Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Technika Iris folding - technika ta pochodzi z Holandii polega na naklejaniu pasków papieru według spiralnego wzoru. W centrum wzoru jest oczko tzw. „iris”,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Technika Iris folding - technika ta pochodzi z Holandii polega na naklejaniu pasków papieru według spiralnego wzoru. W centrum wzoru jest oczko tzw. „iris”,"— Zapis prezentacji:

1 Technika Iris folding - technika ta pochodzi z Holandii polega na naklejaniu pasków papieru według spiralnego wzoru. W centrum wzoru jest oczko tzw. „iris”, które wyklejamy najczęściej holograficznym papierem. Iris można wykorzystać do robienia kartek, tematycznych obrazków, ozdabiania pudełek itp.

2

3 wykonanie prostej kartki świątecznej przy wykorzystaniu techniki iris folding

4 Na początku trzeba zaopatrzyć się we wzór/diagram, według którego będziemy składać. Diagram można sobie wydrukować dopasowując wielkość kół do własnych potrzeb.

5 Kolejny krok to przygotowanie szablonu z szarego kartonu, który posłuży do wycięcia koła na papierze ozdobnym. Skoro mój wydrukowany diagram ma koło średnicy 8 cm to szablon musi mieć dokładnie tyle samo. Odrysowujemy koło na kartoniku ozdobnym, umieszczając szablon na jego środku

6 Teraz wbijając nożyczki w środek koła powoli wycinany od środka.
Następnie nakładamy wycięty kartonik na wzór. W dwóch miejscach przyklejamy małymi kawałkami taśmy papierowej do szablonu, tak by koło nam nie 'uciekało' podczas pracy.

7 Do wyklejania wzoru możemy użyć pasków z dowolnych papierów.
W mojej kartce używam tylko dwóch kolorów, które będą na przemian naklejane.

8 Teraz przystępujemy do pracy
Teraz przystępujemy do pracy. Paski naklejamy w kolejności numerów od 1 do 16, pamiętając by zachować kolejność kolorów.  Paski można mocować małymi kawałkami taśmy przeźroczystej lub klejem. Pamiętamy, że kleimy po bokach pasków.

9  Pasek za długi trzeba dopasować i przyciąć z jednej strony

10  po naklejeniu paska na numer 1, przystępujemy do naklejenia na numer 2 itd.

11  na koniec doklejamy kwadracik w dowolnym kolorze 

12  po odklejeniu taśmy papierowej odwracamy i zachwycamy się naszą pracą :)

13  Teraz odcinamy wystające kawałki pasków spod kartonika

14  A następnie przystępujemy do ozdabiania naszej kartki.

15

16

17

18

19

20

21

22


Pobierz ppt "Technika Iris folding - technika ta pochodzi z Holandii polega na naklejaniu pasków papieru według spiralnego wzoru. W centrum wzoru jest oczko tzw. „iris”,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google