Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Konkurs: Na dobry początek

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Konkurs: Na dobry początek"— Zapis prezentacji:

1 Konkurs: Na dobry początek

2 Moja Mała Ojczyzna Czas realizacji: r. – r

3 Cele projektu: 1. Zdobywanie nowych doświadczeń i umiejętności przez działanie; 2. Odkrywanie i rozwijanie talentów i zainteresowań dzieci poprzez twórcze działania 3. Wdrażanie do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska poprzez segregację odpadów oraz ich wtórne wykorzystanie do działań artystycznych. 4. Powszechne wprowadzanie do programu przedszkola innowacyjnych zajęć z zakresu ekologii 5. Rozbudzanie zainteresowań historią swojej miejscowości, odkrywanie obrzędów i tradycji „Swojego domu”. 6. Kształtowanie więzi z rodziną, szkołą, miejscowością, poczucia własnej wartości oraz dumy i przywiązania do „Małej Ojczyzny”.

4 Nowatorskie projekty w zakresie edukacji i wychowania:
Nowatorskość zaplanowanych działań polega na pracy metodą projektu, gdzie dzieci zdobywają nowe doświadczenia poprzez różne formy aktywności. Poprzez zabawę, doświadczanie i eksperymentowanie na różnorodnych materiałach plastycznych i materiałach pochodzących z recyklingu rozwijają talenty i zainteresowania, oraz uczą się dbania o środowisko naturalne. Dzieci poznają swoją najbliższą okolicę, szukają skarbów swojej miejscowości, odwiedzają pracownie artystów ludowych oraz współtworzą produkty oparte na wspólnych doświadczeniach i działaniach. W ten sposób uspołeczniają się, włączają się w kolejne wspólnoty od Domu do Europy i wszystko w duchu tolerancji i szacunku oraz przynależności do „Swojej Małej Ojczyzny”. Poprzez wyżej zaplanowane działania, dzieci uczą się współpracy w grupie, wzajemnego słuchania, dyskutowania, zadawania pytań, stawiania hipotez, aktywnego myślenia.

5 Działania projektowe Grupa docelowa: dzieci z oddziałów przedszkolnych
Planowane dwa cykle zajęć: Cykl zajęć: Eko-Art. Cykl zajęć: Skarby mojej wsi

6 Eko - Art Zajęcia,, Eko-Art.”-zajęcia plastyczne, techniczne i działania artystyczne : malujemy, wycinamy, wyklejamy i wylepiamy, wykorzystując niekonwencjonalne materiały plastyczne. Segregujemy odpady i tworzymy prawdziwe dzieła sztuki, które ozdobią naszą salę przedszkolną oraz uatrakcyjnią zajęcia, przedstawienia teatralne i uroczystości przedszkolne z udziałem gości. Poprzez takie działania dzieci uczą się już od najmłodszych lat dbać o naszą wspólną planetę, uczą się segregacji odpadów oraz potrafią je wykorzystać do zrobienia ciekawych prac, dobrze się przy tym bawiąc. Łącząc ogólnodostępne materiały plastyczne z materiałami niekonwencjonalnymi, możemy stworzyć bardzo ciekawe prace, gdzie dziecko eksperymentując różnymi materiałami przeznaczonymi na recykling, tworzy ozdoby i dekoracje, rozwijając swoją wyobraźnię i sprawność manualną.

7 Skarby mojej wsi Realizacja cyklu zajęć metodą projektu na temat: „Skarby naszej wsi”. będą polegały na zbadaniu i poznaniu swojej wsi i najbliższej okolicy, szukaniu „skarbów”, oraz zaproponowaniu atrakcyjnej trasy wycieczek i spacerów dla mieszkańców i gości odwiedzających nasz uroczy zakątek. W związku z tym zaplanowano wycieczkę dorożką konną po odległych zakątkach miejscowości w celu przybliżenia historii i szukania skarbów. Skarby naszej miejscowości dzieci powinny rozumieć jako: charakterystyczne miejsca, obiekty, piosenki, tradycje, tańce, ubiory , produkty lokalne …itp. Zaplanowano również piesze wycieczki do pracowni Ludowych Artystów na terenie sołectwa Deszno: pracownie artystyczne rzeźbiarza i malarza.

8 Produkty działań Zgodnie z założeniami wyjściowymi projektu,
po działaniach w terenie i zdobyciu informacji zaplanowano cykl zajęć w szkole: wykonanie makiety z oznaczeniem ciekawych miejsc mapy szlaku spacerowego w formie obrazkowej, zbiorek wierszyków i rymowanek wypracowanych wspólnie z rodzicami i starszymi uczniami szkoły. albumu zdjęć prowadzonych działań Galeria prac dzieci

9 Dzień Rodziny Efektem końcowym projektu będzie prezentacja powstałych produktów przed społecznością szkolną i lokalną podczas Dnia Rodziny na zakończenie projektu, gdzie zostaną zaprezentowane efekty półrocznej pracy dzieci w formie wystawy dla rodziców i zaproszonych gości. Nie zabraknie podczas uroczystości wesołych zabaw, gier i konkursów dla dzieci i rodziców oraz słodkiego poczęstunku.


Pobierz ppt "Konkurs: Na dobry początek"

Podobne prezentacje


Reklamy Google