Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła Odkrywania Talentów

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła Odkrywania Talentów"— Zapis prezentacji:

1 Szkoła Odkrywania Talentów
Przedszkole Miejskie nr 4 w Lubinie

2 Od miesiąca maja 2013 roku nasze przedszkole bierze udział w akcji Szkoła Odkrywców Talentów. Akcję wspierają trzy nauczycielki: mgr Barbara Godyń, mgr Mariola Kociołek oraz mgr Małgorzata Stążka.

3 W roku szkolnym 2012/2013 uzyskaliśmy tytuł Szkoły Odkrywców Talentów.

4 Otrzymaliśmy również certyfikat…

5 Program ma na celu przede wszystkim odkrywać, wspierać i rozwijać uzdolnienia dzieci. Poprzez różne działania staramy się przyczynić do odkrywania oraz wspierania zdolności i zainteresowań dzieci.

6 W naszym przedszkolu wspiera się różnorodne uzdolnienia dzieci np
W naszym przedszkolu wspiera się różnorodne uzdolnienia dzieci np. artystyczne, muzyczne, językowe. Poprzez organizowanie przez specjalistów zajęcia z: j. angielskiego, tańca, plastyczne.

7 Ponadto dzieci swoje umiejętności, zainteresowania rozwijają poprzez zajęcia proponowane przez MDK w Lubinie np. warsztaty teatralne, komputerowe itp.

8 Dzieci rozwijają swoje uzdolnienia plastyczne
Dzieci rozwijają swoje uzdolnienia plastyczne. Zapoznają się ze sztuką nowoczesną w czasie warsztatów plastycznych organizowanych przez Wzgórze Zamkowe w Lubinie.

9 Organizowane są również ciekawe wycieczki, które pozwalają rozwijać pasję podróżniczą naszych przedszkolaków. Osada Danieli Wioska Indiańska

10 Jestem małym Einsteinem…
Zorganizowano wycieczkę do Ośrodka Edukacyjnego w Myśliborzu na zajęcia edukacyjne. Dzieci miały możliwość udziału w doświadczeniu w którym samodzielnie wytwarzały wulkan na bazie sody kuchennej oraz samodzielnie wytwarzały papier czerpany. Wszystkie przedszkolaki wykazywały ogromne zainteresowanie doświadczeniami.

11 Mały Einstein…

12 Nasze przedszkole odwiedzają również szczypiorniści, którzy zaszczepiają u naszych dzieci pasję do sportu.

13 W tym roku po raz pierwszy w naszym przedszkolu szukaliśmy talentów podczas Festiwalu Talentów.

14 A oto nasi mali artyści…

15

16

17 Finaliści…

18 Przedszkole posiada Przedszkolny System Wspierania Zdolności i Talentów. Jest to program edukacyjny Zdolne przedszkolaki, którego koordynatorem jest mgr Mariola Kociołek.

19 Głównym założeniem programu jest stworzenie warunków dzieciom zdolnym do wszechstronnego i harmonijnego rozwoju, który może doprowadzić do pełnego rozkwitu ich zdolności i zainteresowań.

20 Osiągnięcia dzieci… Konkurs teatralny: Konkurs sportowy:
Mikołaj Talarczyk – I miejsce; Dominik Cisek – II miejsce; Piotr Stankiewicz – II miejsce. Turniej sportowy w ZSI w Lubinie – II miejsce; Zawody sportowe wewątrzprzedszkolne.

21 Konkurs recytatorski:
Konkursy plastyczne: Konkurs recytatorski: Sprzątanie to fajne zadanie: wyróżnienia III, IV, V grupa. Ozdoby bożonarodzeniowe: Misiura Ksawery – I miejsce; Bartek Basiński – II miejsce. Segregujesz nie marnujesz: dzieci z grupy III i IV – wyróżnienia. Eko – choinka: Natalia Szarszoń – wyróżnienie. Konkurs konstrukcyjno – techniczny: wyróżnienia III i V grupa. Mikołaj Talarczyk i Zuzia Zapotoczna – II miejsce; Dominik Cisek – II miejsce.

22

23

24 EWALUACJA Niewątpliwie można powiedzieć, że różne formy aktywności twórczej dziecka są skutecznym środkiem kształcenia wyobraźni, która pobudza do aktywności do zdobywania nowych doświadczeń i rozwijania zainteresowań. Nauczyciele i rodzice powinni pobudzać i rozwijać zdolności swoich dzieci, aby te z kolei mogły realizować swoje marzenia i potrafiły czerpać radość z życia.

25 Realizacja programu przyczyniła się do:
wspieranie wielostronnych predyspozycji i uzdolnień dzieci; zdobywania nowych doświadczeń; rozwijania kreatywnych postaw; kształtowania pozytywnej samooceny. Bez wątpienia można stwierdzić, że aby dziecko było twórcze trzeba dać mu okazję by mogło w różny sposób wyrażać swoje emocje i odczucia.


Pobierz ppt "Szkoła Odkrywania Talentów"

Podobne prezentacje


Reklamy Google