Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Ptaki naszej okolicy”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Ptaki naszej okolicy”"— Zapis prezentacji:

1 „Ptaki naszej okolicy”
Projekt edukacyjny „Ptaki naszej okolicy”

2 W skrócie We wrześniu 2011 roku rozpoczęliśmy projekt z techniki. Polegał on na wykonaniu budek lęgowych dla ptaków naszej okolicy, powieszeniu budek w lesie i zebraniu jak największej ilości informacji o ptakach w Dolinie Baryczy .

3 Etapy projektu 1. Samodzielne wykonanie budek lęgowych 2. Wykonanie referatu na temat ptaków w naszej okolicy. 3. Zawieszenie budek w Cieszkowskim lesie i przeprowadzenie wywiadu z leśniczym P. Jarosławem Bełzą. 4. Wykonanie plakatu ze zdjęciami uczniów biorących udział w projekcie. 5. Prezentacja podsumowująca przedstawiona uczniom klas drugich .

4 Etap 1. Każdy z uczniów biorący udział w projekcie musiał samodzielnie wykonać budkę lęgową dla ptaków. Budka musiała zachować odpowiednie rozmiary. Musiała jedną z części mieć otwieraną, aby można było czyścić budkę w środku Budki powinny być wykonane starannie i wg zasad na otrzymanej przed uczniów karcie.

5 Etap 2. Pod koniec października 2011 roku wyszliśmy P. Agnieszką Góral do pobliskiego lasu zawiesić budki lęgowe i przeprowadzić wywiad z leśniczym. Pan udzielił nam odp. na kilka pytań związanych z lasem, ptakami i prawidłowym zawieszaniem budek lęgowych .

6 Przykładowe pytania zadane panu Jarosławowi Bełzie
1. Co należy do obowiązków pana jako leśniczego? Odp.: Leśniczy prowadzi gospodarkę w leśnictwie, odpowiada za stan sanitarny lasu, zajmuje się pozyskiwaniem drewna itp. […] 4 . Czy jest to trudny zawód ? Jest to zawód trudny, ale mimo to dosyć przyjemny. 5. Czy mógłby pan opowiedzieć przygodę przeżytą w lesie? Najbardziej utkwiły mi w pamięci przygody związane z naprawą samochodu. Czasami było ciężko i trzeba było wracać na pieszo kilka kilometrów. 10. Jak rozpoznać w terenie kierunki świata? Wg położenia słońca. Od strony północnej na korze drzew zawsze pojawia się zielony nalot.

7 Etap 3. Każdy z uczniów musiał wykonać referat na temat ptaków żyjących w naszej okolicy. Referat musiał zawierać jak najwięcej informacji o ptakach w Dolinie Baryczy oraz powinno być w nim wymienione jak najwięcej gatunków ptaków.

8 Przykładowy referat Ptaki w Dolinie Baryczy Cyranka Perkoz Podgorzałka
Żuraw Łabędź krzykliwy Łabędź czanordzioby Zimorodek Dudek Rybitwa czarna Liczne ptaki siewkowate W dolinie Baryczy jest wiele gatunków ptaków. Występują m.in. : Czapla siwa Kormoran Nurogęś Krzyżówka Gęsi zbożowe i białoczelne Bocian czarny Czapla biała Bielik Gęgawa

9 Przykłady ptaków  Kormoran Czapla siwa 

10 Przykłady ptaków  Nurogęś Kaczka krzyżówka 

11 Przykłady ptaków  Gęś zbożowa Gęś białoczelna 

12 Przykłady ptaków  Bocian czarny i biały Czapla biała 

13 Przykłady ptaków  Orzeł bielik Gęś gęgawa 

14 Przykłady ptaków  Łabędź czarnodzioby Rybitwa czarna 

15 Etap 4. Każdy z uczniów musiał udokumentować swoją pracę wykonując zdjęcia kolejnych etapów powstawania budek lęgowych. Zdjęcia te zostały zawieszone na korytarzu przy sali nr 18.

16 Przykładowe zdjęcia

17 Przykładowe zdjęcia

18 Przykładowe zdjęcia

19 Przykładowe zdjęcia

20 W projekcie wzięli udział
Bartkowiak Dawid Bielawski Krzysztof Elias Sylwia Gąszczak Hubert Golec Kacper Jasnowski Bartłomiej Jachimczak Jacek Jaskólski Kamil Kłopocki Adrian Kozłowska Ola Korczak Paweł Marusiak Andrzej Maryniak Adrian Pawlicki Wojtek Szymański Michał

21 Dziękujemy za uwagę


Pobierz ppt "„Ptaki naszej okolicy”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google