Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Fundacja Regionalnej Agencji Promocji Zatrudnienia Przedsiębiorstwo Telekomunikacyjne Optoland S.A Biuro Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego w.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Fundacja Regionalnej Agencji Promocji Zatrudnienia Przedsiębiorstwo Telekomunikacyjne Optoland S.A Biuro Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego w."— Zapis prezentacji:

1 Fundacja Regionalnej Agencji Promocji Zatrudnienia Przedsiębiorstwo Telekomunikacyjne Optoland S.A Biuro Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego w Ministerstwie Edukacji Narodowej Gmina Spytkowice

2 Uruchomienie Centrum Kształcenia było możliwe dzięki złożeniu przez Gminę Spytkowice wniosku do Fundacji Regionalnej Agencji Promocji Zatrudnienia, która realizuje projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa w ramach działania 2.1a Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich.

3 Projekt ma zasięg ogólnopolski, a jego celem jest wyrównanie szans mieszkańców w dostępie do Internetu, wyrównanie szans na rynku pracy oraz zwiększenie dostępności nowoczesnych form kształcenia poprzez: nieograniczony dostęp do zasobów Internetu, nieograniczony dostęp do zasobów Internetu, nieodpłatne szkolenia opracowane z myślą o osobach pracujących i pragnących podnieść swoje kwalifikacje zawodowe, planujących założyć własną działalność gospodarczą lub już ją prowadzących, nieodpłatne szkolenia opracowane z myślą o osobach pracujących i pragnących podnieść swoje kwalifikacje zawodowe, planujących założyć własną działalność gospodarczą lub już ją prowadzących, ułatwiony dostęp do różnorakich form samokształcenia na odległość, umożliwiający zdobycie wykształcenia bądź podniesienie kwalifikacji bez opuszczania miejsca zamieszkania, ułatwiony dostęp do różnorakich form samokształcenia na odległość, umożliwiający zdobycie wykształcenia bądź podniesienie kwalifikacji bez opuszczania miejsca zamieszkania, pomoc osoby prowadzącej Centrum w nauce obsługi komputera i w wyszukiwaniu atrakcyjnych dla użytkownika ofert edukacyjnych. pomoc osoby prowadzącej Centrum w nauce obsługi komputera i w wyszukiwaniu atrakcyjnych dla użytkownika ofert edukacyjnych.

4 W ramach realizacji unijnego projektu Wioska internetowa - kształcenie na odległość na terenach wiejskich od czerwca 2009 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Spytkowicach przy ulicy Zamkowej 8 działa Centrum Kształcenia.

5 Gmina Spytkowice otrzymała bezpłatnie wyposażenie multimedialne wraz z wykonaniem instalacji teleinformatycznej o wartości 114 000 zł, a ze swojej strony zapewnia funkcjonowanie Centrum przez 5 lat. Na każdym z 10 stanowisk komputerowych można korzystać z wysokiej klasy sprzętu i oprogramowania – w tym z kamery internetowej, czytnika kart pamięci, pakietu biurowego Office Enterprise 2007 oraz oprogramowania do obsługi DVD. Centrum dysponuje ponadto: urządzeniem wielofunkcyjnym z możliwością drukowania, skanowania i kopiowania, urządzeniem wielofunkcyjnym z możliwością drukowania, skanowania i kopiowania, rzutnikiem i ekranem umożliwiającym wykonywanie pokazów i prezentacji multimedialnych, rzutnikiem i ekranem umożliwiającym wykonywanie pokazów i prezentacji multimedialnych, łączem telefonicznym z technologią VoIP, łączem telefonicznym z technologią VoIP, telewizorem LCD o przekroju 42, telewizorem LCD o przekroju 42, umeblowaniem sprzyjającym skupieniu podczas nauki. umeblowaniem sprzyjającym skupieniu podczas nauki.

6 Użytkownicy Centrum mogą bezpłatnie korzystać z dostępu do Internetu i z bogatej oferty edukacyjnej, na którą składają się między innymi: szkolenia i kursy umieszczone na platformie e- learningowej, szkolenia i kursy umieszczone na platformie e- learningowej, kursy on-line przygotowane przez różnego rodzaju instytucje i uczelnie, kursy on-line przygotowane przez różnego rodzaju instytucje i uczelnie, zasoby biblioteki multimedialnej (multimedialny Atlas geograficzny świata, Atlas historyczny, Encyklopedia PWN, Słowniki polsko-angielski, polsko-rosyjski, polsko- niemiecki, polski-włoski, polsko-hiszpański, szkolny słownik języka polskiego i słownik ortograficzny PWN. zasoby biblioteki multimedialnej (multimedialny Atlas geograficzny świata, Atlas historyczny, Encyklopedia PWN, Słowniki polsko-angielski, polsko-rosyjski, polsko- niemiecki, polski-włoski, polsko-hiszpański, szkolny słownik języka polskiego i słownik ortograficzny PWN.

7 Serwis Platforma Edukacyjna powstały w ramach projektu Wioska internetowa – kształcenie na odległość na terenach wiejskich poświecony jest e-learningowi, który pozwala na samodzielną naukę w utworzonych Centrach Kształcenia. E- learning polega na przekazywaniu wiedzy za pośrednictwem sieci. Dzięki wykorzystaniu mediów elektronicznych, skuteczności nowych technologii przekazu informacji i komunikacji, a przede wszystkim specjalistycznemu oprogramowaniu, nauka jest dziś możliwa i dostępna dla każdego, w niemal każdym miejscu i w dowolnym czasie.

8

9 Centrum daje możliwość bezpłatnego korzystania z komputerów i Internetu każdemu mieszkańcowi Gminy Spytkowice.

10


Pobierz ppt "Fundacja Regionalnej Agencji Promocji Zatrudnienia Przedsiębiorstwo Telekomunikacyjne Optoland S.A Biuro Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego w."

Podobne prezentacje


Reklamy Google