Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pracownie informatyczne

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pracownie informatyczne"— Zapis prezentacji:

1 Pracownie informatyczne
CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO NR 1 UL. NOAKOWSKIEGO WARSZAWA Pracownie informatyczne

2 Centrum Kształcenia Ustawicznego Nr 1 posiada trzy pracownie komputerowe. Z czego dwie pracownie szkoła otrzymała z Europejskiego Funduszu Społecznego. Placówka posiada także Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej, które mieści się w Bibliotece szkolnej. Jest ono także sponsorowane przez Europejski Fundusz Społeczny.

3 MULTIMEDIALNE CENTRUM INFORMACJI (CZYTELNIA)
Multimedialne Centrum Informacyjne to cztery komputery nowocześnie wyposażone i podłączone do Internetu mające służyć uczniom i nauczycielom w dostępie do informacji zgromadzonych w różnego rodzaju bazach informacyjnych otrzymane wraz z pracownią komputerową r. Informujemy, że r. nasza szkoła została wyposażona w Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej (ICIM) w ramach projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego: ,,Internetowe centra informacji multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych. Zadaniem Europejskiego Funduszu Społecznego jest ,,Udzielanie wsparcia na rzecz rozwoju sfery zatrudnienia poprzez promowanie zachowań przyczyniających się do zwiększenia szans zatrudnienia, warunków dla przedsiębiorczości wyrównywania szans oraz inwestowania w zasoby ludzkie.''

4 GŁÓWNE CELE PROJEKTU: Podnoszenie jakości i dostępności kształcenia poprzez promocję wykorzystania nowoczesnych technologii w oświacie. Zwiększenie potencjału edukacyjnego bibliotek szkolnych i pedagogicznych. Wspieranie procesu ustawicznego kształcenia się i samokształcenia słuchaczy, nauczycieli, a także społeczności lokalnej. Wspieranie realizacji zadań szkoły zapisanych w podstawie programowej. Wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży niezależnie od miejsca zamieszkania i statusu majątkowego. Umożliwienie uczniom i nauczycielom dostępu do Internetu poza systemem lekcyjnym.

5 PRACOWNIA KOMPUTEROWO -JĘZYKOW (SALA 23)
Pracownia posiada najbardziej rozbudowany zestaw funkcji. Oprogramowanie uruchomione na komputerze PC nauczyciela ogromnie ułatwia sterowanie pracownią językową. Na przejrzystych graficznych oknach za pomocą myszki w prosty i intuicyjny sposób można uruchomić wszystkie funkcje systemu. Oprogramowanie można dostosować do wymagań wykładowcy. Pracownia wyposażona jest również w pulpity uczniowskie, posiadające gniazdo słuchawkowe oraz regulację siły głosu w słuchawkach. Podwyższa to komfort pracy osobom słabosłyszącym. Pracownia językowa niezmiernie ułatwia prowadzenie zajęć dzięki rozbudowanym możliwościom pracy indywidualnej oraz w parach i grupach a także łatwej i intuicyjnej obsłudze.

6 PRACOWNIA KOMPUTEROWA
(SALA 35) Od 09 grudnia 2005 r. szkoła posiada nowoczesną pracownie komputerową, którą otrzymała w ramach projektu "Pracownie komputerowe dla CKU i CKP" współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny. W pracowni tej są prowadzone zajęcia słuchaczy technikum oraz słuchaczy szkoły policealnej w zawodzie technik ekonomista i technik informatyk. Słuchacze liceum ogólnokształcącego uczą się w tej pracowni technologii informacyjnej.

7 Obejrzyj zdjęcia naszych pracowni komputerowych www.cku1.edu.pl


Pobierz ppt "Pracownie informatyczne"

Podobne prezentacje


Reklamy Google