wszystkiego. Ja usuwam go za pomocą pasków samoprzylepnego papieru do którego okruszki się po prostu przyklejają i sprawa z głowy. Styropian najlepiej brać z salonów meblowych. Bardzo wiele mebli przychodzących w paczkach jest zabezpieczana kawałkami płyt styropianowych o różnej grubości od 0,5 do 10 cm. Mając do dyspozycji kawałki płaskich płyt robi się względnie szybko, bo zostaje

4 tylko dopasowanie do siebie kawałków styropianu pod względem grubości i wielkości. Jeżeli ma się do dyspozycji tylko cienki styropian 2-2,5 cm, to czeka nas „przyjemność” przymocowania do pudełka 2 warstw. Zwiększa to znacznie zużycie szerokiej taśmy do klejenia, ale ponieważ jest ona tania - krążek kosztuje 2-2,5 zł, więc tracimy praktycznie tylko czas. Przyklejenie jednego kawałka grubego styropianu do ścianki pudełka zabiera mało czasy, ale przyklejenie 2 warstw kawałeczków, to już żmudna, czasochłonna sprawa. Na prezentację wybrałem ten najgorszy wariant. Czas wykonania domku dla kociaka wtedy wydłuża się do ok godzin żmudnej pracy. Aha, wysokość obkładanego pudełka nie powinna być niższa niż 24cm, a najlepiej gdy ma cm. Jest problem z pudłami, bo dodatkowo karton powinien być mocny i gruby, najlepiej 3 warstwowy. Czasami można znaleźć fajne pudła po odkurzaczach wyrzucane przez sklepy AGD. Są odpowiednio duże, wysokie i grube. Jeszcze parę słów o fazie końcowej, czyli obciąganiu gotowej konstrukcji folią. Musi być silna i odporna na warunki atmosferyczne. Ja używam plandek które można kupić w sklepach ogrodniczych, są tanie, silne i miękkie, ale w sumie może być każda grubsza folia. Ta której używam jest po prostu najtańsza.

5 Nałożona pierwsza warstwa
Nałożona pierwsza warstwa. Tutaj będą dwie warstwy, ponieważ do dyspozycji mam tylko styropian o grubości 2 cm. Jeżeli mamy styropian grubszy, to sprawa się upraszcza.

6 Nałożona druga warstwa

7

8 Teraz dorabiamy brakujący element ścianki

9 Obklejamy go pracowicie taśmą

10 Dorabiamy drugi brakujący element, też go obklejamy taśmą i najtrudniejszą do roboty ściankę mamy za sobą

11 Bierzemy się do drugiej ścianki, nakładamy pierwszą warstwę

12 Nałożona druga warstwa, tym razem kawałek był większy

13 Rozpoczynamy trzecią ściankę

14 Trzecia ścianka skończona

15 Rozpoczynamy czwartą ściankę

16 Czwarta ścianka skończona, pozostaje podłoga i sufit

17 Pierwsza warstwa sufitu (podłogi)

18 Druga warstwa sufitu (podłogi)

19 Pudełko zostało ocieplone ze wszystkich stron

20 Teraz pracowicie obklejamy pudełko taśmą, traktując ją jak coś w rodzaju sznurka spajającego i wzmacniającego konstrukcję

21 Obklejamy

22 Obklejamy

23 Obklejamy

24 Obklejamy

25 Wstępny odbiór techniczny

26 dokładniejszy

27 Sprawdzenie wytrzymałości dachu i początek nakładania folii ochronnej

28 Nakładanie folii

29 Tak wykańczamy boki pudełka

30

31

32 Obkładanie folią zakończone, wszystkie łączenia zabezpieczamy starannie szeroką, przeźroczystą taśmą klejącą

33 Pozostaje wycięcie w folii otworu wejściowego i solidne zabezpieczenie go szeroką taśmą klejącą

34

35

36 Na zdjęciu widać jak starannie ma być to obklejone taśmą


Pobierz ppt "Pracę rozpoczynamy od wzmocnienia dna pudełka taśmą klejącą i przyszycia mocną nitką (najlepiej szewską dratwą lub kordonkiem) elementów dna do siebie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google